Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Сүйіспеншілік пен достық |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Көрпебаева А. |
|
Күні: |
15.11.24 ж. |
|
Сыныбы:6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Достықтың түрлері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.1.1-мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжау; 7.4.4.1 етістіктің есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті тілдесім барысында қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
-мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжайды; - етістіктің есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті жазылым барысында қолданады; - етістіктің есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті бір-бірінен ажыратады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал қалыптастыру
|
Ұйымдастыру кезеңі. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру «Шаттық шеңбері» «Өзіңізге тілегенді- басқаларға тілеңіз». – Балалар, шаттық шеңберіне жиналайық! Барлығымыз жақсы көңіл-күйде бір-бірімізге тілегімізді айтайық! Бір-бірімізге қарап күлкімізді сыйлайық! |
Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл-күйін көтереді, бауырмалдығын оятады |
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
|
Жаңа сабақ |
Ойқозғау.
1-тапсырма Тыңдалым Сынып
2-тапсырма. Айтылым Жұптық жұмыс |
Досы жоқпен сырлас, досы көппен сыйлас. Абай Жаңа достың қадірі ескі достай бола алмас. Мақал
Мәтінді тыңда. Әңгіме сюжетін әрі қарай жалғастырып көр. Сұрақтарға дәлелді жауап бер. Жұбыңның жауабымен салыстыр.
|
Дескриптор: - мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжайды; -сұрақтарға дәлел келтіре отырып жауап береді. ҚБ "Сөздік бағалау" әдісі |
«Жарайсың!»деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Телефон, дыбыс колонкалары |
|
Сабақтың ортасы . |
3-тапсырма. Мәтінмен жұмыс. Топтық жұмыс 4-тапсырма. Жұптық жұмыс ӘТН «Топтық талқы» |
Мәтінді зерттеп оқы. Мәтіндегі көтерілген мәселені, деректер мен көзқарасты анықта. 1-топ: көтерілген мәселе 2-топ: деректер; 3-топ: көзқарас
Исатай мен Махамбет ақынның арасындағы достықты 5 сөзбен сипатта. Оқушылар тұйық етістік туралы ережені оқып, өзара талқылайды. Сұрақ қойып, жауап береді
|
Топтар бір-бірін «Әлеуметтік желі» әдісі арқылы бағалайды Инстаграм, тик-ток, ватсап үш топқа бөлініп беріледі. Топтар бір-біріне лайк басу арқылы бағалайды, яғни қай топтың жауабы көбірек ұнаса, сол топқа лайк басады. Дескриптор: -тұйық етістік туралы ережемен танысады; -сұрақтар қояды, жауап береді |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК |
|
Сергіту сәті |
«Атомдар мен молекулалар»
әдісі |
Жүргізуші «атомдар» деген кезде ойыншылар жеке дара жүреді де, «молекулалар, бесеуден» немесе «молекулалар, үшеуден» деген кезде, бес немесе үш адамнан тез арада топтасады. Кім топқа қосыла алмай қалса, айып төлейді: өз өнерін көрсетеді немесе көпшіліктің тілегін орындайды. Ең соңында қалған екі оқушы жеңімпаз атанады. |
|
|
|
Сабақты бекіту |
5-тапсырма. Жұптық жұмыс 6-тапсырма. |
ӘТН Мысалдардан тұйық етістік тұлғасындағы сөздерді тауып, мағынасын анықта. Үлгі: «Үйренуден» - зат тесімдерше түрленіп (септеліп), «неден?» сұрағына жауап береді; «аянбау» - қимыл-әрекетті білдіріп, «не қылу?» сұрағына жауап береді.
Жаманның қасиеті – таластыру (мақал).
Жауласу оңай, тоқтау қиын (мақал)
Мәтінді оқып, есімше, көсемше, тұйық етістік тұлғаларының мағынасы мен қызметін анықта. Ертегіні аяқта.
|
Дескриптор: - тұйық етістікті тауып, мағынасын анықтайды; - етістіктің есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті бір-бірінен ажыратады: -ертегінің соңғы бөлімін болжайды |
Оқулық |
|
Үй тапсырмасы |
8-тапсырма. |
Достарыңа тілек жаз |
|
Оқулық |
|
Сабақ соңындағы рефлексия |
Рефлексия. |
"Шынжыр" әдісі Оқушылар сабақтан алған әсерлерін айтады. Мен бүгінгі сабақта .......... түсіндім. ..................жасауды үйрендім. Мен үшін ............. қызық, мен әлі де ізденемін. |
|
|
Қосымша материал
1. Тұйық етістіктің
жұрнағы жалғанғанда , соңғы дыбысы өзгеріске ұшырайтын сөзді
көрсетініз.
A) Ұқ
B) Жу
C)
Айт
D)
Сана
E)
Сөйлес
2. Тұйық етістікті тіркесті
табыңыз.
A) Келер
еді
B)
Танысыпты
C) Тапсырманы
орындамақпын
D) Барғым
келеді
E) Адал еңбек
ету
3. Емлеге сай жазылған тұйық етістікті
табыңыз.
A)
Тасыу
B) Кел
іу
C)
Жуу
D)
Жаю
E)
Суыу
4. Тұйық етістікті
табыңыз.
A) Қою
тамақ
B) Мал
сою
C) Жаяу
жүр
D) Баяу
айт.
E) Ояу
жатыр.
5. Дұрыс жазылған етістікті
табыңыз.
