ЖАРАТЫЛЫСТАНУ ПӘНІНЕН
САРАЛАНҒАН САБАҚ ЖОСПАРЫ
Мирамбеккызы Салтанат
Қызылорда облысы , Қармақшы ауданы,Байқоңыр қаласындағы
№274 орта мектептің бастауыш сынып мұғалімі
2мин
|
ҰМЖ тарауы: Табиғат физикасы |
Мектеп: №274 |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Мирамбеккызы С. |
||||||
|
СЫНЫП: 1 «Ә» |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Магнит |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
1.5.6.1 магниттілік қасиеті бар жекелеген денелерді анықтау; 1.5.6.2 магниттің қасиетін зерттеу |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||
|
Магниттің қасиеттерін біледі |
|||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||
|
Магниттік қасиеті бар кейбір денелерді анықтайды |
|||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||
|
Зерттеу барысында қандай заттар магниттік қасиеттерге ие екендігін анықтап, айта алады.. |
|||||||
|
Алдыңғы оқу |
Әр түрлі материалдан жасалған заттарды ажырата алады. |
||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 6мин |
2мин 2мин |
Ұйымдастыру кезеңі Шаттық шеңбері. Қайырлы таң ұстазым Қайырлы таң достар Сіздерге жүректен Жылулық силадым Доброе утро учитель Доброе утро друзья От чистого сердца Желаю добра ҚБ: Жарайсыңдар! Топқа бөлу. Оқушылар өздеріне ұнаған суретті таңдау арқылы топқа бөлінеді. Өткенді шолу. Оқушылар өздерінің топтарына берілген тапсырманы орындап, постерлерін қорғайды. Тапсырма. I топ - Алғашқы адамдар мен қазіргі адамдардың өмірін салыстыру II топ - Электр қуатымен жұмыс жасайтын заттарды анықтау. III топ - Батарейкамен жұмыс жасайтын заттарды анықтау. IV- топ – Элекрт қауіпсіздігіне байланысты ереже құрастыру. Бағалау: «Отшашу» әдісі арқылы Оқушылар ойын жинақтай келе, сабақтың оқу мақсаты мен бағалау критерийі таныстырылады |
Қима қағаздар, алғашқы және қазіргі заманның адамдарының тұрмыс – тіршілігі бейнленген суреттер |
||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин Сергіту сәті |
7мин 1мин 7мин 5мин 2мин 8мин 3мин |
ҰЖ «Тартыла ма әлде жоқ па» тапсырмасы Оқушылар Негеш пен Эвриканың суретіне қарап магнитке қандай заттар тартылатынын анықтайды.
Бейнеролик. «Магниттің қасиеттері» К.б. «Ыстық микрафон» әдісі. - Магнитке қандай заттар тартылды, олардың қандай ортақ қасиеттері бар? (темірдер жасалған) Магниттің қандай полюстері бар? ҚБ: Мадақтау. Сергіту сәті. «Тартыламыз» ойыны Магниттік қасиеті бар заттарды атағанда мұғалімге тартылу. ТЖ 1-топ Ыдыстағы заттардың қайсысы магнитке тартылатынын анықтау. 2-топ Су құйылған пластикалық ыдыстан қағаз қыстырғышты магнит арқылы алуға болатынын анықтау. 3-топ Магнит өз қасиетін қатты қағаз немесе ағаштың арғы жағынан сақтай алатынын анықтау? 4-топ Магнит өз қасиетін шыны ыдысының сыртынан тексеру.? ҚБ: «Смайликтер» Қызықты мағлұмат: «Сен білесің бе?» Бейнеролик. «Электромагнит» К.б. - Электромагнит не үшін қажет? (Металдан жасалған ауыр заттарды көтеру үшін) - Электромагнит не арқылы жұмыс жасайды? (Электр) Жұптық жұмыс: Магнитке тартылатын заттарды қорша.
