ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР № 1
Білім беру ұйымының атауы |
|
Пәні |
Дене шынықтыру |
Бөлім: |
7-бөлім. Ойын арқылы дағдыларды жақсарту |
Педагогтің аты-жөні: |
Жұматай Шаттық |
Күні: |
|
Сыныбы: 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Қауіпсіздік ережесі. Допқа ие болу әдісінің негізгі элементерін дамыту. Футбол. Ойын ережелері. №13.ӨҚН. Жара мен жарақат алу жағдайларында алғашқы медициналық көмек көрсету |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6. 3. 4. 1 денсаулықты нығайтуға бағытталған арнайы спорттық техника қауіпсіздігін, нормалары мен ережелерін түсіне білу; |
Сабақтың мақсаты: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Сәуір – еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы; Құзыреттілік: инновациялық ойлау;
Оқушылар қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, футбол ойынында бір-бірімен дұрыс қарым-қатынас жасап, командалық әрекет дағдыларын дамытады |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 6 мин.
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушыларды сапқа тұрғызады, сәлемдеседі. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Футбол ойынындағы қауіпсіздік ережелерін түсіндіреді. Доппен жұмыс кезіндегі тәртіпті ескертеді. Жеңіл жүгіру және қыздыру жаттығуларын ұйымдастырады.
ӨҚН
№13. Жара мен жарақат алу жағдайларында
алғашқы медициналық көмек көрсету
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.
Саралау
тәсілі: |
Оқушылар сапқа тұрады, мұғалімді тыңдайды, қауіпсіздік ережелерін қабылдайды. Жеңіл жүгіру және жалпы дамыту жаттығуларын орындайды. |
ҚБ: Ауызша кері байланыс |
Доптар, Ысқырық |
Сабақтың ортасы
6+4 минут
|
1-тапсырма: Допты басқару және қауіпсіз қозғалыс Педагог допты аяқпен жүргізу және тоқтату техникасын көрсетеді. Ойын ережесін түсіндіреді: оқушылар белгіленген аймақта допты жүргізіп, бір-бірімен соқтығыспай қозғалу керек.
Саралау
тәсілі: |
Оқушылар допты жүргізеді, бағытты сақтайды, басқа оқушылармен соқтығыспауға тырысады. |
ҚБ: ЖИ бағалау. Дескриптор: – Уақытты
тиімді пайдаланады |
Футбол добы, конустар, секундомер |
8 минут орындау 4 минут кері байланысқа
|
2-тапсырма: «Дәл пас» ойыны Педагог ойын шартын түсіндіреді: оқушылар жұппен бір-біріне дәл пас беріп, қауіпсіз арақашықтық сақтайды.
Саралау
тәсілі: |
Оқушылар допты бір-біріне береді, қабылдайды, өзара әрекет жасайды. |
ҚБ: Дескриптор: – Допты
дәл береді |
Доптар |
8 минут
4 минут
|
3-тапсырма: Сергіту сәті «Қауіпсіз ойын» Педагог шағын футбол ойынын ұйымдастырады, ойын барысында қауіпсіздік пен өзара қарым-қатынасқа назар аударады.
Саралау
тәсілі: Функц.
сауаттылық: Пәнаралық
байланыс:
|
Оқушылар командада ойнап, бір-бірімен келісіп әрекет етеді. |
Дескриптор: – Ережені
сақтайды |
Доп, шағын қақпа |
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс:«Мен бүгін үйренген 2 нәрсе...» Рефлексия:«Смайлик әдісі» 😊 😐 😟 Үй тапсырмасы:Үйде допты дәл беру жаттығуын орындау |
Рефлексия жасайды.
|
Ауызша кері байланыс |
Бос алаң |
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР № 2
Білім беру ұйымының атауы |
|
Пәні |
Дене шынықтыру |
Бөлім: |
7-бөлім. Ойын арқылы дағдыларды жақсарту |
Педагогтің аты-жөні: |
Жұматай Шаттық |
Күні: |
|
Сыныбы: 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Допқа ие болу әдісінің негізгі элементерін дамыту Футбол. Алаңдағы қозғалыстар №14.ӨҚН. Денсаулық және салауатты өмір салты туралы жалпы түсінік |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6. 1. 1. 1 аз ауқымды арнайы спорттық қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін бақылауды және үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалысты дағдыларын қолдану |
Сабақтың мақсаты: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Сәуір – еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы; Құзыреттілік: инновациялық ойлау;
Оқушылар футбол элементтері арқылы допты игеру дағдыларын дамытады, қозғалыс үйлесімділігін жетілдіреді және ойын барысында дұрыс шешім қабылдауды үйренеді |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 6 мин.
