Қысқа мерзімді жоспар
|
Тақырып: Денсаулық –зор байлық.Бас әріппен жазылатын сөздер |
Пәні:сауат ашу |
|||||
|
Уақыты: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып:1 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Осы сабақты меңгеруге көмектесетін оқу мақсаттары |
1.3.9.3 Бас әріппен жазылатын сөздерді (кісі аттары, жер-су атаулары, үй жануарларына берілген атауларды) анықтау. |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
Оқушылардың барлығы орындай алады: |
|||||
|
Бас әріппен жазылатын сөздерді меңгереді, көркем жазады |
||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||||||
|
Заттың атын білдіретін сөздердермен сөйлем құрастырады |
||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||||||
|
Алған білімдерін өмірде қолдана алады |
||||||
|
Тілдік мақсат |
Кісі аттары, жер-су атаулары |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушы Бас әріппен жазылатын сөздерді ажыратады. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Ана тілі, қазақ тілі |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. |
|||||
|
Бастапқы білім |
Денсаулық –зор байлық. Бас әріппен жазылатын сөздер |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5минут
«Сұрақты қағып ал» Сабақтың ортасы/ 25 минут сабақтың негізгі бөлімі Сергіту сәті 2 минут Сабақтың соңы 8 минут |
Шаттық шеңбері Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Он саусақтың саласындай, Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Бiр адамның баласындай. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!Топтастыру Өткен сабақтар бойынша сұрақ- жауап Оқулықпен жұмыс 1-жаттығу Мәтінді оқы. Құсбегі. 2-жаттығу Жұмбақ өлеңді көшіріп жаз. 3-жаттығу Берілген әріптерден басталатын жер,су аттарын ата. 4-жаттығу Өлеңді жатқа жаз. Өлеңнен кісі атауларын табу. Өзенге келіп жағаға, Шешіне сап бәрі де, Болат,Сағат,тана да, Жүзіп барды әріге. Алақанды ұрамыз. Бiр отырып, бiр тұрып, Тез шынығып шығамыз. Тапсырма Жұптық тапсырма. Сөйлемдерді анықтаңыз. Тиісті тыныс белгісін қойып, мәтінді көшіріп жазыңыз. Менiң әжем бар мен әжемдi өте жақсы көремiн әжем қызық ертегi айтып береді. Дескриптор: Білім алушы - сөйлемдердің ара жігін анықтайды; - сөйлемдерді бас әріптен бастап жазады; - сөйлемнің соңына тиісті тыныс белгісін қояды Дәптермен жұмыс |
Шаттық шеңбері Өткен сабақ бойынша сұрақ -жауаптар Дәптермен жұмыс Сергіту сәті Жұптық тапсырма. |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ арқылы бағалау |
|
||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Мақтау, мадақтау ,смайликтер Жеке жұмыстар беру |
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы оқу мақсатына қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз) ? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік, қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Денсаулық –зор байлық.Бас әріппен жазылатын сөздер
Қысқа мерзімді жоспар
|
Тақырып: Денсаулық –зор байлық.Бас әріппен жазылатын сөздер |
Пәні:сауат ашу |
|||||
|
Уақыты: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып:1 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Осы сабақты меңгеруге көмектесетін оқу мақсаттары |
1.3.9.3 Бас әріппен жазылатын сөздерді (кісі аттары, жер-су атаулары, үй жануарларына берілген атауларды) анықтау. |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
Оқушылардың барлығы орындай алады: |
|||||
|
Бас әріппен жазылатын сөздерді меңгереді, көркем жазады |
||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||||||
|
Заттың атын білдіретін сөздердермен сөйлем құрастырады |
||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||||||
|
Алған білімдерін өмірде қолдана алады |
||||||
|
Тілдік мақсат |
Кісі аттары, жер-су атаулары |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушы Бас әріппен жазылатын сөздерді ажыратады. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Ана тілі, қазақ тілі |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. |
|||||
|
Бастапқы білім |
Денсаулық –зор байлық. Бас әріппен жазылатын сөздер |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5минут
«Сұрақты қағып ал» Сабақтың ортасы/ 25 минут сабақтың негізгі бөлімі Сергіту сәті 2 минут Сабақтың соңы 8 минут |
Шаттық шеңбері Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Он саусақтың саласындай, Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Бiр адамның баласындай. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!Топтастыру Өткен сабақтар бойынша сұрақ- жауап Оқулықпен жұмыс 1-жаттығу Мәтінді оқы. Құсбегі. 2-жаттығу Жұмбақ өлеңді көшіріп жаз. 3-жаттығу Берілген әріптерден басталатын жер,су аттарын ата. 4-жаттығу Өлеңді жатқа жаз. Өлеңнен кісі атауларын табу. Өзенге келіп жағаға, Шешіне сап бәрі де, Болат,Сағат,тана да, Жүзіп барды әріге. Алақанды ұрамыз. Бiр отырып, бiр тұрып, Тез шынығып шығамыз. Тапсырма Жұптық тапсырма. Сөйлемдерді анықтаңыз. Тиісті тыныс белгісін қойып, мәтінді көшіріп жазыңыз. Менiң әжем бар мен әжемдi өте жақсы көремiн әжем қызық ертегi айтып береді. Дескриптор: Білім алушы - сөйлемдердің ара жігін анықтайды; - сөйлемдерді бас әріптен бастап жазады; - сөйлемнің соңына тиісті тыныс белгісін қояды Дәптермен жұмыс |
Шаттық шеңбері Өткен сабақ бойынша сұрақ -жауаптар Дәптермен жұмыс Сергіту сәті Жұптық тапсырма. |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ арқылы бағалау |
|
||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Мақтау, мадақтау ,смайликтер Жеке жұмыстар беру |
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы оқу мақсатына қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз) ? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік, қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||
шағым қалдыра аласыз


