|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 21 сабақ. Достық туралы ертегі.Жолбарыс пен тышқанның достығы. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.4.1мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі,тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау 2.2.6.1 - кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау 2.3.1.1 мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкердің мәтіндегі және суреттегі іс-әрекетін салыстырады Ертегі түрлерімен танысады Оқыған шығарманы бөліктерге бөледі,жоспар құрады; |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Командада жұмыс істей білу Апта дәйексөзі: Отанды сүю отбасыңнан басталады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткенді пысықтау 6 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Дөңгеленіп тұрамыз Үлкен шеңбер құрамыз. Бірімізге біріміз Лебіз айтып шығамыз Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Ашық микрофон» әдісі Мәтіннің мазмұнын жоспар бойынша әңгімеле Резеңке етік Сұлтанның реніші Кешірім сұрау Өткен сабақты қорыту Wordwal платформасы Ойын «Құпия сұрақ» Тақырыпты ашу Жұмбақ жасыру Кілемнің түрлеріндей жүндері бар, Айбаты жан шыдамас үндері
бар. Үй ішін
аралап, Жауабы:Тышқан Жолбарыс туралы өз ойларыңды айтыңдар Ол қандай аң? Немен қоректенеді? Жолбарыстар - мысық тұқымдасының ішіндегі ең танымал әрі ең ірі жыртқыштары. Жолбарысты оның жолақты терісі арқылы бірден тануға болады. Жолбарыстар қатыгез жыртқыштар ретінде белгілі. Ірі жолбарыстар кез келген жауға қарсы тұра алады.Тышқандар – кеміргіштер тобының беделді әрі кең таралған өкілдері. Олардың шамамен 400-ден астам түрі бар екен. Үлкендерінің ұзындығы 7-10 сантиметрге жетсе, ең кішелері 5 сантиметр болады. Мойындары қысқа, табандары өте жұқа, құйрықтары кейде денесінен де ұзын келеді. Жаңа тақырып 1-тапсырма «Тест» әдісі Қандай мәтіндер «Ерте,ерте,ертеде...» деп басталады? 1Өлең.2Ертегі.3Әңгіме Тыңдалым Бейнефильм көрсету Болжау әдісі Ертегінің соңын болжау Алдағы уақытта жолбарысқа тышқанның көмегі тиюі мүмкін бе? Сұрақ-жауап жүргізу Ертегіні аяқтап көр Ертегі түрлерімен таныстыру Оқушылардан қандай ертегі түрлерін оқығанын сұрау
Оқылым Ертегіні түсініп,тізбектеп оқыту Сергіту сәті Дәптермен жұмыс Сөздік жұмыс Тұзақ- аң-құстарды ұстауға арналған құрал. Оны үзілмейтін мықты жіптен,қылдан немесе сымнан жасайды. 3-тапсырма Суреттегі және мәтіндегі жолбарыстың іс-әрекетін салыстыр Суретте ашулы жолбарыс бейнеленген Мәтінде тышқанға жаны ашыған,достықты қадірлейтін жолбарыс жайлы жазылған Топтық жұмыс 1-топ Вен диаграммасы 2-топ Дос қандай болады? топтастыру 4-тапсырма Жоспарды ертегі мазмұнына сәйкес аяқтап жаз. Ашулы жолбарыс Жолбарыстың мазағы Тышқанның көмегі Сабақты қорыту Жолбарыс өзі үшін қандай қорытынды жасады? Өз ойыңды айт Ойын «Жауабын тап» Үй тапсырмасы Өзің оқыған ертегі кейіпкерлерін жаз
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасы бойыншана бірілген мәтін мазмұнын айтады. Сұрақтарға жауап береді. Сұрақтарға жауап береді Оқушылар жұмбақтың жауабын табады.Жолбарыс пен тышқан туралы өз білетіндерін айтады. Тест тапсырмасын орындайды Мәтінмен жұмыс жасайды Ертегі түрлерімен танысады Оқушылар өз ойларын айтады. Сұрақтарға жауап береді Дене жаттығуын жасайды Дәптерге сөздік жұмысын жүргізеді. Салыстыру жасайды Топтық тапсырманы орындайды. Өз ойын айтады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Мәтіннің мазмұнын жоспар бойынша әңгімелейді-1б Сұрақтарға жауап береді-1б ҚБ: « Смайликтер» әдісі
Дескриптор: Жұмбақ шешуін табады-1б Тест тапсырмасын орындайды-1б Ертегіні ажырата алады-1б
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мәтінді өз қиялымен аяқтауға әрекеттенеді-1б Дескриптор: Өз пікірін,көзқарасын білдіре алады-1б Суреттегі және мәтіндегі жолбарыстың іс-әрекетін салыстырады -1б
Керемет жұмыс! Дескриптор: Жоспарды ертегі мазмұнына сәйкес аяқтап жазады-1б
Жарайсыңдар «Ауа райы» әдісі |
Суреттер
оқулық оқулық
Суреттер
оқулық Қимыл дар Оқулық Оқулық Таратпа парақтар Оқулық Постер маркерлер Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Достық туралы ертегі.Жолбарыс пен тышқанның достығы.
Достық туралы ертегі.Жолбарыс пен тышқанның достығы.
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 21 сабақ. Достық туралы ертегі.Жолбарыс пен тышқанның достығы. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.4.1мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі,тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау 2.2.6.1 - кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау 2.3.1.1 мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкердің мәтіндегі және суреттегі іс-әрекетін салыстырады Ертегі түрлерімен танысады Оқыған шығарманы бөліктерге бөледі,жоспар құрады; |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Командада жұмыс істей білу Апта дәйексөзі: Отанды сүю отбасыңнан басталады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткенді пысықтау 6 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Дөңгеленіп тұрамыз Үлкен шеңбер құрамыз. Бірімізге біріміз Лебіз айтып шығамыз Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Ашық микрофон» әдісі Мәтіннің мазмұнын жоспар бойынша әңгімеле Резеңке етік Сұлтанның реніші Кешірім сұрау Өткен сабақты қорыту Wordwal платформасы Ойын «Құпия сұрақ» Тақырыпты ашу Жұмбақ жасыру Кілемнің түрлеріндей жүндері бар, Айбаты жан шыдамас үндері
бар. Үй ішін
аралап, Жауабы:Тышқан Жолбарыс туралы өз ойларыңды айтыңдар Ол қандай аң? Немен қоректенеді? Жолбарыстар - мысық тұқымдасының ішіндегі ең танымал әрі ең ірі жыртқыштары. Жолбарысты оның жолақты терісі арқылы бірден тануға болады. Жолбарыстар қатыгез жыртқыштар ретінде белгілі. Ірі жолбарыстар кез келген жауға қарсы тұра алады.Тышқандар – кеміргіштер тобының беделді әрі кең таралған өкілдері. Олардың шамамен 400-ден астам түрі бар екен. Үлкендерінің ұзындығы 7-10 сантиметрге жетсе, ең кішелері 5 сантиметр болады. Мойындары қысқа, табандары өте жұқа, құйрықтары кейде денесінен де ұзын келеді. Жаңа тақырып 1-тапсырма «Тест» әдісі Қандай мәтіндер «Ерте,ерте,ертеде...» деп басталады? 1Өлең.2Ертегі.3Әңгіме Тыңдалым Бейнефильм көрсету Болжау әдісі Ертегінің соңын болжау Алдағы уақытта жолбарысқа тышқанның көмегі тиюі мүмкін бе? Сұрақ-жауап жүргізу Ертегіні аяқтап көр Ертегі түрлерімен таныстыру Оқушылардан қандай ертегі түрлерін оқығанын сұрау
Оқылым Ертегіні түсініп,тізбектеп оқыту Сергіту сәті Дәптермен жұмыс Сөздік жұмыс Тұзақ- аң-құстарды ұстауға арналған құрал. Оны үзілмейтін мықты жіптен,қылдан немесе сымнан жасайды. 3-тапсырма Суреттегі және мәтіндегі жолбарыстың іс-әрекетін салыстыр Суретте ашулы жолбарыс бейнеленген Мәтінде тышқанға жаны ашыған,достықты қадірлейтін жолбарыс жайлы жазылған Топтық жұмыс 1-топ Вен диаграммасы 2-топ Дос қандай болады? топтастыру 4-тапсырма Жоспарды ертегі мазмұнына сәйкес аяқтап жаз. Ашулы жолбарыс Жолбарыстың мазағы Тышқанның көмегі Сабақты қорыту Жолбарыс өзі үшін қандай қорытынды жасады? Өз ойыңды айт Ойын «Жауабын тап» Үй тапсырмасы Өзің оқыған ертегі кейіпкерлерін жаз
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасы бойыншана бірілген мәтін мазмұнын айтады. Сұрақтарға жауап береді. Сұрақтарға жауап береді Оқушылар жұмбақтың жауабын табады.Жолбарыс пен тышқан туралы өз білетіндерін айтады. Тест тапсырмасын орындайды Мәтінмен жұмыс жасайды Ертегі түрлерімен танысады Оқушылар өз ойларын айтады. Сұрақтарға жауап береді Дене жаттығуын жасайды Дәптерге сөздік жұмысын жүргізеді. Салыстыру жасайды Топтық тапсырманы орындайды. Өз ойын айтады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Мәтіннің мазмұнын жоспар бойынша әңгімелейді-1б Сұрақтарға жауап береді-1б ҚБ: « Смайликтер» әдісі
Дескриптор: Жұмбақ шешуін табады-1б Тест тапсырмасын орындайды-1б Ертегіні ажырата алады-1б
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мәтінді өз қиялымен аяқтауға әрекеттенеді-1б Дескриптор: Өз пікірін,көзқарасын білдіре алады-1б Суреттегі және мәтіндегі жолбарыстың іс-әрекетін салыстырады -1б
Керемет жұмыс! Дескриптор: Жоспарды ертегі мазмұнына сәйкес аяқтап жазады-1б
Жарайсыңдар «Ауа райы» әдісі |
Суреттер
оқулық оқулық
Суреттер
оқулық Қимыл дар Оқулық Оқулық Таратпа парақтар Оқулық Постер маркерлер Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз




















