Қысқа мерзімді жоспар
Дүниетану 1-сабақ
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
06.09.2023 |
|
|
Сынып: 1 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің мектебіміз |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.6 өзін мектеп оқушысы және сынып ұжымының мүшесі ретінде сипаттау |
|
|
Сабақтың мақсаты
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті А91-117 |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда хормен өлең оқып, ширату жаттығуларын жасатады. Күннің нұрын алақанға саламын, Жүрегіме басып ұстай қаламын. Жарық, жылы, нәзік, әрі мейірімді Болып кетер сонда дереу жан-жағым. Жаңа оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі: – Бүгін біз сабақта «Дүниетану» деп аталатын жаңа оқу пәнімен танысамыз. - Дүние дегенді қалай түсінесіңдер? -Ендеше балалар, дүниетану сабағында бізді қоршаған әлемді танып білетін боламыз. |
Өлең оқиды. Жаттығу жасайды. Сұрақтарға жауап береді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 8 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Сұрақ-жауап» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) Сөздік жұмысы. Оқушы, сынып, сыныптастар. Ә) Суретпен, мәтінмен жұмыс. Оқулықтағы суреттерге қарайық: - Кімдер бейнеленген? - Екі топтағы балалардан қандай айырмашылықтарды байқадың? - Сен қай топтағы балаға жатасың, неліктен? Себебін түсіндір. - Балалар балабақшада немен айналысады? - Балалар мектепке не үшін барады? - Оқушы қандай? - Оқушы тағы не істей алуы керек? Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әнін айтып билету. (Ұ) 2-тапсырма «Ашық микрофон» әдісі жүзеге асады. а) Суретпен, мәтінмен жұмыс. -Сыныпта қандай ережелерді сақтау керектігін болжаңдар. ә) «Таныс-бейтаныс» ойыны - Берілген суреттегі заттар таныс болса, қол шапалақтап, атын атаңдар, егер бейтаныс болса онда менен атын сұрап білулеріңе болады. б) Зерттеушілік кезең. -Өзіміз оқитын мектебімізбен танысып шығайық. -Біздің мектебіміз қалай аталады? -Біздің сынып қай қабатта орналасқан? -Сендер мектептен не алуға келдіңдер? Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Қандай жағдайда оқушы білім алу құқығынан айырылады деп ойлайсың? |
Суретпен жұмыс жасайды. Мәтінді тыңдайды.
Билеп сергиді.
Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды. |
Дескриптор: Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді, оқушыны сипаттайды-«Жарайсың!» Сурет бойынша сұрақтарға жауап беруде, оқушыны сипаттауда көмек қажет етеді-«Жақсы!» Дескриптор: Сынып ережелерін құрады, мектепті сипаттайды-«Жарайсың!» Сынып ережелерін құруда, мектепті сипаттауда көмек қажет етеді-«Жақсы!» |
Дүниетануоқулығы 1-сынып 2021ж, дәптер
|
|
Қорытынды 5 мин fcf 2nktg |
Кері байланысты «Шеринг» әдісі арқылы береді. Оқушылар шеңберге тұрып бүгінгі тақырыптан алған білімі туралы сұрақтарға жауап береді.
|
Өз ойын айтады.
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниетану
Дүниетану
Қысқа мерзімді жоспар
Дүниетану 1-сабақ
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
06.09.2023 |
|
|
Сынып: 1 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің мектебіміз |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.6 өзін мектеп оқушысы және сынып ұжымының мүшесі ретінде сипаттау |
|
|
Сабақтың мақсаты
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті А91-117 |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда хормен өлең оқып, ширату жаттығуларын жасатады. Күннің нұрын алақанға саламын, Жүрегіме басып ұстай қаламын. Жарық, жылы, нәзік, әрі мейірімді Болып кетер сонда дереу жан-жағым. Жаңа оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі: – Бүгін біз сабақта «Дүниетану» деп аталатын жаңа оқу пәнімен танысамыз. - Дүние дегенді қалай түсінесіңдер? -Ендеше балалар, дүниетану сабағында бізді қоршаған әлемді танып білетін боламыз. |
Өлең оқиды. Жаттығу жасайды. Сұрақтарға жауап береді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 8 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Сұрақ-жауап» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) Сөздік жұмысы. Оқушы, сынып, сыныптастар. Ә) Суретпен, мәтінмен жұмыс. Оқулықтағы суреттерге қарайық: - Кімдер бейнеленген? - Екі топтағы балалардан қандай айырмашылықтарды байқадың? - Сен қай топтағы балаға жатасың, неліктен? Себебін түсіндір. - Балалар балабақшада немен айналысады? - Балалар мектепке не үшін барады? - Оқушы қандай? - Оқушы тағы не істей алуы керек? Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әнін айтып билету. (Ұ) 2-тапсырма «Ашық микрофон» әдісі жүзеге асады. а) Суретпен, мәтінмен жұмыс. -Сыныпта қандай ережелерді сақтау керектігін болжаңдар. ә) «Таныс-бейтаныс» ойыны - Берілген суреттегі заттар таныс болса, қол шапалақтап, атын атаңдар, егер бейтаныс болса онда менен атын сұрап білулеріңе болады. б) Зерттеушілік кезең. -Өзіміз оқитын мектебімізбен танысып шығайық. -Біздің мектебіміз қалай аталады? -Біздің сынып қай қабатта орналасқан? -Сендер мектептен не алуға келдіңдер? Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Қандай жағдайда оқушы білім алу құқығынан айырылады деп ойлайсың? |
Суретпен жұмыс жасайды. Мәтінді тыңдайды.
Билеп сергиді.
Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды. |
Дескриптор: Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді, оқушыны сипаттайды-«Жарайсың!» Сурет бойынша сұрақтарға жауап беруде, оқушыны сипаттауда көмек қажет етеді-«Жақсы!» Дескриптор: Сынып ережелерін құрады, мектепті сипаттайды-«Жарайсың!» Сынып ережелерін құруда, мектепті сипаттауда көмек қажет етеді-«Жақсы!» |
Дүниетануоқулығы 1-сынып 2021ж, дәптер
|
|
Қорытынды 5 мин fcf 2nktg |
Кері байланысты «Шеринг» әдісі арқылы береді. Оқушылар шеңберге тұрып бүгінгі тақырыптан алған білімі туралы сұрақтарға жауап береді.
|
Өз ойын айтады.
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













