Сабақтың
тақырыбы: Доп пен және допсыз
орындалатын жаттығулар. Сүйек сыныу кезіндегі
алғашқы көмек. Қорытынды
|
Мұғалімнің аты-жөні: Қалдаров Е
Күні:
12/01.2019
|
СЫНЫП:
5В
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары:
|
Доп пен және допсыз
орындалатын жаттығулар жайлы түсінік
айту, Доп пен және допсыз
орындалатын жаттығулар үйрету, құрал-жабдықтармен
таныстыру.
|
Сабақтан күтілетін
нәтиже:
|
Оқушылардың барлығы
мынаны орындай алады:
Доп пен және допсыз
орындалатын жаттығуларды біледі, құрал-жабдықтардың
атқаратын функцияларын біледі, жаттығуды
түсінеді.
|
|
Оқушылардың көбісі мынаны
орындай алады:
Құрал-жабдықтарды
қолданып, доп пен және допсыз орындалатын
жаттығулар қолданады, мәтінді
жазады.
|
|
Оқушылардың кейбіреулері
мынаны орындай алады:
Доп пен және допсыз
орындалатын жаттығулар, кедергіден өту жаттығуларды
қолдана алады.
|
Тілдік
мақсат:
|
Сабақта қолданылатын термин
сөздер:
Доп пен және допсыз
орындалатын жаттығулардағы термин сөздерді біледі. «оңға, солға,
секіру, т.б.»
|
Ресурстар:
|
Ысқырық, секундомер,
доптар т.б.
|
Пәнаралық байланыс:
|
Физика
|
Алдыңғы
оқу:
|
Ойын-н тұру қалпы
артқа, аяққа тіркестіре оңқаптал мен арқа мен алға
қозғалу
|
САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Сабақ барысы
және
жоспарланған уақыт
|
Берілетін тапсырмалар және қолданылатын
әдістер
|
Бағалау критерийлері және
жұмыс түрлері
|
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ
3
минут
|
Оқушылардың психологиялық
ахуалын қалыптастыру. Оқушыларды сабақтың мақсатымен
таныстыру.Оқушыларға қауіпсіздік ережелерін сақтауды ескерту.
Оқушыларды топтарға біріктіру.
|
|
ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН
СҰРАУ
5
минут
|
(Миға
шабуыл.)
Оқушылардың бір біріне
сұрақ қою арқылы үй тапсырмасын
сұраймын.
|
Дұрыс жауаптарға 1
балл қойылады.
|
ЖАҢА
САБАҚ
12
минут
|
(Қажеттілігіне қарай
әдіс қолдануға болады)
(Жаңа сабаққа
дайындықпен келген оқушының қорғауын
ұйымдастыру);
Доп пен және допсыз
орындалатын жаттығулар жайлы
жалпы
түсінік. Доп пен және допсыз
орындалатын жаттығулар түрліше
жолдары.
Орындалатын амалдар. «ЖИГСО»
әдісін қолданамын.
|
|
САБАҚТЫ
БЕКІТУ
15
минут
|
(Қажеттілігіне қарай әдіс
қолдануға болады) Доп пен және допсыз
орындалатын жаттығулардың техникалық
тәсілдері туралы жалпы түсінік
айту.
|
Жұптық
жұмыс.
Дұрыс жауаптарға 1
балл қойылады.
|
|
Доп пен және допсыз
орындалатын жаттығулардың түрліше техникалық
тәсілдері, түрлі жаттығулар
жасау.
|
Дұрыс жауаптарға 2
балл қойылады.
|
|
Доп пен және допсыз
орындалатын жаттығулар жүру құрал-жабдықтарын
қолдану.
|
Дұрыс жауаптарға
баға қойылады.
|
ҮЙГЕ
ТАПСЫРМА
5
минут
|
(Оқушыларға келесі сабаққа
шолу жасату)
Доп пен және допсыз
орындалатын жаттығулардың техникалық тәсілдері туралы
жалпы түсінік дайындау. Доп пен және допсыз орындалатын жаттығулар
құрал-жабдықтар көмегімен атқарылатын іс-әрекет түрлерін
білу.
|
Тапсырманы орындағанға «3» баға қойылады.
|
БАҒАЛАУ
|
3-5 балл жинаған оқушыларға
«3» баға қойылады.
6-8 балл жинаған оқушыларға
«4» баға қойылады.
9-12 балл жинаған оқушыларға
«5» баға қойылады.
|
|
КЕРІ
БАЙЛАНЫС
|
Стикер немесе парақшалар көмегімен
оқушылардан кері байланыс алу.
|
|
Сабақтың
тақырыбы: Допты кеудеден беру және
қабылдау. Қорытынды
|
Мұғалімнің аты-жөні: Қалдаров Е
Күні:
18/01.2017
|
СЫНЫП:
5В
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары:
|
Допты кеудеден беру
және қабылдау жайлы түсінік
айту, Допты кеудеден беру және
қабылдау үйрету, құрал-жабдықтармен
таныстыру.
|
Сабақтан күтілетін
нәтиже:
|
Оқушылардың барлығы
мынаны орындай алады:
Допты кеудеден беру
және қабылдауды біледі, құрал-жабдықтардың атқаратын функцияларын
біледі, жаттығуды түсінеді.
|
|
Оқушылардың көбісі мынаны
орындай алады:
Құрал-жабдықтарды
қолданып, допты кеудеден беру және қабылдау қолданады, мәтінді
жазады.
|
|
Оқушылардың кейбіреулері
мынаны орындай алады:
Допты кеудеден беру
және қабылдау кедергіден өту жаттығуларды
қолдана алады.
|
Тілдік
мақсат:
|
Сабақта қолданылатын термин
сөздер:
Допты кеудеден беру және
қабылдаудағы термин сөздерді біледі. «оңға, солға, секіру,
т.б.»
|
Ресурстар:
|
Ысқырық, секундомер,
доптар т.б.
|
Пәнаралық байланыс:
|
Физика
|
Алдыңғы
оқу:
|
Доп пен
және допсыз орындалатын жаттығулар
|
САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Сабақ барысы
және
жоспарланған уақыт
|
Берілетін тапсырмалар және қолданылатын
әдістер
|
Бағалау критерийлері және
жұмыс түрлері
|
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ
3
минут
|
Оқушылардың психологиялық
ахуалын қалыптастыру. Оқушыларды сабақтың мақсатымен
таныстыру.Оқушыларға қауіпсіздік ережелерін сақтауды ескерту.
Оқушыларды топтарға біріктіру.
|
|
ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН
СҰРАУ
5
минут
|
(Миға
шабуыл.)
Оқушылардың бір біріне
сұрақ қою арқылы үй тапсырмасын
сұраймын.
|
Дұрыс жауаптарға 1
балл қойылады.
|
ЖАҢА
САБАҚ
12
минут
|
(Қажеттілігіне қарай
әдіс қолдануға болады)
(Жаңа сабаққа
дайындықпен келген оқушының қорғауын
ұйымдастыру);
Допты кеудеден беру және
қабылдау жайлы
жалпы
түсінік. Допты кеудеден беру және
қабылдау түрліше
жолдары.
Орындалатын амалдар. «ЖИГСО»
әдісін қолданамын.
|
|
САБАҚТЫ
БЕКІТУ
15
минут
|
(Қажеттілігіне қарай әдіс
қолдануға болады) Допты кеудеден беру және
қабылдаудың техникалық
тәсілдері туралы жалпы түсінік
айту.
|
Жұптық
жұмыс.
Дұрыс жауаптарға 1
балл қойылады.
|
|
Допты кеудеден беру және
қабылдаудың түрліше техникалық тәсілдері,
түрлі жаттығулар жасау.
|
Дұрыс жауаптарға 2
балл қойылады.
|
|
Допты кеудеден беру және
қабылдау жүру құрал-жабдықтарын
қолдану.
|
Дұрыс жауаптарға 3
балл қойылады.
|
ҮЙГЕ
ТАПСЫРМА
5
минут
|
(Оқушыларға келесі сабаққа
шолу жасату)
Допты кеудеден беру және
қабылдаудың техникалық тәсілдері туралы
жалпы түсінік дайындау. Допты кеудеден беру және қабылдау
құрал-жабдықтар көмегімен атқарылатын іс-әрекет түрлерін
білу.
|
Тапсырманы орындағанға «3» баға қойылады.
|
БАҒАЛАУ
|
3-5 балл жинаған оқушыларға
«3» баға қойылады.
6-8 балл жинаған оқушыларға
«4» баға қойылады.
9-12 балл жинаған оқушыларға
«5» баға қойылады.
|
|
КЕРІ
БАЙЛАНЫС
|
Стикер немесе парақшалар көмегімен
оқушылардан кері байланыс алу.
|
|