Дешті қыпшақ елінде 6-сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Дешті қыпшақ елінде 6-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақ тілі мен әдебиет пәні бойынша қмж 6-сынып Тақырыбы "Дешті қыпшақ елінде"
Материалдың қысқаша нұсқасы

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 9. Қазақстан және «Ұлы Жібек жолы». Д. Досжан «Жібек жолы» (үзінді)

Күні :

Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 6

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: 14. Дешті қыпшақ елінде

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

6.3.3.1орта көлемді шығармаларды түсіну тақырыбы мен негізгі ойды анықтау

6.2.5.1 коммуникативтік жағдаят бойынша диалогке қатысушылар өзара түсінісіп, ойларын толықтырып отыру;

6.5.1.5 етістіктің шақтарының (ауыспалы келер шақ) қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда қолдану

Сабақтың мақсаты :

Орта көлемді шығармаларды түсінеді. Тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды

Коммуникативтік жағдаят бойынша диалогке қатысушылар өзара түсінісіп, йларын толықтырады;

Етістіктің шақтарының (ауыспалы келер шақ) қызметін біледі, ауызша және жазба жұмыстарда қолданады

Ойлау дағдылары

Білу,түсіну,қолдану

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы2-3мин








10-5мин

«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: .

Сәтті өтсін сабағымыз

Ашық болсын қабағымыз

Балалар бір-бірімізге күлімдей қарап, сәттілік тілейміз. (сәттілік

Үй жұмысын тексеру

Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды.











«Бас бармақ»




«Үш шапалақ»

Слайд



Түрлі- түсті жүрекшелер


Стикерлер



Суреттер топтамасы


Слайдтар

Сабақтың ортасы20-мин



























Сөздік жұмысы



Қолбасқол- қол бастаған сардар ,әскер басы

Атастыру-ескі әдет бойвнша ата-анлардың ұл мен қызды жас кезінде-ақ құда түсіп қоюы.

Сайыс-адамдардың күш сынасуы,өнер салыстырып жарысқа түсуі



1-тапсырма Оқылым

Мәтінді оқыңдар негізгі ойды анықтаңдар







2-тапсырма Айтылым.Мәтіндегі оқиғалар қалай суреттеледі.Жұптарыңмен ақылдаса отырып жауабын айтыңдар.



5-тапсырма

Жазылым


Мәтңн мазмұны бойынша оңай және қиын сұрақтар құрастырып ,кестені толтырыңдар





















6-тапсырма Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемді ауыспалы келер шақта айналдырып жазыңдар







7-тапсырма.Ребусті шешіңдер.Шыққан сөзбен сөйлем құрастырыңдар






Жаңа сөздермен сөз тіркесі сөйлем құрастыру


Қолбасы-полководец



Атастыру-помолвка




Сайыс-конкурс



1-тапсырма Мәтінді оқып .негізгі ойды анықтайды

Мәтіннің негізгі ойы-батыр Сайыс деген дәстүрлі жиынның өтіп тұруы және ауызбіршілік.



2-тапсырма Мәтіндегі оқиғалар қай кезеңде суреттелгенін айтады

Мәтіндегі оқиға ДештіҚыпшақ кезеңін суреттейді.XIғасыр


  1. Тапсырма

Мәтін мазмұны бойынша оңай және қиын сұрақтар құрастырып,кестені толтырады



Оңай сұрақтар

  1. Дешті Қыпшақ елінде қандай жиын өтетін?

  2. .Ол қан жылда бір мәрте болады?

  3. Батыр сайыс дегеніміз не?

Қиын сұрақтар:

Жиында ең бірінші не сыналатын?

Жиынның арты неге ұласатын?

Жиынның мақсаты не?



6-тапсырма

Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемді ауыспалы келер шақта айналдырып жазады.


Сайыста батырлардың білек күші,жарақ жұмсау тәсілі сынға түседі

Кім жылдам?

7-тапсырма Ребус шешеді.Шыққан сөзбен сөйлем құрастырады

Жібек жолы қытай жерінен басталады.




Дескриптор 2 балл


- сөз тіркесін құрастырады

-Сөз тіркестерімен сөйлем құрастырады






Дескриптор

2 балл

-Мәтінді оқиды

-негізгі ойын айтады







Дескриптор 1балл

-Оқиға қай кезеңде болғанын анықтайды






дескриптор

3 балл

Мәтінге

-оңай сұрақтар құрастырады

-қиын сұрақтар құрастырады




















Дескриптор 1-балл

-сөйлемді ауыспалы келер шаққа айналдырып жазады









Дескриптор 1 балл

-ребусті шешеді

- сөйлем құрастырады

Оқулық


сөздік

слайд


























Слайд

Оқулық















Оқулық


слайд



Сабақтың

соңы

2мин





















3-мин

Үй тапсырмасын беру : 1-тапсырма әңгімелеу


Сөздік жаттау



Кері байланыс

«БББ»


 Өз деңгейлерін анықтайды.

«Білемін, білгім келеді, білдім»


Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.

Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі.


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
06.02.2025
180
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі