Тақырып: Ы.Алтынсарин «Қыпшақ Сейітқұл» әңгімесі
|
Бөлім: |
«Тәрбиенің қайнар бұлағы» |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Хайрушева Мира Шайхуллиевна |
|
|
Күні: |
29.11.2022 ж. |
|
|
Сынып: 5 «ә» |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ы.Алтынсарин «Қыпшақ Сейітқұл» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу; 5.1.2.1 әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлығы: шығарма тақырыбы иен идеясын анықтайды, кейіпкерлерді таба алады Көпшілігі: идеясы мен тақырыбын дәлелді түрде анықтайды, кейіпкерлердің портретін қалыптастыра алады Кейбірі: идеясына сай мақал-мәтел келтіре алады, кейіпкерлерді іс – әрекеті арқылы ашады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 4 мин 6 мин |
ұсынылған суреттердің бүгінгі тақырыпқа қандай қатысы барын анықтай отырып, жаңа тақырыпты ашады
1. Сейітқұл - еліне сыйлы адам. 2. «Қыпшақ Сейітқұл» әңгімесінің авторы Ы.Алтынсарин. 3.Ыбырай Алтынсарин оның шын есімі 4. Ы.Алтынсарин Орал қаласында дүниеге келген 5. 1864 жылы мектеп ашты 6. Атасы Балқожаның тәрбиесінде болады. 7. «Қыпшақ Сейітқұл» әңгімесінің негізгі тақырыбы – туған жер. 8. мектепті өте нашар деген бағамен бітіріп шығады 9. мұғалім қызметін атқарған 10. 1881 жылы ұлдарға арналған мектеп ашқан.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. |
Амандасады, жұпқа бөлінеді
Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау сөздері арқылы Бағалау критерийі |
Суреттер
Ақиқат, жалған бойынша қол суреттері |
|
Ортасы 6 мин 8 мин. Қорғау 8 мин. 8 мин. |
Жеке жұмыс. «Қыпшақ Сейітқұл» әңгімесін оқып шығады, хрестоматия бойынша Жұптық жұмыс:
Жұптық жұмыс: Авариумдағы балық әдісі бойынша сұрақтар қойылады.
1. Қыпшақ Сейітқұл қандай ой
толғандырды? 7.Сейітқұлдың қорған салдырғанынан қандай қасиетін байқадың? |
Жұптық жұмыс орындайды, қорғайды
Сұрақтарға жауап береді |
|
Қима қағаздар |
|
Соңы 5 мин |
Бағалау
Үйге тапсырма
Рефлексия: «Жетістік қоржыны» әдісі арқылы |
Кері байланыс орнатады |
Бағалау критерийі |
Қоржын арқылы арқылы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Д.Бабатайұлы "О, Ақтан жас, Ақтан жас" 3-сабақ
Д.Бабатайұлы "О, Ақтан жас, Ақтан жас" 3-сабақ
Тақырып: Ы.Алтынсарин «Қыпшақ Сейітқұл» әңгімесі
|
Бөлім: |
«Тәрбиенің қайнар бұлағы» |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Хайрушева Мира Шайхуллиевна |
|
|
Күні: |
29.11.2022 ж. |
|
|
Сынып: 5 «ә» |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ы.Алтынсарин «Қыпшақ Сейітқұл» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу; 5.1.2.1 әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлығы: шығарма тақырыбы иен идеясын анықтайды, кейіпкерлерді таба алады Көпшілігі: идеясы мен тақырыбын дәлелді түрде анықтайды, кейіпкерлердің портретін қалыптастыра алады Кейбірі: идеясына сай мақал-мәтел келтіре алады, кейіпкерлерді іс – әрекеті арқылы ашады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 4 мин 6 мин |
ұсынылған суреттердің бүгінгі тақырыпқа қандай қатысы барын анықтай отырып, жаңа тақырыпты ашады
1. Сейітқұл - еліне сыйлы адам. 2. «Қыпшақ Сейітқұл» әңгімесінің авторы Ы.Алтынсарин. 3.Ыбырай Алтынсарин оның шын есімі 4. Ы.Алтынсарин Орал қаласында дүниеге келген 5. 1864 жылы мектеп ашты 6. Атасы Балқожаның тәрбиесінде болады. 7. «Қыпшақ Сейітқұл» әңгімесінің негізгі тақырыбы – туған жер. 8. мектепті өте нашар деген бағамен бітіріп шығады 9. мұғалім қызметін атқарған 10. 1881 жылы ұлдарға арналған мектеп ашқан.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. |
Амандасады, жұпқа бөлінеді
Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау сөздері арқылы Бағалау критерийі |
Суреттер
Ақиқат, жалған бойынша қол суреттері |
|
Ортасы 6 мин 8 мин. Қорғау 8 мин. 8 мин. |
Жеке жұмыс. «Қыпшақ Сейітқұл» әңгімесін оқып шығады, хрестоматия бойынша Жұптық жұмыс:
Жұптық жұмыс: Авариумдағы балық әдісі бойынша сұрақтар қойылады.
1. Қыпшақ Сейітқұл қандай ой
толғандырды? 7.Сейітқұлдың қорған салдырғанынан қандай қасиетін байқадың? |
Жұптық жұмыс орындайды, қорғайды
Сұрақтарға жауап береді |
|
Қима қағаздар |
|
Соңы 5 мин |
Бағалау
Үйге тапсырма
Рефлексия: «Жетістік қоржыны» әдісі арқылы |
Кері байланыс орнатады |
Бағалау критерийі |
Қоржын арқылы арқылы |
шағым қалдыра аласыз













