Тақырып бойынша 11 материал табылды

Д.Исабеков "Әпке" драмасының кейіпкерлер әлемі

Материал туралы қысқаша түсінік
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Махаббат пен абырой СЫНЫП: 8 Қатысқандар саны: Қатыспағандар: Сабақтың тақырыбы Д.Исабеков «Әпке» драмасындағы кейіпкерлер әлемі Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 8 Т/Ж3. Көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу. 8Т/Ж4. Көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдану. Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады: кейіпкерлерге портреттік мінездеме береді Оқушылардың көпшілігі орындай алады: кейіпкерлер бейнесін ашады, тура және жанама мінездеулерге жіктейді. Кейбір оқушылар орындай алады: көркем шығармадан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолданады.
Материалдың қысқаша нұсқасы
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Махаббат пен абыройМектеп: "Есет" мектеп-балабақша кешені
Күні: 20.02Мұғалімнің есімі: Өмірғалиева Роза Сарсенқызы
СЫНЫП: 8Қатысқандар саны: Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбыД.Исабеков «Әпке» драмасындағы кейіпкерлер әлемі
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)8 Т/Ж3. Көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу.8Т/Ж4. Көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдану.
Сабақ мақсаттарыБарлық оқушылар орындай алады: кейіпкерлерге портреттік мінездеме бередіОқушылардың көпшілігі орындай алады: кейіпкерлер бейнесін ашады, тура және жанама мінездеулерге жіктейді.Кейбір оқушылар орындай алады: көркем шығармадан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолданады.
Бағалау критерийі
  • кейіпкерлерге портреттік мінездеме бере алады;
  • тура және жанама мінездеулерге жіктей алады;
  • кейіпкерлерге байланысты өз көзқарастарын дәлелдей алады.
  • Тілдік мақсатТура мінездеу, жанама мінездеу;Заман, қоғам, орта, әулет, әпке, бауыр, мейірімділік, сыйластық, адамгершілік, парыз, борыш,...Менің ойымша... Менің түсінгенім бойынша...
    Құндылықтарға баулу Отбасы құндылығы
    Пәнаралық байланысӨзін-өзі тану
    Алдыңғы оқуДулат Исабеков «Әпке» драмасының композициясы
    Сабақ барысы
    Сабақтың жоспарланғанкезеңдері

    Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


    Ресурстар
    Сабақтың басы5 минут









































    * Оқушыларды топқа бөлу. 1-топ - Отбасы, 2-топ - Орта, 3-топ - Әпке, 4-топ - Бауыр. * Психологиялық ахуал орнату."Сатамын және сатып аламын" тренингі. (Оқушылар өз бойындағы кемшіліктерін сатып, көршісінің бойындағы жақсы қасиеттерін атап алады)

    * Үй жұмысын тексеру.Шығарманың композициясыІ. Сәйкестендіріңіз (Жұптық жұмыс)Смайликтер арқылы бағалау
    1. Мұғалімдерге арналған нұсқаулық 2. Қазақ әдебиеті оқулығы. 8-сынып3. Үлестірмелі материалдар.4. "Мұғалім кітабы" (8-сынып)5. Смайликтер6. Слайд































    Сабақтың ортасы 30 минутЖаңа сабақ. "Әпке" драмасындағы кейіпкерлер әлемі Бұл кім? (Кейіпкер сөзіне байланысты кім екендігін анықтау)1. Ал, туған күнің құтты болсын, інішек. Қуаныштымыз. Темірбекжанның досы болсаң, менің де туған інімсің. Ал, өздерің отыра тұрыңдар, мен барып котлет... імм... тамақ дайындап жіберейін. (Қамажай)2. Тоқтат, тіліңді кесіп, отварной язык жасаймын. (Тимур)3. Қазіргі заманда жұрттың бәріне ұнай беру шарт емес. ХХ ғасыр - ғылыми-техникалық прогрестің ғасыры ғана емес, субъективті пікірдің ғасыры. Біреуге ұнау үшін әрекет жасау бекершілік. (Кәмила)4. Өмір көрсетер оны. Жалпы, жалынды сөйлеген адамнан күдіктенемін. Өйткені, олар көп ретте жалған айтады. (Нәзила)5. Марат айтады, папаң сендерді тастап кеткен дейді. Ол ешқандай да ұшқыш емес дейді. Ол өтірік айтады ғой, ә?.. (Ермек)6. Ғылымға негізделмеген дәлел әлсіз болады, сондықтан сіздерге түсініктірек болсын деп... (Омар)

