|
Бөлім |
Менің отбасым және достарым |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
Есенова Г.С |
||||
|
Сынып:2 |
Қатысқандар саны: 5 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дауыссыз к мен г (Ашық сабақ) |
||||
|
Оқу Бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.1.3 дауыссыз дыбыс түрлерін (қатаң, үнді, ұяң) ажырату және дауыссыз қ-ғ, к-г дыбыстарының емлесін сақтап жазу; 2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қатаң, үнді,ұяң дыбыстарды ажырата алады к-г әріптерінің жазылу емлесін біледі Мәтіннің тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтайды |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3мин) |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Бір-біріне жақсы тілектер айту. Миға жаттығу жасау
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Бір- біріне тілектер айтады. Нейрожаттығулар жасайды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Нейрожат тығулар |
|
|
Сабақ тың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 30–жаттығу 53–бет Үлгі бойынша ашықхат жаса. « Табан іздері» әдісі 1.Үнді дауыссыздарға қайсы дыбыстар кіреді? (л,р,м,н,й,у) 2.Ұяң дауыссыздарға қайсы дыбыстар кіреді?(б,в,г,ғ,д,ж,з) 3.Қатаң дауыссыздарға қайсы дыбыстар кіреді?(к,қ,т,с,ф,х,ц,ш,щ,һ) 4.Қ қай кезде ғ-ға айналады? (Ғ әріпі сөздің соңында жазылмайды.Қ-ға аяқталған сөздерден кейін дауысты дыбыс келсе, қ дыбысы ғ-ға айналады. Мысалы: атақ-атағы, құрақ-құрағы, құшақ-құшағы) «Сиқырлы сөздер» әдісі Жаңа сабақтың тақырыбы Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау К, г әріптерінің жазылу емлесін білу Мәтіннің тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Салыстыр» әдісі 31-жаттығу Бағандағы сөздерді оқы. Сөздерді салыстыр. Сөз соңындағы к дыбысының г –ға айналу себебін түсіндір. Ережесі. Сөз соңында к дыбысынан кейін дауысты дыбыс келсе, ол г-ге айналады: тірек-тірегі, серік-серігі, түлек-түлегі |
Үлгіге сүйеніп ашықхат әзірлейді Табан іздерін басып, сұрақтарға жауап береді 1. сөздерді салыстырады 2.к ның г-ға айналу себебін айтады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -ашықхат жасайды(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дәрумен беру «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -сөздерді салыстырады(1б) -к ның г-ға айналу себебін айтады(1б) Дескриптор: -сөздерді оқиды |
Табан іздері Оқулық331-жаттығу 53-бет ереже |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Сен маған, мен саған» әдісі 32- жаттығу.Мәтінді тыңда. Мәтін кім туралы? Мәтінге ат қой. Қожа туралы айтылған. Менің тегім- Қадыров. Атым-Қожа. Туған жерім-Қазақстан.Мен екінші сыныпта оқимын. «Додэкадэр » әдісі қимылдар жаса |
1. мәтіннің мазмұнын әңгімелейді 2.мәтінге ат қояды 3.қарамен жазылған сөздердегі өзгерісті түсіндіреді жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -мәтіннің мазмұнын әңгімелейді(1б) -мәтінге ат қояды(1б) -қарамен жазылған сөздердегі өзгерісті түсіндіреді(1б) Жарайсыңдар! Керемет! |
https://atamuraweb.kz/?page_id=34719 Аудиотыңдалым Оқулық 32-жаттығу 54-бет Бейнежазба Доп тәріздес |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс Көркем жазу Л л әріпін жазу Тақтамен жұмыс 33- жаттығу Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, сөйлемдерді жаз. «Шығармашылық үзіліс» 34- жаттығу. Бос торкөзгедерге к дыбысынан сөздерді тауып жазу Кесе, көйлек,көркем, көбелек, көмектесу. К дыбысы сөздің басында келіп тұр. К дыбысы дауыссыз, қатаң дыбыс |
1. бірінші сөйлемге тиісті сөзді қойып жазады 2.екінші сөйлемге тиісті сөзді қойып жазады 3.үшінші сөйлемге тиісті сөзді қойып жазады 4.төртінші сөйлемге тиісті сөзді қойып жазады Торкөздерге сөздерді жазады |
Дескриптор: -бірінші сөйлемге тиісті сөзді қойып жазады(1б) -екінші сөйлемге тиісті сөзді қойып жазады(1б) -үшінші сөйлемге тиісті сөзді қойып жазады(1б) -төртінші сөйлемге тиісті сөзді қойып жазады(1б) |
Оқулық 33-жаттығу 54-бет дәптер қаламсап https://youtu.be/PByjDCZ9hYE?si=Sl5yyGHyrdPiv6sI Қимақағаздар |
|
|
Сабақтың соңы 7мин |
Кері байланыс «Шам жағу» әдісі Тірек-тірегі, жүрек-жүрегі, серік-серігі, куәлік-куәлігі, кірпік- кірпігі «Домбыра» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма 35-жаттығу 55-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай домбыра перделерін жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Домбыра Жылжымалы перне фанарик |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дауыссыз к мен г
Дауыссыз к мен г
|
Бөлім |
Менің отбасым және достарым |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
Есенова Г.С |
||||
|
Сынып:2 |
Қатысқандар саны: 5 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дауыссыз к мен г (Ашық сабақ) |
||||
|
Оқу Бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.1.3 дауыссыз дыбыс түрлерін (қатаң, үнді, ұяң) ажырату және дауыссыз қ-ғ, к-г дыбыстарының емлесін сақтап жазу; 2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қатаң, үнді,ұяң дыбыстарды ажырата алады к-г әріптерінің жазылу емлесін біледі Мәтіннің тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтайды |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3мин) |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Бір-біріне жақсы тілектер айту. Миға жаттығу жасау
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Бір- біріне тілектер айтады. Нейрожаттығулар жасайды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Нейрожат тығулар |
|
|
Сабақ тың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 30–жаттығу 53–бет Үлгі бойынша ашықхат жаса. « Табан іздері» әдісі 1.Үнді дауыссыздарға қайсы дыбыстар кіреді? (л,р,м,н,й,у) 2.Ұяң дауыссыздарға қайсы дыбыстар кіреді?(б,в,г,ғ,д,ж,з) 3.Қатаң дауыссыздарға қайсы дыбыстар кіреді?(к,қ,т,с,ф,х,ц,ш,щ,һ) 4.Қ қай кезде ғ-ға айналады? (Ғ әріпі сөздің соңында жазылмайды.Қ-ға аяқталған сөздерден кейін дауысты дыбыс келсе, қ дыбысы ғ-ға айналады. Мысалы: атақ-атағы, құрақ-құрағы, құшақ-құшағы) «Сиқырлы сөздер» әдісі Жаңа сабақтың тақырыбы Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау К, г әріптерінің жазылу емлесін білу Мәтіннің тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Салыстыр» әдісі 31-жаттығу Бағандағы сөздерді оқы. Сөздерді салыстыр. Сөз соңындағы к дыбысының г –ға айналу себебін түсіндір. Ережесі. Сөз соңында к дыбысынан кейін дауысты дыбыс келсе, ол г-ге айналады: тірек-тірегі, серік-серігі, түлек-түлегі |
Үлгіге сүйеніп ашықхат әзірлейді Табан іздерін басып, сұрақтарға жауап береді 1. сөздерді салыстырады 2.к ның г-ға айналу себебін айтады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -ашықхат жасайды(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дәрумен беру «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -сөздерді салыстырады(1б) -к ның г-ға айналу себебін айтады(1б) Дескриптор: -сөздерді оқиды |
Табан іздері Оқулық331-жаттығу 53-бет ереже |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Сен маған, мен саған» әдісі 32- жаттығу.Мәтінді тыңда. Мәтін кім туралы? Мәтінге ат қой. Қожа туралы айтылған. Менің тегім- Қадыров. Атым-Қожа. Туған жерім-Қазақстан.Мен екінші сыныпта оқимын. «Додэкадэр » әдісі қимылдар жаса |
1. мәтіннің мазмұнын әңгімелейді 2.мәтінге ат қояды 3.қарамен жазылған сөздердегі өзгерісті түсіндіреді жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -мәтіннің мазмұнын әңгімелейді(1б) -мәтінге ат қояды(1б) -қарамен жазылған сөздердегі өзгерісті түсіндіреді(1б) Жарайсыңдар! Керемет! |
https://atamuraweb.kz/?page_id=34719 Аудиотыңдалым Оқулық 32-жаттығу 54-бет Бейнежазба Доп тәріздес |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс Көркем жазу Л л әріпін жазу Тақтамен жұмыс 33- жаттығу Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, сөйлемдерді жаз. «Шығармашылық үзіліс» 34- жаттығу. Бос торкөзгедерге к дыбысынан сөздерді тауып жазу Кесе, көйлек,көркем, көбелек, көмектесу. К дыбысы сөздің басында келіп тұр. К дыбысы дауыссыз, қатаң дыбыс |
1. бірінші сөйлемге тиісті сөзді қойып жазады 2.екінші сөйлемге тиісті сөзді қойып жазады 3.үшінші сөйлемге тиісті сөзді қойып жазады 4.төртінші сөйлемге тиісті сөзді қойып жазады Торкөздерге сөздерді жазады |
Дескриптор: -бірінші сөйлемге тиісті сөзді қойып жазады(1б) -екінші сөйлемге тиісті сөзді қойып жазады(1б) -үшінші сөйлемге тиісті сөзді қойып жазады(1б) -төртінші сөйлемге тиісті сөзді қойып жазады(1б) |
Оқулық 33-жаттығу 54-бет дәптер қаламсап https://youtu.be/PByjDCZ9hYE?si=Sl5yyGHyrdPiv6sI Қимақағаздар |
|
|
Сабақтың соңы 7мин |
Кері байланыс «Шам жағу» әдісі Тірек-тірегі, жүрек-жүрегі, серік-серігі, куәлік-куәлігі, кірпік- кірпігі «Домбыра» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма 35-жаттығу 55-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай домбыра перделерін жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Домбыра Жылжымалы перне фанарик |
|
шағым қалдыра аласыз













