Оқу
мақсаты:
|
7.2.4.1 идеясы ұқсас
публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің
тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін
салыстыра талдау;
77.4.4.1 етістіктің есімше,
көсемше түрлерін, тұйық етістікті тілдесім барысында
қолдану;
|
Сабақтың
басы
Сабақтың
ортасы
|
І. Ұйымдастыру
кезеңі
Жағымды психологиялық
ахуал
«Сенімділік»
жаттығуы
-
Шарты: таратылған ақ
парақтарды ортасынан екіге бөліңіз.
-
Бір бөлігіне өзіңіздің жақсы
қасиеттеріңізді, екінші бөлігіне жағымсыз қылықтарыңызды
жазыңыз.
-
Осы парақтардың сіздің жақсы
азамат не азаматша болып өсуіңізге көмектесетін бөлігін жыртып,
өзіңізге алып қалыңыз.
-
Екінші бөлікті (жағымсыз
қылықтарды) умаждап, қоқыс жәшігіне
салыңыз.
Қызығушылықты
ояту. Оқушылар суреттерге байланысты
өз ойларын білдіріп, сабақ тақырыбы мен мақсатын
анықтайды..
|
|
|
Ұлдар
арасындағы
достық
|
Жануарлар мен адамдар
достығы
|
Ұл мен қыз арасындағы
достық
|
ТЫҢДАЛЫМ
АЛДЫ
ТЫҢДАЛЫМ
ТАПСЫРМАСЫ.
Оқушыларға тыңдатылым
мәтіні тыңдатылады.
Серік Әкрәмұлының «Достық
деген немене?» өлеңін тыңдау,
99-бет
Сұрақтарға жауап
алу
-
Сеніңше, достық деген
не?
-
Өлеңді қалай жалғастырар
едіңдер?
Дескриптор:
ҚБ "Мұғалімнің мадақтауы"
(Жарайсың!Тамша!Керемет!)
ОҚЫЛЫМ АЛДЫ
СҰРАҚТАР:
1.Достықты сақтап қалу үшін не
істеу керек деп ойлайсыңдар?
2.Досыңды ренжітпеу үшін оның
орынсыз өтініштерін де орындай беру керек
пе?
3.Досыңның қателігін бетіне
айтқан дұрыс па?
4.Достықтың ғұмыры ұзақ болу
үшін ,оларды байланыстаратын қандай ортақ қасиеттер болуы керек деп
ойлайсыңдар?
ОҚЫЛЫМ МӘТІНІМЕН
ЖҰМЫС
"Достық деген не?" деген
достық жайлы тыңдалым
тыңдатылады.
Тапсырма:
Мәтіннің стилін, тілдік
ерекшеліктерін тыңдалым мәтінімен
салыстрыңдар
ВЕНН диаграммасына
түсіріңдер
Дескриптор:
ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН.
ӘТН.
Көсемшенің түрленуі
түсіндіріледі.
ТОПТЫҚ
ЖҰМЫС
1-топ
5-тапсырманы
орындайды
Мақал-мәтелдердегі көсемше тұлғаларын тауып,
қызметін анықтау, мағынасын
түсіндіру
Дескриптор:
2-топ
6-тапсырманы
орындайды
Сөйлемдердегі көсемше тұлғаларын тауып,
қандай шақты білдіріп тұрғанын
анықтау
Дескриптор:
3-топ
9-тапсырманы
орындайды
Жағдаяттық тапсырманы
орындайды
Дескриптор:
ҚБ "Қол
шапалақ"
7-тапсырма. Мәтінге жоспар
құру
Дескриптор:
-
Жоспар
құрады
-
Құрылымын
сақтайды
ҚБ
|
Оқушы назары сабаққа
аударылады.
Оқушылар суреттерге байланысты өз ойларын
білдіріп, сабақ тақырыбы мен мақсатын
анықтайды.
"Достық деген
немене?" өлеңі тыңдалым тыңдатылады Өлеңге
байланысты өз пікірін білдіреді.
Сұрақтарға жауап
береді;
Өмірден дәлелдер
келтіреді;
Ой
тұжырымдайды.
Мәтіннің стилін, тілдік
ерекшеліктерін тыңдалым мәтінімен
салыстырады
.
Стиль түрлерін ажырата білу үшін теориялық
материалдар еске түсіріледі.
Грамматикалық тақырыпты
меңгереді.
Грамматикалық тапсырмалар орындайды.
орындайды.
|
"Мұғалімнің мадақтауы"
(Жарайсың!Тамша!Керемет!)
|
Тыңдалым
материалы
https://www.youtube.com/watch?v=Xn3GLIH-pKM
|
Жалпы
баға
Сәтті өткен екі нәрсені
атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға
қатысты)?
1.
2.«
Қандай екі нәрсе сабақтың
одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға
қатысты)?
1.
2.
Осы сабақ барысында сынып
немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін
қажет болуы мүмкін қандай ақпарат
алдым.
1.Келесі сабақтарда
оқушылардың сабаққа белсенді қатысуы үшін, оқу мақсаттарының сәтті
жүзеге асуы үшін әдіс –тәсілдерді көбірек сабақ үстінде қолдану
керектігін ойға түйдім.
2.Оқушылардың бірін-бірі
бағалауын дұрыс ұйымдастыруды жолға қою
керекпін.
|