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушыларды сапқа тұрғызады, сәлемдеседі. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Футболдағы алаңдағы қозғалыстар туралы қысқаша түсіндіреді (бағыт өзгерту, бос аймаққа шығу, жылдам қозғалу). Денсаулықты сақтау және қауіпсіздік ережелерін еске салады. Жеңіл жүгіру және жалпы дамыту жаттығуларын ұйымдастырады.
ӨҚН
№14. Денсаулық және салауатты өмір
салты туралы жалпы түсінік
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.
Саралау тәсілі: Қозғалысы баяу оқушыларға жеңіл қарқын ұсынылады, ал белсенді оқушыларға қарқынды жаттығу беріледі. |
Оқушылар сапқа тұрады, мұғалімді тыңдайды, салауатты өмір салты туралы ақпаратты қабылдайды. Жеңіл жүгіру және қыздыру жаттығуларын орындайды. |
ҚБ: 🗣 Ауызша кері байланыс
|
Доптар, Ысқырық |
Сабақтың ортасы
6+4 минут
|
1-тапсырма: Ойынның атауы: «Кім жылдам жүргізеді?» Оқушыларға допты аяқпен жүргізу және бағыт өзгерту жаттығуларын ойын түрінде ұйымдастырады. Белгі бойынша оқушылар кедергілер арасынан допты жүргізіп өтеді.
Саралау тәсілі: Қиындық көретін оқушыларға қысқа жол беріледі, ал қабілетті оқушыларға күрделі маршрут ұсынылады. |
Оқушылар допты жүргізіп, бағытты өзгертіп, жылдам орындауға тырысады. |
ҚБ: ЖИ бағалау. Дескриптор: допты дұрыс жүргізеді бағытты өзгерте алады уақытты тиімді пайдаланады |
Доптар, Конустар |
8 минут орындау 4 минут кері байланысқа
|
2-тапсырма: Ойынның атауы: «Дәл пас» Оқушыларды жұпқа бөліп, қозғалыста бір-біріне дәл пас беру ойынын ұйымдастырады.
Саралау тәсілі: Әлсіз оқушыларға қысқа қашықтық, ал қабілетті оқушыларға қозғалыста пас беру ұсынылады. |
Оқушылар жұпта жұмыс істейді, дәл пас беріп, допты дұрыс қабылдайды. |
ҚБ: Қимылдық бағалау – «бас бармақ» әдісі Дескриптор: дәл пас береді допты дұрыс қабылдайды қозғалыста үйлесімді әрекет етеді |
Доптар |
8 минут
4 минут
|
3-тапсырма: Ойынның атауы: «Допты қорға» Оқушыларды топтарға бөліп, бір топ допты қорғайды, екінші топ допты тартып алуға тырысады. Ойын ережесін түсіндіреді және қадағалайды. Саралау тәсілі: Қозғалысы баяу оқушыларға жеңіл рөл беріледі, ал белсенді оқушыларға күрделі тапсырма ұсынылады. Функц.сауаттылық: Пәнаралық байланыс: (Дүниетану – командада әрекет ету, ережені сақтау)
|
Оқушылар топта жұмыс істейді, допты қорғауға немесе тартып алуға тырысады. |
Дескриптор: ойын ережесін сақтайды топта белсенді әрекет етеді қозғалысты дұрыс орындайды |
Доп |
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері
байланыс: Рефлекция: Үй
тапсырмасы: |
Рефлексия жасайды.