A)
Жуыу
B)
Байыу
C)
Кею
D)
Төку
E) Сыйу
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Достықтың түрлері. Сабақ жоспары. 7-сынып. Қазақ тілі. "Арман ПВ" баспасы. ҚМЖ
Достықтың түрлері. Сабақ жоспары. 7-сынып. Қазақ тілі. "Арман ПВ" баспасы. ҚМЖ
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Сүйіспеншілік пен достық |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Көрпебаева А. |
|
Күні: |
15.11.24 ж. |
|
Сыныбы:6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Достықтың түрлері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.1.1-мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжау; 7.4.4.1 етістіктің есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті тілдесім барысында қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
-мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжайды; - етістіктің есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті жазылым барысында қолданады; - етістіктің есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті бір-бірінен ажыратады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал қалыптастыру
|
Ұйымдастыру кезеңі. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру «Шаттық шеңбері» «Өзіңізге тілегенді- басқаларға тілеңіз». – Балалар, шаттық шеңберіне жиналайық! Барлығымыз жақсы көңіл-күйде бір-бірімізге тілегімізді айтайық! Бір-бірімізге қарап күлкімізді сыйлайық! |
Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл-күйін көтереді, бауырмалдығын оятады |
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
|
Жаңа сабақ |
Ойқозғау.
1-тапсырма Тыңдалым Сынып
2-тапсырма. Айтылым Жұптық жұмыс |
Досы жоқпен сырлас, досы көппен сыйлас. Абай Жаңа достың қадірі ескі достай бола алмас. Мақал
Мәтінді тыңда. Әңгіме сюжетін әрі қарай жалғастырып көр. Сұрақтарға дәлелді жауап бер. Жұбыңның жауабымен салыстыр.
|
Дескриптор: - мәтін үзінділерін тыңдай отырып, оқиғаның дамуы мен аяқталуын болжайды; -сұрақтарға дәлел келтіре отырып жауап береді. ҚБ "Сөздік бағалау" әдісі |
«Жарайсың!»деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Телефон, дыбыс колонкалары |
|
Сабақтың ортасы . |
3-тапсырма. Мәтінмен жұмыс. Топтық жұмыс 4-тапсырма. Жұптық жұмыс ӘТН «Топтық талқы» |
Мәтінді зерттеп оқы. Мәтіндегі көтерілген мәселені, деректер мен көзқарасты анықта. 1-топ: көтерілген мәселе 2-топ: деректер; 3-топ: көзқарас
Исатай мен Махамбет ақынның арасындағы достықты 5 сөзбен сипатта. Оқушылар тұйық етістік туралы ережені оқып, өзара талқылайды. Сұрақ қойып, жауап береді
|
Топтар бір-бірін «Әлеуметтік желі» әдісі арқылы бағалайды Инстаграм, тик-ток, ватсап үш топқа бөлініп беріледі. Топтар бір-біріне лайк басу арқылы бағалайды, яғни қай топтың жауабы көбірек ұнаса, сол топқа лайк басады. Дескриптор: -тұйық етістік туралы ережемен танысады; -сұрақтар қояды, жауап береді |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК |
|
Сергіту сәті |
«Атомдар мен молекулалар»
әдісі |
Жүргізуші «атомдар» деген кезде ойыншылар жеке дара жүреді де, «молекулалар, бесеуден» немесе «молекулалар, үшеуден» деген кезде, бес немесе үш адамнан тез арада топтасады. Кім топқа қосыла алмай қалса, айып төлейді: өз өнерін көрсетеді немесе көпшіліктің тілегін орындайды. Ең соңында қалған екі оқушы жеңімпаз атанады. |
|
|
|
Сабақты бекіту |
5-тапсырма. Жұптық жұмыс 6-тапсырма. |
ӘТН Мысалдардан тұйық етістік тұлғасындағы сөздерді тауып, мағынасын анықта. Үлгі: «Үйренуден» - зат тесімдерше түрленіп (септеліп), «неден?» сұрағына жауап береді; «аянбау» - қимыл-әрекетті білдіріп, «не қылу?» сұрағына жауап береді.
Жаманның қасиеті – таластыру (мақал).
Жауласу оңай, тоқтау қиын (мақал)
Мәтінді оқып, есімше, көсемше, тұйық етістік тұлғаларының мағынасы мен қызметін анықта. Ертегіні аяқта.
|
Дескриптор: - тұйық етістікті тауып, мағынасын анықтайды; - етістіктің есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті бір-бірінен ажыратады: -ертегінің соңғы бөлімін болжайды |
Оқулық |
|
Үй тапсырмасы |
8-тапсырма. |
Достарыңа тілек жаз |
|
Оқулық |
|
Сабақ соңындағы рефлексия |
Рефлексия. |
"Шынжыр" әдісі Оқушылар сабақтан алған әсерлерін айтады. Мен бүгінгі сабақта .......... түсіндім. ..................жасауды үйрендім. Мен үшін ............. қызық, мен әлі де ізденемін. |
|
|
Қосымша материал
1. Тұйық етістіктің
жұрнағы жалғанғанда , соңғы дыбысы өзгеріске ұшырайтын сөзді
көрсетініз.
A) Ұқ
B) Жу
C)
Айт
D)
Сана
E)
Сөйлес
2. Тұйық етістікті тіркесті
табыңыз.
A) Келер
еді
B)
Танысыпты
C) Тапсырманы
орындамақпын
D) Барғым
келеді
E) Адал еңбек
ету
3. Емлеге сай жазылған тұйық етістікті
табыңыз.
A)
Тасыу
B) Кел
іу
C)
Жуу
D)
Жаю
E)
Суыу
4. Тұйық етістікті
табыңыз.
A) Қою
тамақ
B) Мал
сою
C) Жаяу
жүр
D) Баяу
айт.
E) Ояу
жатыр.
5. Дұрыс жазылған етістікті
табыңыз.
A)
Жуыу
B)
Байыу
C)
Кею
D)
Төку
E) Сыйу
шағым қалдыра аласыз
















