|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 3.3 Гидросфера |
|||||||||||||||||||||||
|
Тақырыбы: Дүниежүзілік мұхиттың проблемалары |
Мектеп: «Қ.Сұлтанбеков атындағы шағын орталықты орта мектебі»КММ-сі |
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Сартаева Айсана Лепесқызы |
||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
7.3.3 8.Дүниежүзілік мұхит проблемаларын топтастырып, шешу жолдарын ұсынады. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дүниежүзілік мұхит проблемаларын топтастыра алады. Мұхит суларының маңыздылығын нақтылайды. Мұхиттардың экологиялық зардаптардан шығу жолдарын қарастырады, ұсынады. |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
1. Дүниежүзі мұхит проблемаларын топтастыра алады. 2 Тақырыпқа байланысты термин сөздерді ұғыну. 3 Мұхиттардың экологиялық зардаптардан шығу жолдарын қарастырады, ұсынады. |
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқылым - айтылым: Мәтіндегі негізгі ойды бірлесе оқиды, тапсырмалар барысында оқушылар топтық талқылаулар арқылы бір бірімен пікір алмасады, диалогке қатысады. Тындалым - жазылым: Ойларын ортаға салады, дәлелдейді, зерттеу жұмыстарын жүргізеді. Зерттеу барысында туындаған қиындықтардан шығу жолдарын қарастырады. Пән бойынша сөздер мен терминдер: мұхиттағы тіршілік дүниесі. (планктон, нектон, бентос). |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушының бойында зерттеушілік, инновациялық, шығармашылық қабілеттерін қалыптастыру арқылы, бәсекеге қабілетті ету. |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Физика-судың агрегаттық күйлері Химия-химиялық элементтермен судың ластануы Биология-тіршілік дүниесінің проблемасы |
||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Дүниежүзілік мұхиттарды біледі. Дүниежүзілік мұхиттың маңыздылығын нақтылайды. |
||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Сәлемдесу, түгелдеу, психологиялық жағымды ахуал тудыру. «Шаттық шеңбер» құру, жақсы тілектер айтылады. «Қарлы кесек» әдісі. Сұрақтар беру арқылы тұжырымдаймын. Сабақ мақсаты туралы пікірлерін айтады. Бейне жазба. Сабақтың тақырыбымен таныстыру. Мұхиттар арқылы топқа бөлу: I. Тынық. II. Атлант. III. Үнді. IV. Солт Мұзды мұхиты 1-тапсырма. Кестемен жұмыс
«Тазалық» әдісі арқылы кері байланыс Нені білдім..... Не туралы әлі де білуім керек...... |
Стикер, бағалау парағы, суреттер. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут |
«Ой қозғау» әдісі. Кластер құрастырады. Алдыңғы білімдерін пайдалана отырып құрайды.
Арнайы пәндік лексика мен терминология. Мұхиттағы тіршілік дүниесі (сөздік)
(Бейне жазба). Мұхиттардың экологиялық зардаптардан шығу жолдарын қарастырады, ұсынады. |
Сұрақтар, Карточкалар, Терминдер ұғымы, Графикалық сызбалар Стикерлер, АКТ Гидросфера; состав и строение www. Youtube. com. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 минут |
Мұғалім оқушылардың ой-пікірлерін жинақтап, кейбір түсінбеген жерлерді нақтылап, сабақты бекітемін. Бағалау парақшаларына топ бойынша және өзін-өзі бағалайды.
