|
Бөлім: |
2-бөлім. Тәрбиенің қайнар бұлағы. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдрахманова С.А |
|
Күні: 14.11 |
|
|
Сыныбы: 5б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Д.Бабатайұлы «О, Ақтан жас, Ақтан жас» толғауы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.2.3.1 -шығармадағы тілдік бейнелеу, суреттеу құралдары ның (теңеу, эпитет, ауыспалы мағынадағы сөздер, қайталау, өлең құрылысы) мағынасын анықтау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
шығармадағы тілдік бейнелеу, суреттеу құралдары ның (теңеу, эпитет, ауыспалы мағынадағы сөздер, қайталау, өлең құрылысы) мағынасын анықтай алады. |
|
Құндылыққа баулу |
Ақын өлеңі арқылы оқушыларды өмірдің қадірін, адам жанының күресін түсінуге, сабыр мен үмітке баулу |
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен амандасу,қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру |
Психология лық ахуал қалыптастыру Оқушылар амандасады, оқу- құралдарын дайындайды. |
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 7мин |
(Ұ) «Миға шабуыл» әд3ісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. -Дулат Бабатайұлы кім? -Қай ғасырда өмір сүрген? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларды сабақтың тақырыбы,мақсатымен таныстырады. |
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді. |
Жарайсың! |
|
||||||||||||||||
|
. |
Толғау туралы қысқаша
мәлімет: |
Толғау туралы қысқаша мәліметпен
танысады. |
|
Оқулық 5-сынып, жұмыс дәптері |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 20 мин |
1-тапсырма. “Көркем сөзді тап” Д.Бабатайұлының «О, Ақтан жас, Ақтан жас» өлең мазмұнымен танысып, мәтіннен бейнелеу құралдарын табады.
|
Мәтіннен бейнелеу құралдарын табады. |
Дескриптор:4 -Теңеуді табады; -Эпитетті табады; -Ауыспалы мағынадағы сөзді табады; -Қайталауды анықтайды. |
Оқулық 5-сынып жұмыс дәптері |
||||||||||||||||
|
10мин |
2-тапсырма. “Көркем сөздің мәні” Табылған көркемдік құралдардың мағынасын түсіндіріп, кестені толтыр.
3-тапсырма “Көркем тілмен суретте” (шығармашылық жұмыс)
Мақсаты: Көркем сөздерді қолдану
дағдысын қалыптастыру. |
Кестені толтырады.
|
Дескриптор:3 -Көркемдік құралды дұрыс анықтайды; -Мағынасын түсіндіреді; -Әсерін сипаттайды.
Дескриптор:3 -Көркемдік құралдарды дұрыс қолданады; -Тақырыпқа сай ой жазады; -Тілдік норманы сақтайды. |
Оқулық 5-сынып жұмыс дәптері. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
Үй тапсырмасы
|
Бір ауыз сөз» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
«Ақын тілі – жүрек үні» тақырыбында эссе жазу.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
Мұғалім оқушыларды Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Д.Бабатайұлы "О,Ақтан жас,Ақтан жас"толғауы
Д.Бабатайұлы "О,Ақтан жас,Ақтан жас"толғауы
|
Бөлім: |
2-бөлім. Тәрбиенің қайнар бұлағы. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абдрахманова С.А |
|
Күні: 14.11 |
|
|
Сыныбы: 5б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Д.Бабатайұлы «О, Ақтан жас, Ақтан жас» толғауы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.2.3.1 -шығармадағы тілдік бейнелеу, суреттеу құралдары ның (теңеу, эпитет, ауыспалы мағынадағы сөздер, қайталау, өлең құрылысы) мағынасын анықтау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
шығармадағы тілдік бейнелеу, суреттеу құралдары ның (теңеу, эпитет, ауыспалы мағынадағы сөздер, қайталау, өлең құрылысы) мағынасын анықтай алады. |
|
Құндылыққа баулу |
Ақын өлеңі арқылы оқушыларды өмірдің қадірін, адам жанының күресін түсінуге, сабыр мен үмітке баулу |
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен амандасу,қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру |
Психология лық ахуал қалыптастыру Оқушылар амандасады, оқу- құралдарын дайындайды. |
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 7мин |
(Ұ) «Миға шабуыл» әд3ісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. -Дулат Бабатайұлы кім? -Қай ғасырда өмір сүрген? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларды сабақтың тақырыбы,мақсатымен таныстырады. |
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді. |
Жарайсың! |
|
||||||||||||||||
|
. |
Толғау туралы қысқаша
мәлімет: |
Толғау туралы қысқаша мәліметпен
танысады. |
|
Оқулық 5-сынып, жұмыс дәптері |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 20 мин |
1-тапсырма. “Көркем сөзді тап” Д.Бабатайұлының «О, Ақтан жас, Ақтан жас» өлең мазмұнымен танысып, мәтіннен бейнелеу құралдарын табады.
|
Мәтіннен бейнелеу құралдарын табады. |
Дескриптор:4 -Теңеуді табады; -Эпитетті табады; -Ауыспалы мағынадағы сөзді табады; -Қайталауды анықтайды. |
Оқулық 5-сынып жұмыс дәптері |
||||||||||||||||
|
10мин |
2-тапсырма. “Көркем сөздің мәні” Табылған көркемдік құралдардың мағынасын түсіндіріп, кестені толтыр.
3-тапсырма “Көркем тілмен суретте” (шығармашылық жұмыс)
Мақсаты: Көркем сөздерді қолдану
дағдысын қалыптастыру. |
Кестені толтырады.
|
Дескриптор:3 -Көркемдік құралды дұрыс анықтайды; -Мағынасын түсіндіреді; -Әсерін сипаттайды.
Дескриптор:3 -Көркемдік құралдарды дұрыс қолданады; -Тақырыпқа сай ой жазады; -Тілдік норманы сақтайды. |
Оқулық 5-сынып жұмыс дәптері. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
Үй тапсырмасы
|
Бір ауыз сөз» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
«Ақын тілі – жүрек үні» тақырыбында эссе жазу.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
Мұғалім оқушыларды Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
шағым қалдыра аласыз