    Топтық жұмыс. "Пирамидалық талқылау" стратегиясы бойынша ортақ пікір қалыптастыру."Отбасы" тобы: Омарға "Орта" тобы: Темірбекке "Әпке" тобы: Қамажайға "Бауыр" тобы: Нәзилаға

    Дескрипторлар:- әр оқушы кейіпкер туралы өз пікірін жазады;- пікірлерді саралап, топ ортақ идеяға келеді;- жұмысты қорғайды.Өзара бағалау

    Жеке жұмыс. "Адаспай тап" әдісі бойынша кейіпкерлерді тура мінездеу мен жанама мінездеуге жікте. (Үлестірме қағазда берілген мінездеулерді тура және жанама мінездеу деп бөлінген конвертке салады)Шығармашылық жұмыс.1. "Синквейн" әдісін қолданып, әпке сөзімен 5 жолды өлең құрастыру. (Оқулықтағы 3-тапсырма, 186-бет)2. Ойбөліс.Анасының еске алу 60 жас мерейтойына бауырларының келмеуі әпкесі берген тәрбиенің жеміссіз болғаны ма, әлде?.. "Қол шапалақ" әдісімен бағалау
    ОӘК материалдарыСлайд Интерактивті тақта



































    " Пирамидалық тал-қылау " стратегиясы





















    "Адаспай тап" әдісі









    "Синквейн" әдісі
    Аяқталуы 5 минутКері байланыс. Хабарлама (SMS)Оқушылар бүгін не үйренгені туралы хабарлама (SMS) жазады; стикерге жазып, тақтаға әкеліп іледі.

    Үйге тапсырма. «Маған ұнаған кейіпкер» тақырыбына аргументативті эссе жазу.








    Аргументативті эссе


    Қосымша ақпарат
    Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалайжоспарлайсыз?Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?Пəнаралық байланыс;Денсаулық және қауіпсіздік;АКТ-мен байланыс,құндылықтарменбайланыс (тәрбие элементі)
    Барынша қолдау көрсету:Оқушыларға әртүрлі таңдау арасындағы өзара байланыс орнатуға мүмкіндік беру үшін ---- пайдаланыңыз.

    Орташа қолдау: Тапсырманың бастама нұсқауларын ғана пайдаланыңыз.

    Қолдау көрсету аз:Тапсырманың орындау жолын өзі табу үшін толтырылмаған күйде қалдырыңыз және сол бос жерлерді өз бетінше толтыруға тапсырма беріңіз.








    РефлексияСабақ мақсаттары / оқу мақсаттары қолжетімді ме?Оқушылар бүгін не үйренді?Сабақтағы ахуал қандай болды?Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма?Уақыт есебінен ауытқу болды ма? Жоспарға қандай өзгеріс енгізілді?

    Қорытынды бағалауЕң жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1.2.

    Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың бұдан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1.2.

    Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат біілдім?





    Жүктеу
    bolisu
    Бөлісу
    ЖИ арқылы жасау
    Файл форматы:
    docx
    20.02.2019
    14841
    Жүктеу
    ЖИ арқылы жасау
    Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
    шағым қалдыра аласыз
    Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
    Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
    Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
    Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
    Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
    Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
    Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
    Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
    Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
    Министірлікпен келісілген курс саны 12