|
Бөлім |
Елтану және саяси география негіздері |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Оспанова Б.Т |
||||
|
Күні |
6.05.2021ж |
||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дүниежүзі елдерінің физикалық - географиялық жағдайы |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.6.1.2 - қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде елдердің географиялық орнын жоспар бойынша сипаттайды |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Географиялық орны ұғымын түсінеді. Картаны қолдану арқылы кез-келген елдің географиялық орнына сипаттама бере алады. |
||||
|
Бағалау критерииі |
Мәтінмен жұмыс жасай отыра, елдердің географиялық орнын біледі. Картаны қолдану арқылы Қазақстанның географиялық төлқұжатын жасай алады Қазақстан Республикасының дүниежүзінің саяси картасындағы орнын көрсететін картосхемалар құрастыра алады |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Амандасу әр бала әр тілде амандасады. Топқа бөліну. Сабақтың тақырыбын, БАҒАЛАУ КРИТЕРИЙІН таныстыру. Қызығушылықты ояту: /5 мин/
Пікір талас Өзін-өзі бағалау: Тапсырма 1 ауызша Оқушылар өздерінің таңдаған елдерін жоспар бойынша географиялық орнын сипаттайды:
|
Оқушы өз жұбын табады Карта қиындылары арқылы сабақтың тақырыбын ашу. Сұрақ жауап орындайды |
Басбармақ әдісі арқылы бағалау |
Ұялы телефон Және интернет желілері Кітап |
|
|
Ортасы |
Тапсырма 2.Топтық жұмыс: Оқушылар материк ішілік, жағалаулық, түбектік, аралдық, архипелагтық және жер көлемі бойынша алып, ірі, орташа, шағын мемлекеттерді анықтайды, әрқайсысынан 5 елден табады. Мұғалім жетелеу сұрақтары арқылы елдің географиялық орнын анықтаудың жоспарымен таныстырады Тапсырма 3. Жұптық жұмыс : Қазақстан Республикасының дүниежүзінің саяси картасындағы орнын көрсететін картосхемалар құрастыру: Критерийі:
ІІ. Қазақстанның географиялық жағдайының артықшылығы мен кемшілігін түсіндіру, кемшіліктерін жою жөнінде идеяларымен бөлісу. Дифференциация:1. Ребусты шешіңіз:
|
Түсіндірілнен тақырыпқа сай берілген түсініктерді дамыту арқылы, мәтіндегі тапсырмаларды орындау барысында ой өрісін жетілдіру арқылы бәсекелеседі Суретте берілген сұрақ жауапты орындайды Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады |
Жапондық әдісі арқылы бағалайды Жапондық әдісі арқылы бағалайды Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау |
Слайдар Ашық сұрап-жауаптар |
|
|
Сабақтыңсоңы |
Бір сөйлем әдісі. Оқушы бір сөйлеммен не түсінгендігін түсіндіреді |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниежүзі елдерінің физикалық - географиялық жағдайы
|
Бөлім |
Елтану және саяси география негіздері |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Оспанова Б.Т |
||||
|
Күні |
6.05.2021ж |
||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дүниежүзі елдерінің физикалық - географиялық жағдайы |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.6.1.2 - қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде елдердің географиялық орнын жоспар бойынша сипаттайды |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Географиялық орны ұғымын түсінеді. Картаны қолдану арқылы кез-келген елдің географиялық орнына сипаттама бере алады. |
||||
|
Бағалау критерииі |
Мәтінмен жұмыс жасай отыра, елдердің географиялық орнын біледі. Картаны қолдану арқылы Қазақстанның географиялық төлқұжатын жасай алады Қазақстан Республикасының дүниежүзінің саяси картасындағы орнын көрсететін картосхемалар құрастыра алады |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Амандасу әр бала әр тілде амандасады. Топқа бөліну. Сабақтың тақырыбын, БАҒАЛАУ КРИТЕРИЙІН таныстыру. Қызығушылықты ояту: /5 мин/
Пікір талас Өзін-өзі бағалау: Тапсырма 1 ауызша Оқушылар өздерінің таңдаған елдерін жоспар бойынша географиялық орнын сипаттайды:
|
Оқушы өз жұбын табады Карта қиындылары арқылы сабақтың тақырыбын ашу. Сұрақ жауап орындайды |
Басбармақ әдісі арқылы бағалау |
Ұялы телефон Және интернет желілері Кітап |
|
|
Ортасы |
Тапсырма 2.Топтық жұмыс: Оқушылар материк ішілік, жағалаулық, түбектік, аралдық, архипелагтық және жер көлемі бойынша алып, ірі, орташа, шағын мемлекеттерді анықтайды, әрқайсысынан 5 елден табады. Мұғалім жетелеу сұрақтары арқылы елдің географиялық орнын анықтаудың жоспарымен таныстырады Тапсырма 3. Жұптық жұмыс : Қазақстан Республикасының дүниежүзінің саяси картасындағы орнын көрсететін картосхемалар құрастыру: Критерийі:
ІІ. Қазақстанның географиялық жағдайының артықшылығы мен кемшілігін түсіндіру, кемшіліктерін жою жөнінде идеяларымен бөлісу. Дифференциация:1. Ребусты шешіңіз:
|
Түсіндірілнен тақырыпқа сай берілген түсініктерді дамыту арқылы, мәтіндегі тапсырмаларды орындау барысында ой өрісін жетілдіру арқылы бәсекелеседі Суретте берілген сұрақ жауапты орындайды Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады |
Жапондық әдісі арқылы бағалайды Жапондық әдісі арқылы бағалайды Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау |
Слайдар Ашық сұрап-жауаптар |
|
|
Сабақтыңсоңы |
Бір сөйлем әдісі. Оқушы бір сөйлеммен не түсінгендігін түсіндіреді |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|
шағым қалдыра аласыз













