×
Сертификат тегін алу үшін
Материал тегін жариялау
ҚР БАҚ(СМИ) тіркеу №9512

Хабарландыру Республикалық чаттарға қосылу нұсқаулығын көру үшін осы сілтемені басу керек https://blog.ust.kz/422
Сайт бойынша сұрақтарды 8(771)-234-55-99 (Ватсап) осы номерге жазуға болады

Дүниетаным ұғымы.

Автор:Пирназаров Ергали Мырзамуратович
Бағыты: Адам және қоғам
Бөлімі: Сабақ жоспары
Сыныбы: 10 сынып
Жарияланған уақыты: 2019-05-19

50-ден астам пәндер бойынша материалдарды тегін жүктеп, сабақ барысында қолдануға болады

Материал туралы қысқаша түсінік

Адам және қоғам пәні бойынша 10-сыныпқа арналған қысқа мерзімді сабақ жоспары.Материал оқулық пен әдістемелік нұсқаулыққа сүйеніп жазылған.10-сынып мұғалімдеріне оқу үдерісінде тәжірибе алмасуда таптырмас материал.

Қысқа мерзімді сабақ жоспары Тексерілді: ________________

Сабақ: Адам.Қоғам.Құқық

Мектеп : Мақталы ЖОМ КММ



Күні: 07.09.2018ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Пирназаров Ергали Мырзамуратович


Сынып: 10

Тақырыбы: Дүниетаным ұғымы


Сабаққа негізделген

оқу мақсаты

Дүниетаным ұғымы туралы сипаттау


Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: Дүниетаным ұғымы туралы түсіндіреді,көрсетеді.




Оқушылардың басым бөлігі: Дүниетанымның философиялық түрінің пайда болуы мен дамуы туралы сипаттайды,білімін көрсетеді.




Кейбір оқушылар: Дүниетанымның деңгейлерінің ерекшеліктеріне сипаттама беріп,қорытынды жасайды.



Бағалау критерийі

1. Дүниетаным туралы анықтаманы есінде сақтау,тану.

2. Дүниетанымның типтеріне сипаттама беру,қорытынды жасау.


Тілдік мақсат

Оқылым-жазылым: АКТ-ны қолдана отырып, философия дүниетанымның өзегі ретінде өз білімдерін арттырады.


Тыңдалым: «Миға шабуыл» әдісін пайдалана отырып,өзгелердің пікірлерін тыңдайды.


Жазылым-айтылым: « Ойлан,бірік,бөліс»әдісі арқылы өз білімін көрсетеді.


Тіркес сөздер мен терминдер: философия,мифология,логика,теория,эмоционал


Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестері: Дүниені түсінудің дүниені сезінуден және қабылдаудан қандай айырмашылығы бар?


Құндылықтарға баулу.

Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы


Пәнаралық байланыс

Тарих,жаратылыстану


Алдыңғы оқу

Адам.Қоғам.Құқық.


Жоспар



Жоспарланған уақыт


Сабақтың

басы

Ұйымдастыру:

3 минут

Үй жұмысын

тексеру.

5 минут

Ынтымақтастық орнату:

Сәлемдесу, «Жүректен-жүрекке» әдісі бойынша психологиялық дайындық жүргіземін.

Топқа біріктіру.Құндылықтарға қарай топқа біріктіру.

Алдыңғы сабақты пысықтау үшін«Микрафон» әдісін қолданамын.

Оқушы рефлексиясы «Смайликтер»әдісі

Ресурстар

Суреттер,

Үлестірмелі қағаздар,

маркерлер


Сабақтың ортасы

2 3 минут


  Жаңа сабаққа таныстырылым жасаймын.

Тапсырма №1

«Миға шабуыл»әдісі арқылы таныстырылымға байланысты сұрақтар қойылады.
Тапсырма №2

«Ойлан,жұптас,бөліс»әдісі арқылы әр топқа тапсырма беріледі.

Сұрақ қою және талқылау.

Топтық талқылауға қатысады,топпен жұмыс жасап,қорғайды.

1. Дүниетаным туралы анықтаманы есте сақтаңдар

2.Негізгі дүниетанымдық сұрақтарды атап,оларға өздерің жауап беріңдер

3. Дүниетанымның философиялық түрінің пайда болуы мен дамуы неге байланысты болды№

4. Дүниені түсінудің дүниені сезінуден және қабылдаудан қандай айырмашылығы бар?

5. Дүниетанымның қандай деңгейлері бар,олар бір-бірінен несімен ажыратылады?

АКТ,оқулық,

стикер,

үлестірмелі

қағаздар,


суреттер

Үлестірмелі қағаздар,

маркерлер




Сабақтың соңы

Бағалау

5минут

Үйге тапсырма: 2 минут

Рефлексия 2минут

Сабақты бекіту:

Бекіту және қолданысқа енгізу.

«Түйінді сөздер»әдісі арқылы сабақты қорытындылау.

Тақтаға сөздер жазылады.Оқушылар сол сөздерге байланысты өз ойларын тұжырымдап,қорытындылап ортаға салады

Бағалау ағашы.

Өзін-өзі бағалау:

БББ кестесі(Білемін,Білгім келеді,білдім)

Б (Мен не білемін?)

Б (Менің не білгім келеді?)

Б (Мен не білдім?)






Түйінді сөздер,

бағалау

парағы,





Саралау – Сізқосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларғатапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?


Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-менбайланыс

Құндылықтардағы

байланыс


Фармативті бағалау, бір-біріне түсіндіру және дұрыс нәтижеге бағыттау әдістері арқылы қосымша көмек көрсетемін. Деңгейлік тапсырмалар, беру арқылы қаблетті оқушыларды дамытамын.


тарих

Компьютер


Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары сəтті болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен?

Өз сабағыңыз туралы рефлексияны төмендегі бос орынға

жазыңыз.(Сол жақтағы бағанада келтірілген сұрақтардың арасынан Сіздің сабағыңызға сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.)


Қорытынды бағамдау:

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

1.

2.



Тапсырма


Критерийлер


Дескрипторлар

Білім алушы

Балл


1


1. Дүниетаным туралы анықтаманы есінде сақтау,тану.

2. Дүниетанымның типтеріне сипаттама беру,қорытынды жасау.

1. Дүниетаным туралы анықтаманы есінде сақтайды,таниды

1

2. Дүниетанымның типтеріне сипаттама береді,қорытынды жасайды.

1



Барлығы

2


2





50-ден астам пәндер бойынша материалдарды тегін жүктеп, сабақ барысында қолдануға болады

Сертификатты жеке кабинеттегі жетістіктерім бөлімінен жүктеп алуға болады

Материалды сайттан тегін жүктеу

Материал ұнаса парақшаңызға сақтап қойыңыз!

Өз пікіріңізді қалдыру үшін тіркелу қажет.

Олимпиада бітуіне қалды: