Сабақ жоспары
|
Динамика негіздері |
Мектеп: №124 орта мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Шәкірат Алма |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Дененің салмағы. Салмақсыздық. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
9.2.2.9 үдеумен қозғалған дененің салмағын анықтау; 9.2.2.10 салмақсыздық күйді түсіндіру; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Білім алушылар:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: салмақ, деформация, салмақсыздық, асқын салмақ терминдерін қолданады, салмақтың формуласын оқи алады, түсіндіреді. Негізгі сөздер мен тіркестер: дененің салмағы, асқын салмақ, салмақсыздық. Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Сын тұрғысынан ойлау,қарым-қатынас жасау қабілетін қалыптастыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиет пәнінен топтастыру кезінде, математика пәнінен векторларды суретте кескіндеу, векторларды қосу,есептер шығаруда қолданады, |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
7 сыныпта физика пәнінен салмақ ұғымын біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтың басы 2 мин 3 мин |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал қалыптастыру «Шаттық шеңбер» әдісі арқылы оқушылар бүгінгі сабаққа бір-біріне сәттілік тілейді. Топтастыру: Өлең шумақтары бойынша (А.Құнанбаевтың «Жазғытұры», «Қыс», «Күз») I топ: Салмақ. II топ: Асқын салмақ. III топ: Салмақсыздық. Ұжымдық жұмыс: Оқушылардың зейінін шоғырландыру «Ашық сұрақ» әдісі арқылы сұрақтар беріледі.
ҚБ: «Мадақтау» әдісі |
Ресурстар Өлең шумақтары жазылған қағаздар Интербелсенді тақта Сұрақтар 9-сынып оқушыларына арналған «физика» оқулығынан алынды. Д.М.Қазақбаева, Ш.Б.Насохова, Н.Бекбасар «Мектеп»,2019 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 3 мин 9 мин 2 мин 2 мин |
Ұжымдық жұмыс: Stop-кадр әдісі (бейнекөрсетілім). Дененің салмағы. Салмақсыздық тақырыбы бойынша ашық, сынама сұрақтар арқылы жаңа сабақтың мақсатын анықтау және мазмұнын түсіну. Топтық жұмыс “Попс формуласы” әдісі арқылы жоба қорғайды “Біздің ойымызша... Себебі, біз оны былай түсіндіреміз... Оны біз мына мысалдармен, фактілермен дәлелдей аламыз... Осыған байланысты біз мынадай шешімге келдік... І топ: Дененің Жерге тартылуы салдарынан оның тіреуге немесе аспаға түсіретін күш ІІ топ: Дененің салмағы нөлге тең болатын күй ІІІ топ: Салмақ пен салмақсыздыққа мысал келтіру ҚБ. «Екі жұлдыз бір ұсыныс » әдісі арқылы Кері байланыс: Топтық жұмыстағы тапсырмаларды оқушылардың қаншалықты меңгергенін білу үшін ауызша кері байланыс жүргіземін. Жұптық жұмыс: «Білім минуты» ” әдісі. Кестені толтыр
ҚБ: «Дайын жауап үлгісі» әдісі арқылы Жеке жұмыс: Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы 1- тапсырма:«Сиқырлы сандар» әдісі арқылы есептер шығару.
ҚБ:
2 – тапсырма: Қисықтың радиусы 2 м болатын көпірдің жоғарғы нүктесінен массасы 3 т машина 20 м/с жылдамдықпен өтсе, оның салмағы неге тең? ҚБ:
Қорытындылау: «Ойлы болсаң, озып көр» әдісі 1. Дене салмағының ауырлық күшінен айырмашылығы қандай? 2. Салмақсыздық күйі қандай жағдайда пайда болады? ҚБ: «Мадақтау» |
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=z42xuQLkkGQ&feature=endscreen https://www.youtube.com/watch?v=2k-2IlJcaHg 9-сынып оқушыларына арналған «физика» оқулығынан алынды. Д.М.Қазақбаева, Ш.Б.Насохова, Н.Бекбасар «Мектеп»,2019 плакат, маркер, стикер.
9-сынып оқушыларына арналған «физика» оқулығынан алынды. Д.М.Қазақбаева, Ш.Б.Насохова, Н.Бекбасар «Мектеп»,2019, үлестірме материалдар Үлестірме материалдар, Есептер «Рымкеевич есептер жинағы» мұғалімге арналған көмекші құрал оқулығынан алынды.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Шәкірат Алма Мұзафарқызы Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 22 материал табылды
Дененің салмағы. Салмақсыздық.Материал туралы қысқаша түсінік
Мектеп мұғалімдеріне
Материалдың қысқаша нұсқасы Сабақ жоспары
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



