|
Бөлімі |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Сериков Айдархан Быржанович |
||||
|
Күні: 23.04.2024 |
|
||||
|
Сынып: 4 Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Доппен түрлендірілген ойындар. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.6.1 жаттығулардың әр түрін орындау кезінде тәуекелдерді қысқарту және туындайтын қиындықтарды еңсеру қабілеттілігін көрсетіп, орындалатын жаттығулардың күрделілігінің деңгейін тани білу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ойын барысында қабілеттілігін көрсете отырып, орындалатын жаттығулардың күрделілігін қолдана білуге үйрету |
||||
|
Сабақтың барысы. |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (5-7 мин.) |
Дайындық бөлім: Оқушыларды сапқа тұрғызу, спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу. Жаңа сабақ түсіндіру, өтілу барысымен таныстыру. Қатардағы жаттығулар. Оңға, солға бұрылулар. Мәнерлі жүрістер. Жүрістегі жаттығулар. Жаттығуларды біркелкі, дұрыс орындау. Арақашықтықты сақтау. Козғалыстағы жаттығулар тізбегі. Қолға, аяқа арналған бой жазу жаттығулары.. Жалпы дамыту, жетілдіру жаттығулары. Созылуға, иілуге арналған жалпы дамыту жаттығуларды орындау. Буындарды, бұлшық еттерді негізгі қимыл-қозғалыстарды орындауға дайындау. Бір орында тұрып орындалатын жаттығулар 1.Б.қ. а.и.д қол белде басты 1-4 оңға, 1-4
солға
айналдыру Жүру жаттығулары: -Қолды жоғары тік көтеріп, аяқтың ұшымен жүру.
-екі қол белге қойып, өкшемен жүру.
- Екі қолды бел деңгейінде ұстап, тіземізді алақанға тигіземіз.
Жүгіру жаттығулары: -оң қапталымен жүгіру
-сол қапталымен жүгіру
-артпен жүгіру.
-қолды жамбасқа қойып , алақанға өкшені тигізу.
-адымдап жүгіру. |
Дерек көзі: https://erketai.kz/bala-densauligi/balalarga-arnalgan-dene-jattigulari/ - жаттығуларды орындаған кезде аралық пен ара қашықтықты сақтай отырып орындайды
Дене мүшелеріне байланысты жатығуларды көрсетеді қозғалу дағдылары секіру, лақтыру, жүгіру. Негізгі қимыл-қозғалыс жаттығуларының байланысын анықтайды |
Смайлик арқылы бір-бірін бағалау. Тапсырманың дескрипторлары: Жаттығуларды орындау кезіндегі қауіпсіздік ережелерін сақтайды; Оң, сол қапталымен жылдам жүгіреді |
Мектеп спорт залы, ысқырық, және уақыт өлшегіш Ысқырғыш Секундомер Доп Кедергілер |
|
|
Ортасы (28-30 мин) |
-жүгіру
-спорттық жүріспен жүру .
Сапқа тұрғызу. Бір лекпен жүру . Жалпы дамыту жаттығулары: Б.Қ . Екі оқушы арқамен қарама –қарсы тұрады , оңға және солға қарап бір –біріне допты береді.
Б.Қ. Екі оқушы қарама - қарсы бір –біріне иіліп допты беріп , оңға иілгенде сол аяқты көтереміз , солға иілгенде оң аяқты көтереміз.
Б.Қ. Екі оқушы бір-біріне қарама қарсы тұрып жауырынға допты қойып отырып тұрады.
Оқушылар саптық жүріспен келе жатып 2 топқа бөлінеді. 1.«допты кедергілер арқылы
бір қолмен алып» жү 2.«Кенгуру» допты аяқпен қысып секіру .
3.«поезд»
7. «Кедергілер арқылы қос допты жермен домалаттып алып жүреміз»
|
Оқушы өз жұбын табады бір - біріне арқамен тұрып допен отырып тұрады Допты тізеге қысып жүгіреміз. Ойыншы допты соғып шығыршықты ортасынан өту. Допты домалатып аяқтың арасынан өтеміз . ойыншы қос допты қолдарына ұстап белгінің қасына қойып кетеді екінші, үшінші ойыншы жүгіріп алып қайтады. Баскетбол добын таяқшамен қысып белгіленген нүктеге дейін барып келеді . Допты домалатып алып жүреді Ойынға конструктивті ұсыныс береді Ойынға өз көзқарасын білдіреді Ережені сақтап белсенді қатысады |
Форматив ті бағалау. ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағал Тапсырманың дескрипторлары: Жаттығуларды орындау кезіндегі қауіпсіздік ережелерін сақтайды; Доппен еркін жұмыс жасайды. Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау» Оқушылар уақытқа жұмыс жасайды Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау» |
Оқылым, жазылым тапсырмалары. |
|
|
Соңы (5 мин) |
Спорт жабдықтарын орнына қою, тыныс алу жаттығулары және хронометраж. Көңіл аудару жаттығулары, үй тапсырмасы. Кері байланыс
|
Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. Оқушылар кері байланыс жасайды |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Доппен түрлендірілген ойындар.
