|
Бөлім |
«Атақты тұлғалар» 25 сабақ |
||||
|
Пәні: |
Бейнелеу өнері |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дизайн және сәулет (көркем құрылымдау және модельдеу). Ғарышкер ұшқан зымыран |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.6.1 Бейнелер мен пішіндерді зерттеу кезінде олардың айырмашылықтары мен ұқсастықтарының себептерін түсіне отырып, қоршаған әлемнің ерекшеліктерін түсіндіру және дизайн құралдары арқылы таныс бейнелер мен пішіндерді білдіру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зымыранның моделін үйлестіріп жасауды үйренеді. |
||||
|
Құндылық |
Тәуелсіздік және отаншылдық айы. Патриотизм – ата-анаңды құрметтей білуің |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Ой қозғау» әдісі Өткен тақырыпты есіңе түсір? Ғарыш туралы не білесің? Елімізде қандай ғарыш айлағы бар? Қазақ ғарышкерлерін білесің бе? |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Жабырқауды білмейміз, Жалқаулықты сүймейміз. Біз талантты жас ұлан, Үлгі аламыз жақсыдан Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау |
|
|
|
Сабақтың ортасы 20 мин Сергіту сәті 2 минут |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Менің шеберханам» әдісі Қатырма қағаздан зымыран жаса.
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырмадан не білдің,не үйрендің?
«Мен ғарышкер боламын». https://www.youtube.com/watch?v=Dcw6X- TPQdM |
Зымыран жасайды Жұмыстың орындалу реті: Ақ қағазды ұзынынан орап, цилиндр пішінін жасап, желіммен бекітеміз. Қызыл түсті қатырмақағазды бүктеп, бірнеше үшбұрыш қиып аламыз. Үшбұрыштарды қиып, бір-біріне беттестіріп желімдейміз. Тілік жасап, бірінің үстіне бірін кигіземіз. Бұл үшбұрыштарды цилиндрдің түбіне бекітеміз. Қызыл түсті жолақ қағаз қиып алып, зымыранның қанатының астына желімдейміз. Конус жасау үшін дөңгелек сызып, оны қиып аламыз. Дөңгелектің төрттен бір бөлігін қиып алып тастаймыз. Конус жасап, цилиндрдің төбесіне желімдеп орнатамыз. Цилиндр мен конустың бекітілген жеріне көк түсті қағаздан қиып алынған таспаны желімдейміз.Зымыранның терезесін жабыстырамыз. Сұраққа жауап береді «Мен ғарышкер боламын» әніне би қимылдарын орындайды. |
Дескриптор: -оқулықтағы берілген тапсырманы дұрыс орындайды. -«Динамика. Статика. Ритм» ұғымын түсінеді. -жұмыс істей алады. -құралдарды дұрыс қолдана біледі. |
Оқулық. Қажетті құрал- жабдықтар: Aқ және түрлі түсті қағаз, фольга, қатырмақағаз, пенопласт, желім, қайшы. |
|
|
11 мин |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Ғажайып галерея» әдісі Көрме ұйымдастыр. Таныстырылым жаса. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырмадан не үйрендің? |
Көрме ұйымдастырады |
Дескриптор: -көрме ұйымдастырады -таныстырылым жасайды |
Дайын жұмыс |
|
|
Сабақтың соңы Рефлек сия 7 мин |
«НЕГЕ? НЕЛІКТЕН? НЕ ҮШІН? сұрақтарына жауап береді. 1.Қандай дизайн түрлері мен орындау тәсілдерін білдің? 2.Динамика, статика, ритм дегеніміз не? 3.Дизайн өнерінің басқа өнер түрінен айырмашылығы неде? |
Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дизайн және сәулет (көркем құрылымдау және модельдеу Бейнелеу ҚМЖ 25 сабақ 3 сын
|
Бөлім |
«Атақты тұлғалар» 25 сабақ |
||||
|
Пәні: |
Бейнелеу өнері |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дизайн және сәулет (көркем құрылымдау және модельдеу). Ғарышкер ұшқан зымыран |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.6.1 Бейнелер мен пішіндерді зерттеу кезінде олардың айырмашылықтары мен ұқсастықтарының себептерін түсіне отырып, қоршаған әлемнің ерекшеліктерін түсіндіру және дизайн құралдары арқылы таныс бейнелер мен пішіндерді білдіру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зымыранның моделін үйлестіріп жасауды үйренеді. |
||||
|
Құндылық |
Тәуелсіздік және отаншылдық айы. Патриотизм – ата-анаңды құрметтей білуің |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Ой қозғау» әдісі Өткен тақырыпты есіңе түсір? Ғарыш туралы не білесің? Елімізде қандай ғарыш айлағы бар? Қазақ ғарышкерлерін білесің бе? |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Жабырқауды білмейміз, Жалқаулықты сүймейміз. Біз талантты жас ұлан, Үлгі аламыз жақсыдан Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау |
|
|
|
Сабақтың ортасы 20 мин Сергіту сәті 2 минут |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Менің шеберханам» әдісі Қатырма қағаздан зымыран жаса.
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырмадан не білдің,не үйрендің?
«Мен ғарышкер боламын». https://www.youtube.com/watch?v=Dcw6X- TPQdM |
Зымыран жасайды Жұмыстың орындалу реті: Ақ қағазды ұзынынан орап, цилиндр пішінін жасап, желіммен бекітеміз. Қызыл түсті қатырмақағазды бүктеп, бірнеше үшбұрыш қиып аламыз. Үшбұрыштарды қиып, бір-біріне беттестіріп желімдейміз. Тілік жасап, бірінің үстіне бірін кигіземіз. Бұл үшбұрыштарды цилиндрдің түбіне бекітеміз. Қызыл түсті жолақ қағаз қиып алып, зымыранның қанатының астына желімдейміз. Конус жасау үшін дөңгелек сызып, оны қиып аламыз. Дөңгелектің төрттен бір бөлігін қиып алып тастаймыз. Конус жасап, цилиндрдің төбесіне желімдеп орнатамыз. Цилиндр мен конустың бекітілген жеріне көк түсті қағаздан қиып алынған таспаны желімдейміз.Зымыранның терезесін жабыстырамыз. Сұраққа жауап береді «Мен ғарышкер боламын» әніне би қимылдарын орындайды. |
Дескриптор: -оқулықтағы берілген тапсырманы дұрыс орындайды. -«Динамика. Статика. Ритм» ұғымын түсінеді. -жұмыс істей алады. -құралдарды дұрыс қолдана біледі. |
Оқулық. Қажетті құрал- жабдықтар: Aқ және түрлі түсті қағаз, фольга, қатырмақағаз, пенопласт, желім, қайшы. |
|
|
11 мин |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Ғажайып галерея» әдісі Көрме ұйымдастыр. Таныстырылым жаса. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырмадан не үйрендің? |
Көрме ұйымдастырады |
Дескриптор: -көрме ұйымдастырады -таныстырылым жасайды |
Дайын жұмыс |
|
|
Сабақтың соңы Рефлек сия 7 мин |
«НЕГЕ? НЕЛІКТЕН? НЕ ҮШІН? сұрақтарына жауап береді. 1.Қандай дизайн түрлері мен орындау тәсілдерін білдің? 2.Динамика, статика, ритм дегеніміз не? 3.Дизайн өнерінің басқа өнер түрінен айырмашылығы неде? |
Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз


