№ мектеп-лицей
Тақырыбы:
Сыныбы: 1 « »
Пән мұғалімі:
20 -2023 оқу жыл
Бекітемін:
|
Бөлім |
|
||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
||||||
|
Күні |
|
||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дауысты және дауыссыз дыбыстар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.1. көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау; 1.2.1.2. оқу түрлерін (баяндап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың
|
Ұйымдастыру кезеңі Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді жүрекпен. Амандасып алайық Бір жадырап қалайық.
Балалардың эмоциясы арқылы сабақты бастау, қызығушылықтарын арттыру. Армысыңдар, балалар?
Еске түсір! «Қолшатыр» әдісі Дауысты және дауыссыз дыбыстар
|
Оқушылар амандасады.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау арқылы бағалау |
Маркер, А4
Қима қағаз |
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
«Кім тапқыр?» ойыны
Оқулықпен жұмыс 1-жаттығу
Қыс
Мәтінді мәнерлеп оқы.
Өзенді, көлді мұз жапты. Қалың қардан шөптің басы көрінбейді. Орман ішінен құстарды көре алмайсың. Қоян күндіз жасырынады. Түнде ғана жас ағаштарды кеміріп жүр. Қыстыгүні үй хайуанаттарына да бапсыз. Иелері жылы қораға шөп салып, бағып-қағады. Адамның өзі де суықтан қорғанады. Үйіне от жағады. Жылы киім киеді. Міржақып Дулатов
«Атақты қаламгер»
Міржақып Дулатов – әдебиеттің әр түрлі жанрына қалам тартқан қаламгер. Алғашқы кітабы – «Оян, қазақ!» деген атпен Петербург қаласындағы жарық көрген өлең жинағы. Ақын өлеңдерінің басты тақырыбы – ел тағдыры болған.
Сиқырлы сандықша
Бапсыз – жайсыз, қолайсыз.
Дәптермен жұмыс Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, сөздерді көшіріп жаз.
Өз...н, күнд...з, қыстыгүн..., к...ім.
Сөздердегі дыбыстардың қайсысы дауысты, қайсысы дауыссыз екенін айт.
Сергіту сәті Құпиялы банкі
Жаңатын тану «Жұбыңмен бөліс» әдісі 3 – жаттығу Сурет бойынша сөзжұмбақты шеш.
|
Оқушылар берілген сұрақтарға өз жауаптарын береді.
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
Сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:
Дәптермен жұмыс жасайды
Оқушылар сергіту сәтін қызыға орындайды.
Дескриптор:
|
Мадақтау арқылы бағалау
Мадақтау арқылы бағалау
Қошеметтеу
Смайликпен бағалау
Мадақтау |
Слайд
Слайд А4 жапсырмалар фломастер желім
Қима қағаз желім
Қима қағаз
Таратпа қағаз
|
|
||
|
Сабақтың соңы
Кері байланыс
|
Қорытынды Жеке жұмыс Өзім орындай аламын Дыбыстық талдау
Кері байланыс «Ақылды үкі» әдісі Бағалау |
Жеке жұмысты орындайды. |
|
Слайдта анимация арқылы орындалады.
Плакат жапсырма суреттер
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дауысты және дауыссыз дыбыстар 1-сынып
Дауысты және дауыссыз дыбыстар 1-сынып
№ мектеп-лицей
Тақырыбы:
Сыныбы: 1 « »
Пән мұғалімі:
20 -2023 оқу жыл
Бекітемін:
|
Бөлім |
|
||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
||||||
|
Күні |
|
||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дауысты және дауыссыз дыбыстар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.1. көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау; 1.2.1.2. оқу түрлерін (баяндап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың
|
Ұйымдастыру кезеңі Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді жүрекпен. Амандасып алайық Бір жадырап қалайық.
Балалардың эмоциясы арқылы сабақты бастау, қызығушылықтарын арттыру. Армысыңдар, балалар?
Еске түсір! «Қолшатыр» әдісі Дауысты және дауыссыз дыбыстар
|
Оқушылар амандасады.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау арқылы бағалау |
Маркер, А4
Қима қағаз |
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
«Кім тапқыр?» ойыны
Оқулықпен жұмыс 1-жаттығу
Қыс
Мәтінді мәнерлеп оқы.
Өзенді, көлді мұз жапты. Қалың қардан шөптің басы көрінбейді. Орман ішінен құстарды көре алмайсың. Қоян күндіз жасырынады. Түнде ғана жас ағаштарды кеміріп жүр. Қыстыгүні үй хайуанаттарына да бапсыз. Иелері жылы қораға шөп салып, бағып-қағады. Адамның өзі де суықтан қорғанады. Үйіне от жағады. Жылы киім киеді. Міржақып Дулатов
«Атақты қаламгер»
Міржақып Дулатов – әдебиеттің әр түрлі жанрына қалам тартқан қаламгер. Алғашқы кітабы – «Оян, қазақ!» деген атпен Петербург қаласындағы жарық көрген өлең жинағы. Ақын өлеңдерінің басты тақырыбы – ел тағдыры болған.
Сиқырлы сандықша
Бапсыз – жайсыз, қолайсыз.
Дәптермен жұмыс Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып, сөздерді көшіріп жаз.
Өз...н, күнд...з, қыстыгүн..., к...ім.
Сөздердегі дыбыстардың қайсысы дауысты, қайсысы дауыссыз екенін айт.
Сергіту сәті Құпиялы банкі
Жаңатын тану «Жұбыңмен бөліс» әдісі 3 – жаттығу Сурет бойынша сөзжұмбақты шеш.
|
Оқушылар берілген сұрақтарға өз жауаптарын береді.
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.
Сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:
Дәптермен жұмыс жасайды
Оқушылар сергіту сәтін қызыға орындайды.
Дескриптор:
|
Мадақтау арқылы бағалау
Мадақтау арқылы бағалау
Қошеметтеу
Смайликпен бағалау
Мадақтау |
Слайд
Слайд А4 жапсырмалар фломастер желім
Қима қағаз желім
Қима қағаз
Таратпа қағаз
|
|
||
|
Сабақтың соңы
Кері байланыс
|
Қорытынды Жеке жұмыс Өзім орындай аламын Дыбыстық талдау
Кері байланыс «Ақылды үкі» әдісі Бағалау |
Жеке жұмысты орындайды. |
|
Слайдта анимация арқылы орындалады.
Плакат жапсырма суреттер
|
|
||
шағым қалдыра аласыз


