Доппен түрлендірілген ойындар.
|
Бөлімі |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Сериков Айдархан Быржанович |
||||
|
Күні: 23.04.2024 |
|
||||
|
Сынып: 4 Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Доппен түрлендірілген ойындар. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.6.1 жаттығулардың әр түрін орындау кезінде тәуекелдерді қысқарту және туындайтын қиындықтарды еңсеру қабілеттілігін көрсетіп, орындалатын жаттығулардың күрделілігінің деңгейін тани білу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ойын барысында қабілеттілігін көрсете отырып, орындалатын жаттығулардың күрделілігін қолдана білуге үйрету |
||||
|
Сабақтың барысы. |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (5-7 мин.) |
Дайындық бөлім: Оқушыларды сапқа тұрғызу, спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу. Жаңа сабақ түсіндіру, өтілу барысымен таныстыру. Қатардағы жаттығулар. Оңға, солға бұрылулар. Мәнерлі жүрістер. Жүрістегі жаттығулар. Жаттығуларды біркелкі, дұрыс орындау. Арақашықтықты сақтау. Козғалыстағы жаттығулар тізбегі. Қолға, аяқа арналған бой жазу жаттығулары.. Жалпы дамыту, жетілдіру жаттығулары. Созылуға, иілуге арналған жалпы дамыту жаттығуларды орындау. Буындарды, бұлшық еттерді негізгі қимыл-қозғалыстарды орындауға дайындау. Бір орында тұрып орындалатын жаттығулар 1.Б.қ. а.и.д қол белде басты 1-4 оңға, 1-4
солға
айналдыру Жүру жаттығулары: -Қолды жоғары тік көтеріп, аяқтың ұшымен жүру.
-екі қол белге қойып, өкшемен жүру.
- Екі қолды бел деңгейінде ұстап, тіземізді алақанға тигіземіз.
Жүгіру жаттығулары: -оң қапталымен жүгіру
-сол қапталымен жүгіру
-артпен жүгіру.
-қолды жамбасқа қойып , алақанға өкшені тигізу.
-адымдап жүгіру. |
Дерек көзі: https://erketai.kz/bala-densauligi/balalarga-arnalgan-dene-jattigulari/ - жаттығуларды орындаған кезде аралық пен ара қашықтықты сақтай отырып орындайды
Дене мүшелеріне байланысты жатығуларды көрсетеді қозғалу дағдылары секіру, лақтыру, жүгіру. Негізгі қимыл-қозғалыс жаттығуларының байланысын анықтайды |
Смайлик арқылы бір-бірін бағалау. Тапсырманың дескрипторлары: Жаттығуларды орындау кезіндегі қауіпсіздік ережелерін сақтайды; Оң, сол қапталымен жылдам жүгіреді |
Мектеп спорт залы, ысқырық, және уақыт өлшегіш Ысқырғыш Секундомер Доп Кедергілер |
|
|
Ортасы (28-30 мин) |
-жүгіру
-спорттық жүріспен жүру .
Сапқа тұрғызу. Бір лекпен жүру . Жалпы дамыту жаттығулары: Б.Қ . Екі оқушы арқамен қарама –қарсы тұрады , оңға және солға қарап бір –біріне допты береді.
Б.Қ. Екі оқушы қарама - қарсы бір –біріне иіліп допты беріп , оңға иілгенде сол аяқты көтереміз , солға иілгенде оң аяқты көтереміз.
Б.Қ. Екі оқушы бір-біріне қарама қарсы тұрып жауырынға допты қойып отырып тұрады.
Оқушылар саптық жүріспен келе жатып 2 топқа бөлінеді. 1.«допты кедергілер арқылы
бір қолмен алып» жү 2.«Кенгуру» допты аяқпен қысып секіру .
3.«поезд»
7. «Кедергілер арқылы қос допты жермен домалаттып алып жүреміз»
|
Оқушы өз жұбын табады бір - біріне арқамен тұрып допен отырып тұрады Допты тізеге қысып жүгіреміз. Ойыншы допты соғып шығыршықты ортасынан өту. Допты домалатып аяқтың арасынан өтеміз . ойыншы қос допты қолдарына ұстап белгінің қасына қойып кетеді екінші, үшінші ойыншы жүгіріп алып қайтады. Баскетбол добын таяқшамен қысып белгіленген нүктеге дейін барып келеді . Допты домалатып алып жүреді Ойынға конструктивті ұсыныс береді Ойынға өз көзқарасын білдіреді Ережені сақтап белсенді қатысады |
Форматив ті бағалау. ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағал Тапсырманың дескрипторлары: Жаттығуларды орындау кезіндегі қауіпсіздік ережелерін сақтайды; Доппен еркін жұмыс жасайды. Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау» Оқушылар уақытқа жұмыс жасайды Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау» |
Оқылым, жазылым тапсырмалары. |
|
|
Соңы (5 мин) |
Спорт жабдықтарын орнына қою, тыныс алу жаттығулары және хронометраж. Көңіл аудару жаттығулары, үй тапсырмасы. Кері байланыс
|
Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. Оқушылар кері байланыс жасайды |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз




























