Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
Демалыста кітап оқимыз |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Демалыста кітап оқимыз Ұлттық құндылық сабақтары |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- Тақырып бойынша негізгі ойды анықтау және өз ойын еркін жеткізу. - Кітаптың маңыздылығын түсіндіру, сыни ойлау дағдыларын дамыту. - Оқушыларды кітап оқуға ынталандыру, сыйластық пен қамқорлыққа баулу |
|
|
Дәйексөз |
«Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|
|
Құндылық |
тәуелсіздік және отаншылдық |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу. Шаттық шеңбері: Балалар бір-біріне жылы тілектер айтып, сабақты жағымды атмосферада бастайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
«Сиқырлы кітап» әдісі: әр оқушы өзінің ең жақсы көретін кітабын айтады және оның несімен ұнағанын қысқаша сипаттайды |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді. Психологиялық ахуа |
Компьютер
|
|
Сабақ басы (10 мин)
Ортасы (30 мин)
|
Талқылау сұрақтары:
Мәтін: «Кітап » (қысқаша әңгіме немесе эссе) Кітап – адамзаттың ең жақын досы және ақылшысы, даналық пен білімнің қайнар көзі. Кітап – білім қазынасының кілті һәм ойдың бұлағы болғандықтан, халқымыз оныкиелі, қадірлі санаған. Кітап арабтың «жазу» деген сөзінен шығып, тарих шежіресі, оқу тәрбие құралы болып табылады. «Оқымасаң – ой тоқырайды»,- деген сөз кітап оқымағанның ойы таяз, өмірі қараңғы болатындығын дәлелдейді. Сондықтан да, кітапты бағалау, оқуға деген құштарлық, оны сүю халқымыздың қанына сіңген. Алайда, заманауи техникалар даму үдерісі жоғарылаған сайын жастарымыздың кітаптың бетін парақтап, онда жазылған дүниелерді ақ параққа түртіп алу деңгейі төмендеуде. Білім алуға талпыныс жасап, кітап оқудың орнына алтыннан да қымбат уақыттарын бос әурешілікке жұмсап, сана-сезімінің, дүниеге деген көзқарасының бір беткейлі болуына әкеліп соғуда. Бір ескере кетерлігі, кез келген әлеуметтік желі, бұқаралық ақпарат құралдары, бейнетаспалар да кітап секілді туындыны алмастыра алмайды. Шығармашылық тапсырма:
|
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісімен оқушылар өз ойларын ортаға салады
Оқушылар постер жасайды. |
|
|
Соңы
(2 мин)
|
Балаларға сұрақ: "Бүгін не үйрендіңдер?" 2. Бағалау: Мұғалім оқушылардың жұмыстарына баға береді. Мадақтау сөздері: "Жарайсың!", "Керемет!", "Тамаша түсіндірдің!" |
Рефлексия жасайды. Сабақтан кейін қандай әсер алғанын, не сезінгенін, не ұнағанын айтып, алған әсерімен бөліседі |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Демалыста кітап оқимыз
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
Демалыста кітап оқимыз |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Демалыста кітап оқимыз Ұлттық құндылық сабақтары |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- Тақырып бойынша негізгі ойды анықтау және өз ойын еркін жеткізу. - Кітаптың маңыздылығын түсіндіру, сыни ойлау дағдыларын дамыту. - Оқушыларды кітап оқуға ынталандыру, сыйластық пен қамқорлыққа баулу |
|
|
Дәйексөз |
«Жасампаздық – бәрімізге өнеге» |
|
|
Құндылық |
тәуелсіздік және отаншылдық |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу. Шаттық шеңбері: Балалар бір-біріне жылы тілектер айтып, сабақты жағымды атмосферада бастайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
«Сиқырлы кітап» әдісі: әр оқушы өзінің ең жақсы көретін кітабын айтады және оның несімен ұнағанын қысқаша сипаттайды |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді. Психологиялық ахуа |
Компьютер
|
|
Сабақ басы (10 мин)
Ортасы (30 мин)
|
Талқылау сұрақтары:
Мәтін: «Кітап » (қысқаша әңгіме немесе эссе) Кітап – адамзаттың ең жақын досы және ақылшысы, даналық пен білімнің қайнар көзі. Кітап – білім қазынасының кілті һәм ойдың бұлағы болғандықтан, халқымыз оныкиелі, қадірлі санаған. Кітап арабтың «жазу» деген сөзінен шығып, тарих шежіресі, оқу тәрбие құралы болып табылады. «Оқымасаң – ой тоқырайды»,- деген сөз кітап оқымағанның ойы таяз, өмірі қараңғы болатындығын дәлелдейді. Сондықтан да, кітапты бағалау, оқуға деген құштарлық, оны сүю халқымыздың қанына сіңген. Алайда, заманауи техникалар даму үдерісі жоғарылаған сайын жастарымыздың кітаптың бетін парақтап, онда жазылған дүниелерді ақ параққа түртіп алу деңгейі төмендеуде. Білім алуға талпыныс жасап, кітап оқудың орнына алтыннан да қымбат уақыттарын бос әурешілікке жұмсап, сана-сезімінің, дүниеге деген көзқарасының бір беткейлі болуына әкеліп соғуда. Бір ескере кетерлігі, кез келген әлеуметтік желі, бұқаралық ақпарат құралдары, бейнетаспалар да кітап секілді туындыны алмастыра алмайды. Шығармашылық тапсырма:
|
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісімен оқушылар өз ойларын ортаға салады
Оқушылар постер жасайды. |
|
|
Соңы
(2 мин)
|
Балаларға сұрақ: "Бүгін не үйрендіңдер?" 2. Бағалау: Мұғалім оқушылардың жұмыстарына баға береді. Мадақтау сөздері: "Жарайсың!", "Керемет!", "Тамаша түсіндірдің!" |
Рефлексия жасайды. Сабақтан кейін қандай әсер алғанын, не сезінгенін, не ұнағанын айтып, алған әсерімен бөліседі |
шағым қалдыра аласыз


