Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні: Физика Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 7.2 |
Мектеп: №127 ЖОМ |
|
|||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты жөні: Тойлыбаева М.Д |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: 7А,Б,В |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|
||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Деформация |
|
|||||||||||||||
|
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме) |
7.2.2.3 Пластикалық және серпімді деформацины ажырату. Мысалдар келтіру |
|
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Деформацияның физикалық мағынасын түсінеді Көптеген оқушылар:Деформация түрлерін біледі, пластикалық және серпімді деформацияларды ажырата алады. Кейбір оқушылар: Деформацияланғанденені қалпына келтіретін қандай күш екенін мысал келтіру арқылы түсіндіріп, өмірмен байланыстыра алады. |
|
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Деформация туралы өз ойларын айта алады, жауаптарды диалог құру арқылы талқылайды. Серпімді деформация-..... Пластикалық деформация-.....
|
|
|||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
|
|
|||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Математика, технология |
|
|||||||||||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
|
|
|||||||||||||||
|
Қосымша білім |
Біледі:Күш ұғымын біледі.Ауырлық күші мен дене салмағының физикалық мағынасын түсінеді, формуланы біледі. ХБЖ-де өлшем бірліктерін біледі. Білу керек:Деформация туралы түсінік қалыптасады, деформацияның түрлерін біледі. Өмірде қолданыста болатынын түсінеді.
|
|
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері |
уақыты |
Сабақта жоспарланған қызмет (іс-әрекет) |
|
||||||||||||||
|
Мұғалім |
Оқушы |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту Конверт әдісі Кері байланыс «Басбармақ» Жаңа сабақты түсіндіру Мұғалімнің түсіндірмесі «Суреттер сөлейді» әдісі
Кері байланыс «Венн диаграммасын» толтыру Ауызша кері байланыс |
5 мин
5мин
1 мин
5мин
5мин
2мин
10мин
2 мин |
Сәлемдесу,түгелдеу «Шаттық шеңбері» «Бір жаман әдетті беріп, бір жақсы қасиетті сатып алу»
Үй тапсырмасына байланысты сұрақтар
Дескриптор -Күш ұғымын түсінеді -Ауырлық күшінің бағытын біледі -ХБЖ-де күштің өлшем бірлігін біледі
Жаңа сабаққа қысқаша шолу
Сұрақтар 1-сурет бойынша деформация түрлерін ата 2-суреттегі деформация қай деформация түріне жатады Дескриптор -деформация дене пішінінң өзгерісі екенін біледі - деформацияның түрлерін айта алады. -деформацияның түрлерін ажырата алады
«БББ» кестесінің терезесін толтыру ұсынылады. «БББ кестесі»
Пластикалық және серпімді деформацияның айырмашылығы мен ұқсастығын жазады
Дескриптор -Пластикалық деформацияны біледі -Сермінді деформацияны біледі -Ұқсастықтары мен айырмашылықтарын атап көрсете алады. Оқушылардың жұмысын ауызша кері байланыс беру арқылы бағалап өту |
Атомдар мен молекула арқылы топқа бөледі
Бір-біріне қағазға жазылған сұрақтарға жауап беріп,өткен тақырыпқа шолу жасау арқылы физикадан білімін шыңдайды |
Түрлі түсті парақ, Флипчарт, Стикер
Түрлі түсті парақ, Флипчарт, Стикер
Слаидтар
Таратпа материалдар
Таратпа материалдар |
|||||||||||||
|
Жаңа сабақты бекіту «Элективті тест» |
10 |
1.Күш әрекеті тоқтаған соң, дене бастапқы орнына қайта келсе,ол деформацияны қалай аталады? А.пластикалық в. Майысу с. Серпімді 2. Дене деформациялану кезінде пайда болатын қандай күш? А. Ауырлық күші в. Дене салмағы с.Серпімділік күші 3.Деформациялану кезінде дене бөлшектерінің ығысу бағытына қарама-қарсы жаққа бағытталған қандай күш? А. Ауырлық күші в. Дене салмағы с.Серпімділік күші 4. Күш әрекеті тоқтаған соң, бастапқы пішіні мен көлемін өзгертсе, ол қандай деформация болады? А. Иілу в. Серпімді с.Пластикалық 5. Дене көлемі мен пішінінің өзгеруі қалай айтылады? А.Қозғалаыс в.Деформация С.өзара әрекеттесу |
|
Таратпа материалдар |
|||||||||||||
|
|
|
Дескриптор -Деформация түрлерінің маңыздылығын біледі -Деформацияның зиянды жақтарын түсінеді. |
|
|
|||||||||||||
|
Рефлексия «Тазалықшы» |
2мин |
|
|
|
|||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
1 мин |
Тақырыпты оқып келу |
Үй жұмысын күнделікке тіркеу |
Күнделік |
|||||||||||||
|
Дифференциация – Сіз жоспарда қолдауды қалай басымырақ көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетті балаларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың меңгерген білімдерін қалай тексеруді жоспарға енгізіп отырсыз? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын қорғау |
|||||||||||||||
|
Конверт әдісі арқылы сұрақ қояды және жауап береді. Венн диаграммасын толтырады.Эллективті тест арқылы оқушылар өзінің білімін қандай деңгейде екенін көрсетеді.Белсенді әдіс-тәсілдер арқылы оқушылардың тыңдалым, оқылым,жазылым, айтылым дағдыларын қалыптастырамын. Оқушыны қолдап,алға жетелеп, білімді болуға талпындырамын.Барлық оқушылар оқу мақсатына жете алады.
|
Ауызша кері байланыс. БББ кестесі арқылы. Басбармақ әдісі Тазалықшы.
|
Физика кабинетінде техника қауіпсіздігін сақтау |
|||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жетпесе неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттары сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неге?
|
Осы бөлімде сабақ туралы ойланыңыз. Сол жақтағы бағанның негізгі сұрақтарына жауап беріңіз. |
||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау
Сабақтың екі көрінісі жақсы өтті (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға ненің әсері тиуі мүмкін (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында мен сыныппен бөлек оқушылар туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек?
|
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Деформация"
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні: Физика Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 7.2 |
Мектеп: №127 ЖОМ |
|
|||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты жөні: Тойлыбаева М.Д |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: 7А,Б,В |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|
||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Деформация |
|
|||||||||||||||
|
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме) |
7.2.2.3 Пластикалық және серпімді деформацины ажырату. Мысалдар келтіру |
|
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Деформацияның физикалық мағынасын түсінеді Көптеген оқушылар:Деформация түрлерін біледі, пластикалық және серпімді деформацияларды ажырата алады. Кейбір оқушылар: Деформацияланғанденені қалпына келтіретін қандай күш екенін мысал келтіру арқылы түсіндіріп, өмірмен байланыстыра алады. |
|
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Деформация туралы өз ойларын айта алады, жауаптарды диалог құру арқылы талқылайды. Серпімді деформация-..... Пластикалық деформация-.....
|
|
|||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
|
|
|||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Математика, технология |
|
|||||||||||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
|
|
|||||||||||||||
|
Қосымша білім |
Біледі:Күш ұғымын біледі.Ауырлық күші мен дене салмағының физикалық мағынасын түсінеді, формуланы біледі. ХБЖ-де өлшем бірліктерін біледі. Білу керек:Деформация туралы түсінік қалыптасады, деформацияның түрлерін біледі. Өмірде қолданыста болатынын түсінеді.