|
Қимылдық бағалау – бас бармақ арқылы бағалау |
Спорт алаңы |
Қ
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Доп ойнау ережелері
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР № 1
Білім беру ұйымының атауы |
|
Пәні |
Дене шынықтыру |
Бөлім: |
7-бөлім. Ойын арқылы дағдыларды жақсарту |
Педагогтің аты-жөні: |
Жұматай Шаттық |
Күні: |
|
Сыныбы: 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Қауіпсіздік ережесі. Допқа ие болу әдісінің негізгі элементерін дамыту. Футбол. Ойын ережелері. №13.ӨҚН. Жара мен жарақат алу жағдайларында алғашқы медициналық көмек көрсету |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6. 3. 4. 1 денсаулықты нығайтуға бағытталған арнайы спорттық техника қауіпсіздігін, нормалары мен ережелерін түсіне білу; |
Сабақтың мақсаты: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Сәуір – еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы; Құзыреттілік: инновациялық ойлау;
Оқушылар қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, футбол ойынында бір-бірімен дұрыс қарым-қатынас жасап, командалық әрекет дағдыларын дамытады |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 6 мин.
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушыларды сапқа тұрғызады, сәлемдеседі. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Футбол ойынындағы қауіпсіздік ережелерін түсіндіреді. Доппен жұмыс кезіндегі тәртіпті ескертеді. Жеңіл жүгіру және қыздыру жаттығуларын ұйымдастырады.
ӨҚН
№13. Жара мен жарақат алу жағдайларында
алғашқы медициналық көмек көрсету
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.
Саралау
тәсілі: |
Оқушылар сапқа тұрады, мұғалімді тыңдайды, қауіпсіздік ережелерін қабылдайды. Жеңіл жүгіру және жалпы дамыту жаттығуларын орындайды. |
ҚБ: Ауызша кері байланыс |
Доптар, Ысқырық |
Сабақтың ортасы
6+4 минут
|
1-тапсырма: Допты басқару және қауіпсіз қозғалыс Педагог допты аяқпен жүргізу және тоқтату техникасын көрсетеді. Ойын ережесін түсіндіреді: оқушылар белгіленген аймақта допты жүргізіп, бір-бірімен соқтығыспай қозғалу керек.
Саралау
тәсілі: |
Оқушылар допты жүргізеді, бағытты сақтайды, басқа оқушылармен соқтығыспауға тырысады. |
ҚБ: ЖИ бағалау. Дескриптор: – Уақытты
тиімді пайдаланады |
Футбол добы, конустар, секундомер |
8 минут орындау 4 минут кері байланысқа
|
2-тапсырма: «Дәл пас» ойыны Педагог ойын шартын түсіндіреді: оқушылар жұппен бір-біріне дәл пас беріп, қауіпсіз арақашықтық сақтайды.
Саралау
тәсілі: |
Оқушылар допты бір-біріне береді, қабылдайды, өзара әрекет жасайды. |
ҚБ: Дескриптор: – Допты
дәл береді |
Доптар |
8 минут
4 минут
|
3-тапсырма: Сергіту сәті «Қауіпсіз ойын» Педагог шағын футбол ойынын ұйымдастырады, ойын барысында қауіпсіздік пен өзара қарым-қатынасқа назар аударады.
Саралау
тәсілі: Функц.
сауаттылық: Пәнаралық
байланыс:
|
Оқушылар командада ойнап, бір-бірімен келісіп әрекет етеді. |
Дескриптор: – Ережені
сақтайды |
Доп, шағын қақпа |
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс:«Мен бүгін үйренген 2 нәрсе...» Рефлексия:«Смайлик әдісі» 😊 😐 😟 Үй тапсырмасы:Үйде допты дәл беру жаттығуын орындау |
Рефлексия жасайды.
|
Ауызша кері байланыс |
Бос алаң |
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР № 2
Білім беру ұйымының атауы |
|
Пәні |
Дене шынықтыру |
Бөлім: |
7-бөлім. Ойын арқылы дағдыларды жақсарту |
Педагогтің аты-жөні: |
Жұматай Шаттық |
Күні: |
|
Сыныбы: 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Допқа ие болу әдісінің негізгі элементерін дамыту Футбол. Алаңдағы қозғалыстар №14.ӨҚН. Денсаулық және салауатты өмір салты туралы жалпы түсінік |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6. 1. 1. 1 аз ауқымды арнайы спорттық қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін бақылауды және үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалысты дағдыларын қолдану |
Сабақтың мақсаты: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Сәуір – еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы; Құзыреттілік: инновациялық ойлау;
Оқушылар футбол элементтері арқылы допты игеру дағдыларын дамытады, қозғалыс үйлесімділігін жетілдіреді және ойын барысында дұрыс шешім қабылдауды үйренеді |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 6 мин.
