Материалдар / "Достық өлкесінің заңы" ҚМЖ 7-сынып (Арман-ПВ оқулығы, жаңа)
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Достық өлкесінің заңы" ҚМЖ 7-сынып (Арман-ПВ оқулығы, жаңа)

Материал туралы қысқаша түсінік
"Достық өлкесінің заңы" ҚМЖ 7-сынып (Арман-ПВ оқулығы, жаңа)
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Қараша 2024
142
2 рет жүктелген
700 ₸
Бүгін алсаңыз
+35 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +35 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


САБАҚ: №30

Мектеп: «№5 ЖББ мектебі» КММ


Күні: 19.11.2024.

Мұғалім: Адамбаева Б.Т.


Сынып: 7-cынып

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы

Достық өлкесінің заңы


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.2.4.1 идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау;


7.4.4.1 етістіктің есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті тілдесім барысында қолдану;


Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: Оқылым стратегияларын қолданып оқу арқылы мәтін мазмұнын түсіну; көсемшелердің жасалуын ажырата білу; ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес жалғау, орфографиялық нормаға сай жазу;

Көпшілігі: Әр түрлі стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; көсемшелердің жасалуын ажырата білу; ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес жалғау, орфографиялық нормаға сай жазу;

Кейбір оқушылар: Әр түрлі стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; көсемшелердің жасалуын ажырата білу; ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес жалғау, орфографиялық нормаға сай жазу;



Бағалау критерийлері

  • Мәтіндегі стилін анықтайды;

  • Сұрақтарға жауап береді;

  • Негізгі сөздер мен сөз тіркестерін ажырата алады;

  • Тұйық етістіктердің қолданысын түсінеді.


Осыған дейін меңгерілген білім

Достықтың түрлері


Құндылықтар

Бірлік және ынтымақ


Ерекше білім беру қажеттіліктері бар балалардың білімі және құзыреттілігін қалыптастыруға бағытталған тапсымалар

Оқушыларға сабақтың барысында білім деңгейлеріне қарай жеңіл сұрақтар қойылады.

Тапсырмалы карточкалармен жұмыс істейді. Сабақтан кейін дәптерлеріне орындаған тапсырмалары тексеріліп, бағаланады.

Мәтін.

Достық – бұл адам өміріндегі ең маңызды құндылықтардың бірі. Ол сенімділікке, өзара қолдауға және бір-біріне деген құрметке негізделген. Достықта әрбір адам өзін еркін сезініп, өз ойын ашық айта алады, ал досы оны түсініп, қолдау көрсетеді.

Достықтың күші қиындықтарға қарсы тұруда көрінеді. Нағыз дос қиын сәттерде қасыңда болады, сенің сезімдеріңді түсініп, көмек қолын созады. Ол сені қуанышта да, қайғыда да бірге бөліседі, қуанып, қолдап тұрады.

Тапсырма.

  1. Мәтінді көшіріп жаз.

Мәтін бойынша 3 сұраулы сөйлем жаз.


Жоспар


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы









Ұйымдастыру: сәлемдесу, сынып оқушыларын түгендеу.

Жағымды психологиялық ахуал «Жүректен жүрекке»

Даналық сөздерді оқу

ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ

Өлеңді тыңдау және сұрақтарға жауап беру, 105-бет.


Дескриптор:

*өлеңнің мазмұнын түсінеді;

*оқиғаның дамуын және аяқталуын болжайды;

ҚБ

Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады.


Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз ойларын ортаға салады.











ҚБ


Қалыптастырушы бағалау смайликтері


Сабақтың ортасы



























































ОҚЫЛЫМ АЛДЫ. Ой шақыру.

- Заң дегеніміз не?

- Әлемде заң болмаса не болар еді?

- «Өлкенің заңы» дегенді қалай түсіндіресің?

Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз ойларын ортаға салады.

Суреттер арқылы мәтінге тақырып қойыңдар







- Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады.

ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ.

3-тапсырманы орындаңдар, 105-бет



Дескриптор:

*мәтіннің мазмұнын түсінеді;

*тыңдалым мен оқылым мәтіндерін салыстырады;

* стильдерін анықтайды

*тілдік амал-әдістерді анықтайды

ҚБ

ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.

Оқушыларға тұйық етістік туралы ережені түсіндіру.

  • мысалдар келтіру арқылы

  • презентация, бейнебаян арқылы

Тұйық етістіктің септелуін түсіндіру

Топтық жұмыс

1-топ: 6-тапсырманы орындайды

Дескриптор:

*етістіктерге тұйық етістік жұрнағын жалғайды;

*етістіктерді септейді;

* етістіктерді тәуелдейді;


2-топ. 7-тапсырманы орындайды

Дескриптор:

* тұйық етістік табады;

*тұйық етістіктердің қызметін анықтайды;


3- топ. 8-тапсырманы орындайды (тұйық етістік болуы шарт)

Дескриптор:

*тұрақты тіркестерді дұрыс қолданады;

*мәтін жазады;

* тұйық етістіктерді қолданады;

ҚБ

Бекіту. «Аяқталмаған сөйлем» әдісі. Жеке жұмыс.

Адам өміріндегі ең қадірлі нәрсе – адал достық. Себебі...










Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.



Оқылым мәтінімен жұмыс жасайды



Оқылым мәтінін оқып, тапсырмалар орындайды.





Тақырыпқа қатысты нақты ұсынылған тапсырма мақсатына сәйкес іріктеп оқиды. «9 алмаз» әдісімен ақпаратты маңыздылығына қарай іріктеп орналастырып шығады.








Тақырыпты мақсатына сай зерттеп оқиды.















Тапсырмалар орындау арқылы

грамматикалық тақырыпты меңгереді.










Грамматикалық тапсырмаларды орындайды.


Бүгінгі алған білімін қорытындылайды.



































ҚБ







































ҚБ




Оқулық, жұмыс дәптері


презентация

































Тұйық етістік

https://www.youtube.com/watch?v=9yewqwSzEN8




Сабақтың соңы

5 минут







Үй тапсырмасы:

4-тапсырма, 107-бет

Кері байланыс:


слайд


Қосымша ақпарат

Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?



Пәнаралық байланыс. АКТ-мен байланыс . Құндылықтардағы байланыс

сурет


Рефлексия

 Кері байланыс




Сабақ / оқу мақсаттар шынайы ма ?

Бүгінгі оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды ?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе ?

Мен өз жоспарларыма қандай түзетулер енгіздім және

неліктен ?



Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз )?

1:


2:


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз )


1:


2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ?















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!