Жеке жұмыс. Жұмыс даптеріндегі тапсырманы орындау. Зерттеу кезінде магнитке тартылған заттың суретін салу. Кері байланыс. «Ақылды доп» әдісі |
АКТ мүмкіндігі АКТ Оқулық, дәптерлер. Сергіту сәтіне арналған жинақ Шыны ыдыстар, метелден жасалған заттар, қатты қағаз, магниттер, пластикалық заттар. |
||||
|
Сабақтың соңы |
1 мин |
Рефлексия. Бүгінгі сабақтан не үйрендіңдер? Оқушыларға берілген стикерлердегі заттардың магниттік қасиетін анықтау. |
|
||||
|
Рефлексия |
Сабақ мақсаты дұрыс қойылған. Оқушылардың барлығы оқу мақсатына қол жеткізе алды. Сабақ барысында саралау дұрыс жүргізілді. Сабақтың уақыттылық кезеңдері сақталды. |
||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Сабақтың барысында топтық жұмыс өте ұтымды жүргізілді. Оқушылар біріккен жұмыс дағдыларын жүзеге асырып, қызуғышылықпен жұмыс жасады. Топтық жұмыс барысында оқушылар зерттеу жұмыстарын жүргізіп, іс-жүзінде магниттік қасиеттері бар заттарды анықтады. 2: Оқушылар жұптық жұмыс жасау барысында бірлесе жұмыс жасады. Олар қабылдау деңгейіне байланысты жұптасқандықтан әр оқушы ішкі уәждерін ашық сұрақтарға жауап беру барысында айта алды Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Сабақты жақсартуға ресурстардың жас ерекшеліктеріне сай және қолжетімді болуы ықпал ете алады. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?Сабақтың мақсаты нақты және дұрыс құрылғандықтан сыныптағы барлық оқушылар белсене қатысып, бүгінгі сабақтың қойылып тұрған мақсатқа жете алғандығын білдім. |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
дүниетану
дүниетану
ЖАРАТЫЛЫСТАНУ ПӘНІНЕН
САРАЛАНҒАН САБАҚ ЖОСПАРЫ
Мирамбеккызы Салтанат
Қызылорда облысы , Қармақшы ауданы,Байқоңыр қаласындағы
№274 орта мектептің бастауыш сынып мұғалімі
2мин
|
ҰМЖ тарауы: Табиғат физикасы |
Мектеп: №274 |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Мирамбеккызы С. |
||||||
|
СЫНЫП: 1 «Ә» |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Магнит |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
1.5.6.1 магниттілік қасиеті бар жекелеген денелерді анықтау; 1.5.6.2 магниттің қасиетін зерттеу |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||
|
Магниттің қасиеттерін біледі |
|||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||
|
Магниттік қасиеті бар кейбір денелерді анықтайды |
|||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||
|
Зерттеу барысында қандай заттар магниттік қасиеттерге ие екендігін анықтап, айта алады.. |
|||||||
|
Алдыңғы оқу |
Әр түрлі материалдан жасалған заттарды ажырата алады. |
||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 6мин |
2мин 2мин |
Ұйымдастыру кезеңі Шаттық шеңбері. Қайырлы таң ұстазым Қайырлы таң достар Сіздерге жүректен Жылулық силадым Доброе утро учитель Доброе утро друзья От чистого сердца Желаю добра ҚБ: Жарайсыңдар! Топқа бөлу. Оқушылар өздеріне ұнаған суретті таңдау арқылы топқа бөлінеді. Өткенді шолу. Оқушылар өздерінің топтарына берілген тапсырманы орындап, постерлерін қорғайды. Тапсырма. I топ - Алғашқы адамдар мен қазіргі адамдардың өмірін салыстыру II топ - Электр қуатымен жұмыс жасайтын заттарды анықтау. III топ - Батарейкамен жұмыс жасайтын заттарды анықтау. IV- топ – Элекрт қауіпсіздігіне байланысты ереже құрастыру. Бағалау: «Отшашу» әдісі арқылы Оқушылар ойын жинақтай келе, сабақтың оқу мақсаты мен бағалау критерийі таныстырылады |
Қима қағаздар, алғашқы және қазіргі заманның адамдарының тұрмыс – тіршілігі бейнленген суреттер |
||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин Сергіту сәті |
7мин 1мин 7мин 5мин 2мин 8мин 3мин |
ҰЖ «Тартыла ма әлде жоқ па» тапсырмасы Оқушылар Негеш пен Эвриканың суретіне қарап магнитке қандай заттар тартылатынын анықтайды.
Бейнеролик. «Магниттің қасиеттері» К.б. «Ыстық микрафон» әдісі. - Магнитке қандай заттар тартылды, олардың қандай ортақ қасиеттері бар? (темірдер жасалған) Магниттің қандай полюстері бар? ҚБ: Мадақтау. Сергіту сәті. «Тартыламыз» ойыны Магниттік қасиеті бар заттарды атағанда мұғалімге тартылу. ТЖ 1-топ Ыдыстағы заттардың қайсысы магнитке тартылатынын анықтау. 2-топ Су құйылған пластикалық ыдыстан қағаз қыстырғышты магнит арқылы алуға болатынын анықтау. 3-топ Магнит өз қасиетін қатты қағаз немесе ағаштың арғы жағынан сақтай алатынын анықтау? 4-топ Магнит өз қасиетін шыны ыдысының сыртынан тексеру.? ҚБ: «Смайликтер» Қызықты мағлұмат: «Сен білесің бе?» Бейнеролик. «Электромагнит» К.б. - Электромагнит не үшін қажет? (Металдан жасалған ауыр заттарды көтеру үшін) - Электромагнит не арқылы жұмыс жасайды? (Электр) Жұптық жұмыс: Магнитке тартылатын заттарды қорша.
Жеке жұмыс. Жұмыс даптеріндегі тапсырманы орындау. Зерттеу кезінде магнитке тартылған заттың суретін салу. Кері байланыс. «Ақылды доп» әдісі |
АКТ мүмкіндігі АКТ Оқулық, дәптерлер. Сергіту сәтіне арналған жинақ Шыны ыдыстар, метелден жасалған заттар, қатты қағаз, магниттер, пластикалық заттар. |
||||
|
Сабақтың соңы |
1 мин |
Рефлексия. Бүгінгі сабақтан не үйрендіңдер? Оқушыларға берілген стикерлердегі заттардың магниттік қасиетін анықтау. |
|
||||
|
Рефлексия |
Сабақ мақсаты дұрыс қойылған. Оқушылардың барлығы оқу мақсатына қол жеткізе алды. Сабақ барысында саралау дұрыс жүргізілді. Сабақтың уақыттылық кезеңдері сақталды. |
||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Сабақтың барысында топтық жұмыс өте ұтымды жүргізілді. Оқушылар біріккен жұмыс дағдыларын жүзеге асырып, қызуғышылықпен жұмыс жасады. Топтық жұмыс барысында оқушылар зерттеу жұмыстарын жүргізіп, іс-жүзінде магниттік қасиеттері бар заттарды анықтады. 2: Оқушылар жұптық жұмыс жасау барысында бірлесе жұмыс жасады. Олар қабылдау деңгейіне байланысты жұптасқандықтан әр оқушы ішкі уәждерін ашық сұрақтарға жауап беру барысында айта алды Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? Сабақты жақсартуға ресурстардың жас ерекшеліктеріне сай және қолжетімді болуы ықпал ете алады. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?Сабақтың мақсаты нақты және дұрыс құрылғандықтан сыныптағы барлық оқушылар белсене қатысып, бүгінгі сабақтың қойылып тұрған мақсатқа жете алғандығын білдім. |
|||||||
шағым қалдыра аласыз
