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушыларды сапқа тұрғызады, сәлемдеседі. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Футболдағы алаңдағы қозғалыстар туралы қысқаша түсіндіреді (бағыт өзгерту, бос аймаққа шығу, жылдам қозғалу). Денсаулықты сақтау және қауіпсіздік ережелерін еске салады. Жеңіл жүгіру және жалпы дамыту жаттығуларын ұйымдастырады.
ӨҚН
№14. Денсаулық және салауатты өмір
салты туралы жалпы түсінік
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін.
Саралау тәсілі: Қозғалысы баяу оқушыларға жеңіл қарқын ұсынылады, ал белсенді оқушыларға қарқынды жаттығу беріледі. |
Оқушылар сапқа тұрады, мұғалімді тыңдайды, салауатты өмір салты туралы ақпаратты қабылдайды. Жеңіл жүгіру және қыздыру жаттығуларын орындайды. |
ҚБ: 🗣 Ауызша кері байланыс
|
Доптар, Ысқырық |
Сабақтың ортасы
6+4 минут
|
1-тапсырма: Ойынның атауы: «Кім жылдам жүргізеді?» Оқушыларға допты аяқпен жүргізу және бағыт өзгерту жаттығуларын ойын түрінде ұйымдастырады. Белгі бойынша оқушылар кедергілер арасынан допты жүргізіп өтеді.
Саралау тәсілі: Қиындық көретін оқушыларға қысқа жол беріледі, ал қабілетті оқушыларға күрделі маршрут ұсынылады. |
Оқушылар допты жүргізіп, бағытты өзгертіп, жылдам орындауға тырысады. |
ҚБ: ЖИ бағалау. Дескриптор: допты дұрыс жүргізеді бағытты өзгерте алады уақытты тиімді пайдаланады |
Доптар, Конустар |
8 минут орындау 4 минут кері байланысқа
|
2-тапсырма: Ойынның атауы: «Дәл пас» Оқушыларды жұпқа бөліп, қозғалыста бір-біріне дәл пас беру ойынын ұйымдастырады.
Саралау тәсілі: Әлсіз оқушыларға қысқа қашықтық, ал қабілетті оқушыларға қозғалыста пас беру ұсынылады. |
Оқушылар жұпта жұмыс істейді, дәл пас беріп, допты дұрыс қабылдайды. |
ҚБ: Қимылдық бағалау – «бас бармақ» әдісі Дескриптор: дәл пас береді допты дұрыс қабылдайды қозғалыста үйлесімді әрекет етеді |
Доптар |
8 минут
4 минут
|
3-тапсырма: Ойынның атауы: «Допты қорға» Оқушыларды топтарға бөліп, бір топ допты қорғайды, екінші топ допты тартып алуға тырысады. Ойын ережесін түсіндіреді және қадағалайды. Саралау тәсілі: Қозғалысы баяу оқушыларға жеңіл рөл беріледі, ал белсенді оқушыларға күрделі тапсырма ұсынылады. Функц.сауаттылық: Пәнаралық байланыс: (Дүниетану – командада әрекет ету, ережені сақтау)
|
Оқушылар топта жұмыс істейді, допты қорғауға немесе тартып алуға тырысады. |
Дескриптор: ойын ережесін сақтайды топта белсенді әрекет етеді қозғалысты дұрыс орындайды |
Доп |
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері
байланыс: Рефлекция: Үй
тапсырмасы: |
Рефлексия жасайды.
|
Қимылдық бағалау – бас бармақ арқылы бағалау |
Спорт алаңы |
Қ
шағым қалдыра аласыз


