Бекітілді ___________
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
|
|
|
Күні: 03.02.2025ж. |
|
|
|
Сынып жетекші: М.Бекмуратова |
|
|
|
Сынып: 7 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
Дүниежүзілік сайлау күні № 20-САБАҚ 7 сыныптар: «Менің негізгі құқықтарым мен міндеттерім |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға сайлау процесінің маңыздылығын түсіндіру, азаматтық жауапкершілікті қалыптастыру, демократиялық құндылықтарды насихаттау. |
|
|
Қауіпсіздік мақсаты |
оқушыларды негізгі құқықтары мен міндеттерімен таныстыру. |
|
|
Құндылықтар |
жасампаздық және жаңашылдық |
|
|
Апта дәйек сөз |
Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер, көрнекіліктер |
Неше түрлі мағыналы сөздіктер, топерлер |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (2 мин) |
Сыныппен амандасу, қатысушыларды түгендеу. Бүгінгі сабаққа бір-біріне сәттілік тілейді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. "Сайлау деген не?" сұрағын қойып, оқушылардың ой-пікірін тыңдау. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді. Түстер арқылы топтарға бөлінеді.. |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басы (15 мин) |
Сайлау – халықтың билікке қатысу құралы. Демократияның негізгі қағидалары. Әлемдегі сайлау жүйелері (қысқаша шолу).
2) Қазақстандағы сайлау жүйесі:
ҚР сайлау жүйесінің ерекшеліктері.
Азаматтардың сайлауға қатысу құқығы. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Компьютер |
||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы (20 мин)
|
Топтық жұмыс: Оқушыларды 3 топқа бөлу:
1. "Сайлау және демократия" (постер жасау).
2. "Менің таңдауым – менің құқығым" (пікірталас).
3. "Егер мен президент болсам..." (эссе жазу). |
Оқушылар өздерінің жасаған жұмыстарын қорғайды. |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Қауіпсіздік сабағы (10мин) |
Баланың қандай құқықтары бар? Баланың өмір сүруге, қорғауға, денсаулығын қорғауға, тұрғын үйге, білім алуға, даралық және оны сақтау құқығына, мемлекеттік көмекке құқығы бар. Қазақстан Республикасындағы балалардың құқықтары. Қазақстан Республикасының 2002 жылы 8 тамыздағы №345 «Қазақстан Республикасындағы Бала құқықтары туралы» заңы (бұдан әрі – заң мәтіні бойынша) кәмелетке толмағандардың негізгі құқықтары мен міндеттерін айқындайды, сондай-ақ олардың құқықтары бұзылған жағдайда жүгіну тәртібін регламенттейді. Баланың өмір сүруге, қорғауға, денсаулығын қорғауға, тұрғын үйге, білім алуға, даралық және оны сақтау құқығына, мемлекеттік көмекке құқығы бар. «Қазақстан Республикасындағы Бала құқықтары туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылы 8 тамыздағы №345 Заңы №15, 16, 16-1, 17, 19, 20, 35, 36, 37, 38, 39-1 баптар.
|
Оқушылар өмір сүруге, қорғауға, денсаулығын қорғауға, тұрғын үйге, білім алуға, даралық және оны сақтау құқығына, мемлекеттік көмекке құқығы бар екенін біледі. |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Соңы
|
"Сайлауға қатысу маңызды ма?" деген сұрақ төңірегінде пікір алмасу.
Сабақ бойынша рефлексия (оқушылар өз ойларын білдіреді). |
|
|||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниежүзілік сайлау күні
Дүниежүзілік сайлау күні
Бекітілді ___________
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
|
|
|
Күні: 03.02.2025ж. |
|
|
|
Сынып жетекші: М.Бекмуратова |
|
|
|
Сынып: 7 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
Дүниежүзілік сайлау күні № 20-САБАҚ 7 сыныптар: «Менің негізгі құқықтарым мен міндеттерім |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға сайлау процесінің маңыздылығын түсіндіру, азаматтық жауапкершілікті қалыптастыру, демократиялық құндылықтарды насихаттау. |
|
|
Қауіпсіздік мақсаты |
оқушыларды негізгі құқықтары мен міндеттерімен таныстыру. |
|
|
Құндылықтар |
жасампаздық және жаңашылдық |
|
|
Апта дәйек сөз |
Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
|
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер, көрнекіліктер |
Неше түрлі мағыналы сөздіктер, топерлер |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (2 мин) |
Сыныппен амандасу, қатысушыларды түгендеу. Бүгінгі сабаққа бір-біріне сәттілік тілейді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. "Сайлау деген не?" сұрағын қойып, оқушылардың ой-пікірін тыңдау. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді. Түстер арқылы топтарға бөлінеді.. |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басы (15 мин) |
Сайлау – халықтың билікке қатысу құралы. Демократияның негізгі қағидалары. Әлемдегі сайлау жүйелері (қысқаша шолу).
2) Қазақстандағы сайлау жүйесі:
ҚР сайлау жүйесінің ерекшеліктері.
Азаматтардың сайлауға қатысу құқығы. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Компьютер |
||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы (20 мин)
|
Топтық жұмыс: Оқушыларды 3 топқа бөлу:
1. "Сайлау және демократия" (постер жасау).
2. "Менің таңдауым – менің құқығым" (пікірталас).
3. "Егер мен президент болсам..." (эссе жазу). |
Оқушылар өздерінің жасаған жұмыстарын қорғайды. |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Қауіпсіздік сабағы (10мин) |
Баланың қандай құқықтары бар? Баланың өмір сүруге, қорғауға, денсаулығын қорғауға, тұрғын үйге, білім алуға, даралық және оны сақтау құқығына, мемлекеттік көмекке құқығы бар. Қазақстан Республикасындағы балалардың құқықтары. Қазақстан Республикасының 2002 жылы 8 тамыздағы №345 «Қазақстан Республикасындағы Бала құқықтары туралы» заңы (бұдан әрі – заң мәтіні бойынша) кәмелетке толмағандардың негізгі құқықтары мен міндеттерін айқындайды, сондай-ақ олардың құқықтары бұзылған жағдайда жүгіну тәртібін регламенттейді. Баланың өмір сүруге, қорғауға, денсаулығын қорғауға, тұрғын үйге, білім алуға, даралық және оны сақтау құқығына, мемлекеттік көмекке құқығы бар. «Қазақстан Республикасындағы Бала құқықтары туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылы 8 тамыздағы №345 Заңы №15, 16, 16-1, 17, 19, 20, 35, 36, 37, 38, 39-1 баптар.
|
Оқушылар өмір сүруге, қорғауға, денсаулығын қорғауға, тұрғын үйге, білім алуға, даралық және оны сақтау құқығына, мемлекеттік көмекке құқығы бар екенін біледі. |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Соңы
|
"Сайлауға қатысу маңызды ма?" деген сұрақ төңірегінде пікір алмасу.
Сабақ бойынша рефлексия (оқушылар өз ойларын білдіреді). |
|
|||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