|
|
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері |
уақыты |
Сабақта жоспарланған қызмет (іс-әрекет) |
|
||||||||||||||
|
Мұғалім |
Оқушы |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту Конверт әдісі Кері байланыс «Басбармақ» Жаңа сабақты түсіндіру Мұғалімнің түсіндірмесі «Суреттер сөлейді» әдісі
Кері байланыс «Венн диаграммасын» толтыру Ауызша кері байланыс |
5 мин
5мин
1 мин
5мин
5мин
2мин
10мин
2 мин |
Сәлемдесу,түгелдеу «Шаттық шеңбері» «Бір жаман әдетті беріп, бір жақсы қасиетті сатып алу»
Үй тапсырмасына байланысты сұрақтар
Дескриптор -Күш ұғымын түсінеді -Ауырлық күшінің бағытын біледі -ХБЖ-де күштің өлшем бірлігін біледі
Жаңа сабаққа қысқаша шолу
Сұрақтар 1-сурет бойынша деформация түрлерін ата 2-суреттегі деформация қай деформация түріне жатады Дескриптор -деформация дене пішінінң өзгерісі екенін біледі - деформацияның түрлерін айта алады. -деформацияның түрлерін ажырата алады
«БББ» кестесінің терезесін толтыру ұсынылады. «БББ кестесі»
Пластикалық және серпімді деформацияның айырмашылығы мен ұқсастығын жазады
Дескриптор -Пластикалық деформацияны біледі -Сермінді деформацияны біледі -Ұқсастықтары мен айырмашылықтарын атап көрсете алады. Оқушылардың жұмысын ауызша кері байланыс беру арқылы бағалап өту |
Атомдар мен молекула арқылы топқа бөледі
Бір-біріне қағазға жазылған сұрақтарға жауап беріп,өткен тақырыпқа шолу жасау арқылы физикадан білімін шыңдайды |
Түрлі түсті парақ, Флипчарт, Стикер
Түрлі түсті парақ, Флипчарт, Стикер
Слаидтар
Таратпа материалдар
Таратпа материалдар |
|||||||||||||
|
Жаңа сабақты бекіту «Элективті тест» |
10 |
1.Күш әрекеті тоқтаған соң, дене бастапқы орнына қайта келсе,ол деформацияны қалай аталады? А.пластикалық в. Майысу с. Серпімді 2. Дене деформациялану кезінде пайда болатын қандай күш? А. Ауырлық күші в. Дене салмағы с.Серпімділік күші 3.Деформациялану кезінде дене бөлшектерінің ығысу бағытына қарама-қарсы жаққа бағытталған қандай күш? А. Ауырлық күші в. Дене салмағы с.Серпімділік күші 4. Күш әрекеті тоқтаған соң, бастапқы пішіні мен көлемін өзгертсе, ол қандай деформация болады? А. Иілу в. Серпімді с.Пластикалық 5. Дене көлемі мен пішінінің өзгеруі қалай айтылады? А.Қозғалаыс в.Деформация С.өзара әрекеттесу |
|
Таратпа материалдар |
|||||||||||||
|
|
|
Дескриптор -Деформация түрлерінің маңыздылығын біледі -Деформацияның зиянды жақтарын түсінеді. |
|
|
|||||||||||||
|
Рефлексия «Тазалықшы» |
2мин |
|
|
|
|||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
1 мин |
Тақырыпты оқып келу |
Үй жұмысын күнделікке тіркеу |
Күнделік |
|||||||||||||
|
Дифференциация – Сіз жоспарда қолдауды қалай басымырақ көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетті балаларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың меңгерген білімдерін қалай тексеруді жоспарға енгізіп отырсыз? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын қорғау |
|||||||||||||||
|
Конверт әдісі арқылы сұрақ қояды және жауап береді. Венн диаграммасын толтырады.Эллективті тест арқылы оқушылар өзінің білімін қандай деңгейде екенін көрсетеді.Белсенді әдіс-тәсілдер арқылы оқушылардың тыңдалым, оқылым,жазылым, айтылым дағдыларын қалыптастырамын. Оқушыны қолдап,алға жетелеп, білімді болуға талпындырамын.Барлық оқушылар оқу мақсатына жете алады.
|
Ауызша кері байланыс. БББ кестесі арқылы. Басбармақ әдісі Тазалықшы.
|
Физика кабинетінде техника қауіпсіздігін сақтау |
|||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жетпесе неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттары сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неге?
|
Осы бөлімде сабақ туралы ойланыңыз. Сол жақтағы бағанның негізгі сұрақтарына жауап беріңіз. |
||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау
Сабақтың екі көрінісі жақсы өтті (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға ненің әсері тиуі мүмкін (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында мен сыныппен бөлек оқушылар туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек?
|
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз






