|
Бөлім |
Өзім туралы |
||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
||||||||||
|
Күні: |
8.10.2025ж |
||||||||||
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дауыссыз қ мен ғ.Құрақ құрау.22 – 26-жаттығулар. |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.4.1 - тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрау 2.3.5.1 -жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып түзету, толықтыру 2.4.1.3* - дауыссыз дыбыс түрлерін ажырату және емлесін сақтап жазу |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып түзету, толықтырады Дауыссыз дыбыс түрлерін ажырату және емлесін сақтап жазады |
||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Ай құндылығы: тәуелсіздік және отаншылдық айы Апталық дәйек сөз: «Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас!» |
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақ ың басы 5мин |
Психологиялық жағымды ахуал орнату. (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Сабақ мақсатын хабарлау. Сөздік диктант Қозы,қошақан, ғарышкер,аспан,машина,қасық «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру |
Сыныптың оқу әрекетіне қызығушылығын ояту. |
Жарайсыңдар! Фишкамен бағалап отырамын. Әр балға 1 фишка
|
|
|||||||
|
Сабақ ортасы 10 мин |
Жаңа сабақ ҰЖЫММЕН ЖҰМЫС 22-тапсырма Бағандағы сөздерді оқы
ЕБҚ:Бағандағы сөздерді оқиды |
Бағандағы сөздерді салыстырып оқиды. Соңғы дыбыстың өзгеруін түсіндіреді. |
Фишкамен бағалап отырамын. Әр балға 1 фишка
|
Оқулық
|
|||||||
|
10 мин |
23- тапсырма. ҰЖЫММЕН ЖҰМЫС Нұсқаулық:Өлең QR-код арқылы тыңдатылады.Өлеңнің мазмұны бойынша сұрақтарды толықтырып, жауап береді. Қиық, құрақ сөздеріне ы дыбысын жалғап жазады, салыстырмалы талдау жасайды.
ЕБҚ;Қиық- қиығы сөзін тауып жазады.
|
Өлеңдегі негізгі ойды сұрақ-жауап арқылы анықтайды. Сұрақтарға жауап береді.. |
Бағалау критерийі Тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды Дескриптор: - өлеңнің мазмұнын қысқаша баяндап береді;2 балл өлеңдегі негізгі ойды анықтайды; өлеңнің мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады; сұрақтарға жауап береді;2 балл қиық, құрақ сөздеріне ы дыбысын жалғап жазады, салыстырмалы талдау жасайды;2балл
|
Оқулық дәптер |
|||||||
|
2 мин |
Сергіту сәті: «Қара жорға» биі
|
Музыка ырғағыен қимылды қайталайды |
Мұғалімнің кері байланысы: Жарайсың! Тамаша! |
|
|||||||
|
10мин |
ТОПТЫҚ ЖҰМЫС 24- тапсырма. Нұсқаулық : Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, сөйлемдерді көшіріп жазады. Себебін анықтап, дәлелдер келтіреді. Дауыссыз қ-ғ дыбыстарының емлесін дұрыс қолдану білігі бағаланады.хатын жаз.
ТАҚТАМЕН ЖҰМЫС 25-жаттығу
ЖҰППЕН жұмыс |
Қ дыбысының ғ-ға өзгеру себебіне дәлелдер келтіреді. |
Бағалау критерийі Дауыссыз дыбыс түрлерін (қатаң, ұяң, үнді) ажыратып, дауыссыз п-б дыбыстарының емлесін сақтап жазады Дескриптор: қиық, құрақ сөздеріне ы дыбысын жалғап жазады, салыстырмалы талдау жасайды;4 балл
|
Оқулық, дәптер Плакаттар |
|||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||
|
5 мин
|
Саралау тапсырмаларын Шығармашылық үзіліс 26-жаттығу 1-деңгей. Ойын-жұмбақты оқып, шешуін тап. Қарамен жазылған сөздерге дыбыстық талдау жаса. 2-деңгей. Қармағы, құрығы, қалағы сөздеріндегі өзгеріске ұшыраған дыбысты тауып, себебін анықтап, дәлелде. 3-деңгей. Қ, ғ әріптерін қолдана отырып, әңгіме құрастыр. |
Пирамиданы толтырады. |
Саралау тапсырмаларын орындайды |
|
|||||||
|
|
|||||||||||
|
|
|
||||||||||
|
Сабақ соңы 3 мин
|
Рефлексия Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы жасалады. Өзінің қай баспалдақта тұрғанын анықтайды. |
Оқушылар өздерінің қай баспалдақта тұрғанын анықтайды. |
Өзін-өзі бағалайды. |
Жетістік баспалдағы |
|||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дауыссыз қ мен ғ