Жасыл түс- түсіндім Сары түс -түсінуді әлі қажет етемін Қызыл түс - түсінбедім
Бас бармақ – керемет әрі қызықты болды! Екінші бармақ – осыған көңіл бөлу керек. Ортаңғы бармақ– маған ұнаған жоқ. Төртінші бармақ – бұл жерде орта... Кішкентай бармақ– маған жеткіліксіз болды... |
|
|||||||||||||||||||||
|
|
Үйге тапсырма беру. |
||||||||||||||||||||||
|
Дүниежүзілік мұхиттың проблемалары тақырыбына реферат жасайды. |
|||||||||||||||||||||||
|
Саралау Сіз қосымша көмек көрсетілуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||||||||||||||||||||
|
Дарынды оқушыларға қосымша тапсырмалар дайындалады Қабілеті төмен оқушыларға қажет жағдайда үлгеруші оқушыны көмек көрсету ұсынылады. |
Сабақ барысында серіктесін бағалау, өзін өзі бағалау, бағалау критерийлері, форматты бағалау, ал сабақ аяқталған кезде орындаған тапсырмасына қарай жиынтық бағаны қою. |
Биология, Химия, Сабақтағы шаралар барысында оқушылардың денсаулығымен қауіпсіздігіне қатер төнбейді. |
|||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ\оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төменгі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)? 1 2 Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)? 1 2 Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниежүзілік мұхиттың проблемалары
Дүниежүзілік мұхиттың проблемалары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 3.3 Гидросфера |
|||||||||||||||||||||||
|
Тақырыбы: Дүниежүзілік мұхиттың проблемалары |
Мектеп: «Қ.Сұлтанбеков атындағы шағын орталықты орта мектебі»КММ-сі |
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Сартаева Айсана Лепесқызы |
||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
7.3.3 8.Дүниежүзілік мұхит проблемаларын топтастырып, шешу жолдарын ұсынады. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дүниежүзілік мұхит проблемаларын топтастыра алады. Мұхит суларының маңыздылығын нақтылайды. Мұхиттардың экологиялық зардаптардан шығу жолдарын қарастырады, ұсынады. |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
1. Дүниежүзі мұхит проблемаларын топтастыра алады. 2 Тақырыпқа байланысты термин сөздерді ұғыну. 3 Мұхиттардың экологиялық зардаптардан шығу жолдарын қарастырады, ұсынады. |
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқылым - айтылым: Мәтіндегі негізгі ойды бірлесе оқиды, тапсырмалар барысында оқушылар топтық талқылаулар арқылы бір бірімен пікір алмасады, диалогке қатысады. Тындалым - жазылым: Ойларын ортаға салады, дәлелдейді, зерттеу жұмыстарын жүргізеді. Зерттеу барысында туындаған қиындықтардан шығу жолдарын қарастырады. Пән бойынша сөздер мен терминдер: мұхиттағы тіршілік дүниесі. (планктон, нектон, бентос). |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушының бойында зерттеушілік, инновациялық, шығармашылық қабілеттерін қалыптастыру арқылы, бәсекеге қабілетті ету. |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Физика-судың агрегаттық күйлері Химия-химиялық элементтермен судың ластануы Биология-тіршілік дүниесінің проблемасы |
||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Дүниежүзілік мұхиттарды біледі. Дүниежүзілік мұхиттың маңыздылығын нақтылайды. |
||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Сәлемдесу, түгелдеу, психологиялық жағымды ахуал тудыру. «Шаттық шеңбер» құру, жақсы тілектер айтылады. «Қарлы кесек» әдісі. Сұрақтар беру арқылы тұжырымдаймын. Сабақ мақсаты туралы пікірлерін айтады. Бейне жазба. Сабақтың тақырыбымен таныстыру. Мұхиттар арқылы топқа бөлу: I. Тынық. II. Атлант. III. Үнді. IV. Солт Мұзды мұхиты 1-тапсырма. Кестемен жұмыс
«Тазалық» әдісі арқылы кері байланыс Нені білдім..... Не туралы әлі де білуім керек...... |
Стикер, бағалау парағы, суреттер. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут |
«Ой қозғау» әдісі. Кластер құрастырады. Алдыңғы білімдерін пайдалана отырып құрайды.
Арнайы пәндік лексика мен терминология. Мұхиттағы тіршілік дүниесі (сөздік)
(Бейне жазба). Мұхиттардың экологиялық зардаптардан шығу жолдарын қарастырады, ұсынады. |
Сұрақтар, Карточкалар, Терминдер ұғымы, Графикалық сызбалар Стикерлер, АКТ Гидросфера; состав и строение www. Youtube. com. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 минут |
Мұғалім оқушылардың ой-пікірлерін жинақтап, кейбір түсінбеген жерлерді нақтылап, сабақты бекітемін. Бағалау парақшаларына топ бойынша және өзін-өзі бағалайды.
Жасыл түс- түсіндім Сары түс -түсінуді әлі қажет етемін Қызыл түс - түсінбедім
Бас бармақ – керемет әрі қызықты болды! Екінші бармақ – осыған көңіл бөлу керек. Ортаңғы бармақ– маған ұнаған жоқ. Төртінші бармақ – бұл жерде орта... Кішкентай бармақ– маған жеткіліксіз болды... |
|
|||||||||||||||||||||
|
|
Үйге тапсырма беру. |
||||||||||||||||||||||
|
Дүниежүзілік мұхиттың проблемалары тақырыбына реферат жасайды. |
|||||||||||||||||||||||
|
Саралау Сіз қосымша көмек көрсетілуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||||||||||||||||||||
|
Дарынды оқушыларға қосымша тапсырмалар дайындалады Қабілеті төмен оқушыларға қажет жағдайда үлгеруші оқушыны көмек көрсету ұсынылады. |
Сабақ барысында серіктесін бағалау, өзін өзі бағалау, бағалау критерийлері, форматты бағалау, ал сабақ аяқталған кезде орындаған тапсырмасына қарай жиынтық бағаны қою. |
Биология, Химия, Сабақтағы шаралар барысында оқушылардың денсаулығымен қауіпсіздігіне қатер төнбейді. |
|||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ\оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төменгі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)? 1 2 Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)? 1 2 Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














