|
Білім беру ұйымының атауы |
Максим Горький |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Куттимуратова Г.А |
|||||
|
Күні: |
16.01.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
1 «Б»сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 7 сабақ. Дауысты және дауыссыз дыбыстар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу; 1.2.8.2.дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардыі жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну:; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің мазмұнын әңгімелеуге баулу Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беруді үйренеді Берілген сөздерді дауысты, дауыссыз дыбыстарға ажырата алады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Кроссворд» әдісі Сурет атаулырын кестеге дұрыс түсіруге үйренеміз Өткенді пысықтау Дауысты және дауыссыз дыбыстарды ата. Дауысты дыбыстар: а, ә, е, о, ө, ұ, ү, ы, і, и, (у). Дауыссыз дыбыстар: б, в, г, ғ, д, ж, з, й, к, қ, л,м, н, ң, п, р, с, т, ф, х, һ, ц, ч, ш, щ. Сурет бойынша әңгіме құра. Өз ойыңды толық, анық жеткізуге тырыс Жаңа тақырып ФС тапсырмасы. Оқылым. «Ашық микрофон» әдісі 1-жаттығу Мәтінді мәнерлеп оқы. Сөздік жұмыс Бапсыз- жайсыз, қолайсыз ЕҚБ Қыста орманда, өзен, көлде қандай өзгерістер болады? Оның себебі неде?
Жазылым. 2- жаттығу Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, сөздерді көшіріп жаз. Өзен, күндіз, қыстыгүні, киім. «Буындып оқи аламын» ойыны
3-жаттығу Сурет бойынша сөзжұмбақты шеш. Жауабы:
ҚЖ: Дидактикалық тапсырма
|
Кроссворд шешеді Дыбыстарды атайды Әңгіме құрайды Мәтінді микрофон ұстап оқиды Әңгімелеуге үйренеді Дәптермен жұмыс жасайды Буындарды оқиды Сөзжұмбақты шешеді Тапсырмалар ды орындайды Кері байланыс жасайды |
Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі. Жарайсың! ДескриптоР: Дауысты және дауыссыз дыбыстарды атайды-1б. Сурет бойынша әңгіме құрайды-1б. Дескриптор: Мәтінді мәнерлеп, тұтас оқиды Мәтіннің мазмұын толық айтады Өте жақсы! Керемет!
Дескриптор: Тиісті әріптерді қойып,жазады Сөздердегі дауысты және дауыссыз дыбыстарды белгілейді
Дескриптор: Суретке сәйкес сөздерді табады Сөздерді өз орнына дұрыс қойып жазады Тамаша жұмыс!
«Алма-жапырақ» әдісі |
Суреттер
Кроссворд парағы
Жұмыс дәптері КЕспе буындар Оқулық
Суреттер Таратпа парақтар Кері байланыс тақтасы |
||
|
Құндылықтар |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
дауысты және дауыссыз дыбыстар
дауысты және дауыссыз дыбыстар
|
Білім беру ұйымының атауы |
Максим Горький |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Куттимуратова Г.А |
|||||
|
Күні: |
16.01.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
1 «Б»сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 7 сабақ. Дауысты және дауыссыз дыбыстар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу; 1.2.8.2.дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардыі жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну:; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің мазмұнын әңгімелеуге баулу Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беруді үйренеді Берілген сөздерді дауысты, дауыссыз дыбыстарға ажырата алады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Кроссворд» әдісі Сурет атаулырын кестеге дұрыс түсіруге үйренеміз Өткенді пысықтау Дауысты және дауыссыз дыбыстарды ата. Дауысты дыбыстар: а, ә, е, о, ө, ұ, ү, ы, і, и, (у). Дауыссыз дыбыстар: б, в, г, ғ, д, ж, з, й, к, қ, л,м, н, ң, п, р, с, т, ф, х, һ, ц, ч, ш, щ. Сурет бойынша әңгіме құра. Өз ойыңды толық, анық жеткізуге тырыс Жаңа тақырып ФС тапсырмасы. Оқылым. «Ашық микрофон» әдісі 1-жаттығу Мәтінді мәнерлеп оқы. Сөздік жұмыс Бапсыз- жайсыз, қолайсыз ЕҚБ Қыста орманда, өзен, көлде қандай өзгерістер болады? Оның себебі неде?
Жазылым. 2- жаттығу Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, сөздерді көшіріп жаз. Өзен, күндіз, қыстыгүні, киім. «Буындып оқи аламын» ойыны
3-жаттығу Сурет бойынша сөзжұмбақты шеш. Жауабы:
ҚЖ: Дидактикалық тапсырма
|
Кроссворд шешеді Дыбыстарды атайды Әңгіме құрайды Мәтінді микрофон ұстап оқиды Әңгімелеуге үйренеді Дәптермен жұмыс жасайды Буындарды оқиды Сөзжұмбақты шешеді Тапсырмалар ды орындайды Кері байланыс жасайды |
Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі. Жарайсың! ДескриптоР: Дауысты және дауыссыз дыбыстарды атайды-1б. Сурет бойынша әңгіме құрайды-1б. Дескриптор: Мәтінді мәнерлеп, тұтас оқиды Мәтіннің мазмұын толық айтады Өте жақсы! Керемет!
Дескриптор: Тиісті әріптерді қойып,жазады Сөздердегі дауысты және дауыссыз дыбыстарды белгілейді
Дескриптор: Суретке сәйкес сөздерді табады Сөздерді өз орнына дұрыс қойып жазады Тамаша жұмыс!
«Алма-жапырақ» әдісі |
Суреттер
Кроссворд парағы
Жұмыс дәптері КЕспе буындар Оқулық
Суреттер Таратпа парақтар Кері байланыс тақтасы |
||
|
Құндылықтар |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: Талап бар жерді тәртіп бар. |
шағым қалдыра аласыз























