Материалдар / Достық -өмірлік нұсқа. 7 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Достық -өмірлік нұсқа. 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
7-сыныпқа арналған қазақ тілінен "Достық және сүйіспеншілік Морфология" бөлімі бойынша ашық сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
19 Қараша 2024
98
1 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім:

4-бөлім: Достық және сүйіспеншілік Морфология

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты

Каирбекова А.Т.

Күні:

Сынып: 7

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Достық - өмірлік нұсқа

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

7.1.1.1 мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжау;

7.3.6.1 мәтіндегі сөздердің тақырыпқа сай орынды қолданылуын тексеру, синонимдік қатармен ауыстыра отырып, лексикалық түзетулер енгізу, редакциялау

Сабақтың мақсаты

Мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжау; мәтіндегі сөздердің тақырыпқа сай орынды қолданылуын тексеру, синонимдік қатармен ауыстыра отырып, лексикалық түзетулер енгізу, редакциялау

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Білім алушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басталуы

7 минут














Сабақтың ортасы

5 минут





10 минут



























10 минут








8 минут







Сабақты бекіту



Сабақтың соңы

5 минут

Сәлемдесу

Психологиялық ахуал қалыптастыру

«Адал, дос, сенім, шынайы»


Сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері айтылады.


Ойтүрткі

«Достық - өмірлік нұсқа» дегенді қалай түсінесіңдер?


Тыңдалым

1-тапсырма

Мәтіннің алғашқы сөйлемін тыңда.

Ертеректе ел ішінде Әйтімбет деген сөзге шешен кісі болыпты. Бір отырыста Әйтімбет шешенді сынайын деген замандастары: “Достық нешеу?” деп сұрақ қояды.

Әйтімбет шешен қалай жауап беруі мүмкін?

Жалғасын тыңда. Өз ойыңмен салыстыр.

Сонда Әйтімбет тұрып:

Достықтың екі түрі болады. Бірі — адал достық, екіншісі —

амал достық, — деген екен.

Сонда замандастарының ішінен біреуі тұрып:

Дұрыс-ақ. Енді оларды қалай ажырата аламыз? дегенде:

—  Адал достық  өмірлік  нұсқа  болады,  амал  достықтың  өрісі қысқа болады, — деп жауап берген екен. Жауабына тәнті болған замандастары Әйтімбеттің шешендігін мойындапты.

Тыңдалымнан кейін

Оқиғаның басталуын, дамуы мен қорытындысын анықта.


2-тапсырма

Сұрақтарға жауап бер.

1.Әйтімбет пен жанындағылар не туралы сөйлесті?

2.Сенің ойыңша достықтың қандай түрлері бар?

3.Достықпен сыйыспайтын қайсы мінездер?

4.Саясатта достық бола ма?


3-тапсырма.

«Броундық қозғалыс» бөлме ішінен қажет ақпаратты қозғалып жүріп жинау.

Мәтін ішінен сөздерге синонимдер тауып, жазыңыздар.

Дос, дұшпан, шешен, көмектесу, баптау


4-тапсырма

Жеке жұмыс

Хабарлы, сұраулы, лепті сөйлемдерді ажыратып, тыныс белгілері не себепті қойылатынын айтыңыздар.


Рефлексия

«Кеме»

Сабақты түсіндім.


Сабақ өте қызықты болды.


Сабақ қызықсыз өтті, ешнәрсе түсінбедім.


Психологиялық ахуал

«Адал, дос, сенім, шынайы» деп жазылған сөздерді алып, музыка әуенімен шеңберлей жүреді.

Мұғалім оқушыларды әліпби ретімен атайды. 1. Адал, 2. Дос, 3. Сенім.4. Шынайы. Музыка тоқтағанда, ретімен орындарына тұру қажет.


Мәтіннің алғашқы сөйлемін тыңдайды. Болжам жасайды. Жалғасын тыңдап, өз ойымен салыстырады.









Сұрақтарға жауап береді.














































Мәтіннен алынған сөздерге синонимдік қатарды сынып ішінен тауып, тақтаға жазады.






Хабарлы, сұраулы, лепті сөйлемдерді ажыратады, тыныс белгілері не себепті қойылатынын айтады. Дұрыс тапқан сөйлемдерді дәптерлеріне жазады.



















Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет!




Қалыптастырушы бағалау

«Жетістік баспалдағы»







ҚБ

«Шапалақ»


Дескриптор Білім алушы

-мәтінге болжам жасайды,

-өз болжамдарын мәтінмен салыстырады.



Дескриптор Білім алушы

- Мәтіннің алғашқы сөйлемін тыңдайды. болжам жасайды. жалғасын тыңдап, өз ойымен салыстырады.



.Дескриптор Білім алушы


- Сұрақтарға жауап береді.




Дескриптор

-Мәтіннен сөздерге синонимдік қатар тауып жазады.


Дескриптор

-сөйлем түрлерін ажыратады

-тыныс белгілерінің қойылу себебін айтады












Оқулық

7-сынып

«Атамұра» баспасы

2017жыл



Қалыптастырушы бағалауға арналған


тапсырма

лар жинағы

7-сынып


Тыңдалым материалы


Жұмыс дәптерлері



Музыка әуені
























































Үлестірмелі

карточкалар
















«Кеме» суреті


стикерлер





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!