Дауыссыз қ мен ғ
|
Бөлім |
Өзім туралы |
||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
||||||||||
|
Күні: |
8.10.2025ж |
||||||||||
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дауыссыз қ мен ғ.Құрақ құрау.22 – 26-жаттығулар. |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.4.1 - тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрау 2.3.5.1 -жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып түзету, толықтыру 2.4.1.3* - дауыссыз дыбыс түрлерін ажырату және емлесін сақтап жазу |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып түзету, толықтырады Дауыссыз дыбыс түрлерін ажырату және емлесін сақтап жазады |
||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Ай құндылығы: тәуелсіздік және отаншылдық айы Апталық дәйек сөз: «Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас!» |
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақ ың басы 5мин |
Психологиялық жағымды ахуал орнату. (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Сабақ мақсатын хабарлау. Сөздік диктант Қозы,қошақан, ғарышкер,аспан,машина,қасық «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру |
Сыныптың оқу әрекетіне қызығушылығын ояту. |
Жарайсыңдар! Фишкамен бағалап отырамын. Әр балға 1 фишка
|
|
|||||||
|
Сабақ ортасы 10 мин |
Жаңа сабақ ҰЖЫММЕН ЖҰМЫС 22-тапсырма Бағандағы сөздерді оқы
ЕБҚ:Бағандағы сөздерді оқиды |
Бағандағы сөздерді салыстырып оқиды. Соңғы дыбыстың өзгеруін түсіндіреді. |
Фишкамен бағалап отырамын. Әр балға 1 фишка
|
Оқулық
|
|||||||
|
10 мин |
23- тапсырма. ҰЖЫММЕН ЖҰМЫС Нұсқаулық:Өлең QR-код арқылы тыңдатылады.Өлеңнің мазмұны бойынша сұрақтарды толықтырып, жауап береді. Қиық, құрақ сөздеріне ы дыбысын жалғап жазады, салыстырмалы талдау жасайды.
ЕБҚ;Қиық- қиығы сөзін тауып жазады.
|
Өлеңдегі негізгі ойды сұрақ-жауап арқылы анықтайды. Сұрақтарға жауап береді.. |
Бағалау критерийі Тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды Дескриптор: - өлеңнің мазмұнын қысқаша баяндап береді;2 балл өлеңдегі негізгі ойды анықтайды; өлеңнің мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады; сұрақтарға жауап береді;2 балл қиық, құрақ сөздеріне ы дыбысын жалғап жазады, салыстырмалы талдау жасайды;2балл
|
Оқулық дәптер |
|||||||
|
2 мин |
Сергіту сәті: «Қара жорға» биі
|
Музыка ырғағыен қимылды қайталайды |
Мұғалімнің кері байланысы: Жарайсың! Тамаша! |
|
|||||||
|
10мин |
ТОПТЫҚ ЖҰМЫС 24- тапсырма. Нұсқаулық : Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, сөйлемдерді көшіріп жазады. Себебін анықтап, дәлелдер келтіреді. Дауыссыз қ-ғ дыбыстарының емлесін дұрыс қолдану білігі бағаланады.хатын жаз.
ТАҚТАМЕН ЖҰМЫС 25-жаттығу
ЖҰППЕН жұмыс |
Қ дыбысының ғ-ға өзгеру себебіне дәлелдер келтіреді. |
Бағалау критерийі Дауыссыз дыбыс түрлерін (қатаң, ұяң, үнді) ажыратып, дауыссыз п-б дыбыстарының емлесін сақтап жазады Дескриптор: қиық, құрақ сөздеріне ы дыбысын жалғап жазады, салыстырмалы талдау жасайды;4 балл
|
Оқулық, дәптер Плакаттар |
|||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||
|
5 мин
|
Саралау тапсырмаларын Шығармашылық үзіліс 26-жаттығу 1-деңгей. Ойын-жұмбақты оқып, шешуін тап. Қарамен жазылған сөздерге дыбыстық талдау жаса. 2-деңгей. Қармағы, құрығы, қалағы сөздеріндегі өзгеріске ұшыраған дыбысты тауып, себебін анықтап, дәлелде. 3-деңгей. Қ, ғ әріптерін қолдана отырып, әңгіме құрастыр. |
Пирамиданы толтырады. |
Саралау тапсырмаларын орындайды |
|
|||||||
|
|
|||||||||||
|
|
|
||||||||||
|
Сабақ соңы 3 мин
|
Рефлексия Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы жасалады. Өзінің қай баспалдақта тұрғанын анықтайды. |
Оқушылар өздерінің қай баспалдақта тұрғанын анықтайды. |
Өзін-өзі бағалайды. |
Жетістік баспалдағы |
|||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз














