|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
05.02.2025 ж |
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны: |
|
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәліметтер типтері |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.3.1 деректер түрлерін жіктеу; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python тілінде есептерді жазады, деректер типтерін түрлеріне қарай жіктеп, программа құру командаларын орындайды. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. «3-ке дейін санау» тренинг арқылы ұйымдастыру кезеңін жүргізу. 2.Үй тапсырмасын сұрау Әрбір кезеңнен өткен сайын , пайтон программалау тілінің орындалу командаларына байланысты сұрақтар шығады. Шыққан сұрақтарға жауап береді. 3.Жаңа тақырыпты түсіндіру. Презентация көрсету. Деректер типтері туралы түсіндіру. Тип түрлерімен таныстыру. Есеп шығару жолын, программа құруды түсіндіру. Жаңа тақырыпты анықтайды. Сабақ мақсатымен танысады. Сызықтық алгоритмдер бойынша программаны қалай құрастыруға болады? Сол туралы бүгін үйренеміз.
Берілген есепке программа құрып көрсету. a=int(input("a=")) b=int(input("b=")) y=2*a+b print("y=",y) |
1.Мұғаліммен амандасады. Оқушылар шеңбер бойында 3-ке дейін санап, кері санау жүргізеді. Оқушылар жаңа тақырыпты табады. Қанша айнымалы бар екенін анықтап, сызықтық алгоритм бойынша программасын құрып, нәтижесін шығарады. |
Дескриптор: ҚБ қол шапалақтау |
Тренинг
Қосымша материал |
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Қызметкердің айлық жалақысын есептеу программасын құр. (d – жұмыс күндері, z – бір күндік еңбекақы). d=int(input("d=")) z=int(input("z=")) r=d*z print('менин енбек акым',r) d=5 z=5500 менин енбек акым 27500 2-тапсырма Егер 1 сағатта бірінші оқушы М шелек алма терсе, екінші бала К шелек және үшіншісі L шелек терсе, балалар t сағатта неше шелек алма тереді? m=int(input("m=")) k=int(input("k=")) l=int(input("l=")) t=int(input("t=")) c=(m+k+l)*t
p |
Берілген фунциональдық сауаттылық тапсырмасын орындайды. Мәселе есепке программа құрады. Берілген уақыт ішінде екінші тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: Айнымалыларды анықтайды: Программа кодын құрады Нәтижесін экранға шығарады: Жалпы : 4-балл Дескриптор: Айнымалыларды анықтайды: Программа кодын құрып, есептің нәтижесін шығарады: Жалпы: 4-балл |
Жұмыс дәптері Қосымша өмірмен байланыстырылған есептер |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Таза тақта» әдісі арқылы сабақты қорытындылау. www.educaplay.com Тап-таза тақтаны сұрақ қою арқылы толтыру.
Ө Кері байланыс |
Математикалық есептер жазады. Бүгінгі тақырып бойынша сұрақтар қояды. Өздері қойған сұраққа қайта жауап береді. Маған қиын болды. Мен үйрендім Маған қызық болды |
|
Тақта Рефлексия суреттері |
|
Үй тапсырма |
Төменде берілген программа кодында Берілген есепке программа құрып көрсету. c=2a+b |
Есепті шығарып келеді. |
|
6-сынып информатика оқулығы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Деректер типтері
Деректер типтері
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
05.02.2025 ж |
|||
|
Сынып 6 |
Қатысушылар саны: |
|
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәліметтер типтері |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.3.1 деректер түрлерін жіктеу; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python тілінде есептерді жазады, деректер типтерін түрлеріне қарай жіктеп, программа құру командаларын орындайды. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. «3-ке дейін санау» тренинг арқылы ұйымдастыру кезеңін жүргізу. 2.Үй тапсырмасын сұрау Әрбір кезеңнен өткен сайын , пайтон программалау тілінің орындалу командаларына байланысты сұрақтар шығады. Шыққан сұрақтарға жауап береді. 3.Жаңа тақырыпты түсіндіру. Презентация көрсету. Деректер типтері туралы түсіндіру. Тип түрлерімен таныстыру. Есеп шығару жолын, программа құруды түсіндіру. Жаңа тақырыпты анықтайды. Сабақ мақсатымен танысады. Сызықтық алгоритмдер бойынша программаны қалай құрастыруға болады? Сол туралы бүгін үйренеміз.
Берілген есепке программа құрып көрсету. a=int(input("a=")) b=int(input("b=")) y=2*a+b print("y=",y) |
1.Мұғаліммен амандасады. Оқушылар шеңбер бойында 3-ке дейін санап, кері санау жүргізеді. Оқушылар жаңа тақырыпты табады. Қанша айнымалы бар екенін анықтап, сызықтық алгоритм бойынша программасын құрып, нәтижесін шығарады. |
Дескриптор: ҚБ қол шапалақтау |
Тренинг
Қосымша материал |
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Қызметкердің айлық жалақысын есептеу программасын құр. (d – жұмыс күндері, z – бір күндік еңбекақы). d=int(input("d=")) z=int(input("z=")) r=d*z print('менин енбек акым',r) d=5 z=5500 менин енбек акым 27500 2-тапсырма Егер 1 сағатта бірінші оқушы М шелек алма терсе, екінші бала К шелек және үшіншісі L шелек терсе, балалар t сағатта неше шелек алма тереді? m=int(input("m=")) k=int(input("k=")) l=int(input("l=")) t=int(input("t=")) c=(m+k+l)*t
p |
Берілген фунциональдық сауаттылық тапсырмасын орындайды. Мәселе есепке программа құрады. Берілген уақыт ішінде екінші тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: Айнымалыларды анықтайды: Программа кодын құрады Нәтижесін экранға шығарады: Жалпы : 4-балл Дескриптор: Айнымалыларды анықтайды: Программа кодын құрып, есептің нәтижесін шығарады: Жалпы: 4-балл |
Жұмыс дәптері Қосымша өмірмен байланыстырылған есептер |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Таза тақта» әдісі арқылы сабақты қорытындылау. www.educaplay.com Тап-таза тақтаны сұрақ қою арқылы толтыру.
Ө Кері байланыс |
Математикалық есептер жазады. Бүгінгі тақырып бойынша сұрақтар қояды. Өздері қойған сұраққа қайта жауап береді. Маған қиын болды. Мен үйрендім Маған қызық болды |
|
Тақта Рефлексия суреттері |
|
Үй тапсырма |
Төменде берілген программа кодында Берілген есепке программа құрып көрсету. c=2a+b |
Есепті шығарып келеді. |
|
6-сынып информатика оқулығы |
шағым қалдыра аласыз
rint('
здері қойған
сұрақтар оқушылардың өздеріне қайта қойылады. Әрбір жауап берілген
сұрақтар тақтадан өшіріліп отырады, тақта қайтадан тап-таза күйіне
келеді.












