Тақырып: Д. Бабатайұлы «О, Ақтан жас, Ақтан жас» өлеңі.
|
Бөлім: |
«Тәрбиенің қайнар бұлағы» |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Хайрушева Мира Шайхуллиевна |
|
|
Күні: |
22.11.2022 ж. |
|
|
Сынып: 5 «ә» |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Д. Бабатайұлы «О, Ақтан жас, Ақтан жас» өлеңі. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.4.1 көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Шығармадан алған әсерлерін сипаттайды, өлеңнің мазмұнын айта алады Көпшілігі: Шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат жазады Кейбірі: Шығармадан алған әсерлерін бейнелі сөздерді қатыстыра отырып, авторға хат жазады, өлең шығарады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Басы 3 мин 5 мин 3 мин |
ұсынылған суреттердің бүгінгі тақырыпқа қандай қатысы барын анықтай отырып, жаңа тақырыпты ашады
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. |
Оқушылар мұғаліммен амандасып кіреді. «Суреттер сөйлейді» арқылы жұпқа бөлінеді.
Оқушылар допты бір-біріне лақтыра отырып, өлең жолдарын жалғастырады немесе сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау сөздері арқылы
Бағалау парақтары арқылы |
|
||||
|
Ортасы 7 мин 5 мин 5 мин 8 мин хат жазу үшін 5 мин әр жұпты тыңдап шығу үшін
|
|
Мәтіндермен танысады.
Сұрақтарға жауап береді, ілгіщке қыстырғыштар арқылы іліп шығады.
Оқушыларға кесте ұсынылады, толтырып шығады.
1-жұп: Ақтанға деген тілектеріңді білдіріп хат жазыңдар 2-жұп: Д.Бабатайұлына арнап хат жазыңдар 3-жұп: «Сен де әлі жетерсің» дей отырып, Ақтанға қолдау хат жазыңдар 4-жұп:
«Арманым менің асқақ, заңғар биік аңсаған, 5-жұп: Болар бала алысқа қарар» деген даналық сөзді негізге ала отырып хат жаз. 6-жұп: Қазіргі таңда кездесетін жетім балаларға арнап хат жаз. 7-жұп: Ақтанға деген, жетім балаларға деген ұсынысыңды айта отырып хат жаз. |
Бағалау парағы
Бағалау парағы арқылы |
Қима қағаздар |
||||
|
Соңы 4 мин |
Рефлексия: «WatsAPP тағы диалог» әдісі арқылы |
|
Жинаған смайликтеріне сай балл қойылады |
Вапсап суреті |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Д.Бабатайұлы "О, Ақтан жас, Ақтан жас" 2-сабақ
Д.Бабатайұлы "О, Ақтан жас, Ақтан жас" 2-сабақ
Тақырып: Д. Бабатайұлы «О, Ақтан жас, Ақтан жас» өлеңі.
|
Бөлім: |
«Тәрбиенің қайнар бұлағы» |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Хайрушева Мира Шайхуллиевна |
|
|
Күні: |
22.11.2022 ж. |
|
|
Сынып: 5 «ә» |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Д. Бабатайұлы «О, Ақтан жас, Ақтан жас» өлеңі. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.4.1 көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Шығармадан алған әсерлерін сипаттайды, өлеңнің мазмұнын айта алады Көпшілігі: Шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат жазады Кейбірі: Шығармадан алған әсерлерін бейнелі сөздерді қатыстыра отырып, авторға хат жазады, өлең шығарады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Басы 3 мин 5 мин 3 мин |
ұсынылған суреттердің бүгінгі тақырыпқа қандай қатысы барын анықтай отырып, жаңа тақырыпты ашады
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. |
Оқушылар мұғаліммен амандасып кіреді. «Суреттер сөйлейді» арқылы жұпқа бөлінеді.
Оқушылар допты бір-біріне лақтыра отырып, өлең жолдарын жалғастырады немесе сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау сөздері арқылы
Бағалау парақтары арқылы |
|
||||
|
Ортасы 7 мин 5 мин 5 мин 8 мин хат жазу үшін 5 мин әр жұпты тыңдап шығу үшін
|
|
Мәтіндермен танысады.
Сұрақтарға жауап береді, ілгіщке қыстырғыштар арқылы іліп шығады.
Оқушыларға кесте ұсынылады, толтырып шығады.
1-жұп: Ақтанға деген тілектеріңді білдіріп хат жазыңдар 2-жұп: Д.Бабатайұлына арнап хат жазыңдар 3-жұп: «Сен де әлі жетерсің» дей отырып, Ақтанға қолдау хат жазыңдар 4-жұп:
«Арманым менің асқақ, заңғар биік аңсаған, 5-жұп: Болар бала алысқа қарар» деген даналық сөзді негізге ала отырып хат жаз. 6-жұп: Қазіргі таңда кездесетін жетім балаларға арнап хат жаз. 7-жұп: Ақтанға деген, жетім балаларға деген ұсынысыңды айта отырып хат жаз. |
Бағалау парағы
Бағалау парағы арқылы |
Қима қағаздар |
||||
|
Соңы 4 мин |
Рефлексия: «WatsAPP тағы диалог» әдісі арқылы |
|
Жинаған смайликтеріне сай балл қойылады |
Вапсап суреті |
шағым қалдыра аласыз

има
қағаздар












