Материалдар / Дұрыс және бұрыс бөлшектер

Дұрыс және бұрыс бөлшектер

Материал туралы қысқаша түсінік
Дұрыс және бұрыс бөлшектер тақырыбын түсіндіру. ашық сабақ материялы
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Қараша 2023
160
0 рет жүктелген
405 ₸ 450 ₸
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бекітемін:

Бөлімі: Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Мектеп: Б.Қаратаев атындағы ЖОББМ

Педагогтің аты-жөні:

Орынбасар Айнара Жанғабылқызы

Күні:

19.10.2023 ж.

Сыныбы:5 «б»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Дұрыс және бұрыс бөлшектер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.1.1.10. дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажырату

Сабақтың мақсаты:

- дұрыс және бұрыс бөлшектердің анықтамаларын қолданып, дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажыратады;

Бағалау критерийлері


- дұрыс және бұрыс бөлшектердін анықтамаларын біледі;

- дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажырата алады;

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин













5 мин


















10 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.



Топқа бөлу(білім шамы арқылы )

І топ: Дұрыс бөлшектер

ІІ топ : Бұрыс бөлшектер



II.Үй тапсырмасын тексеру

Берілген фигуралардың боялған бөлігін жай бөлшек түрінде жазып қысқартыңдар.

Дескриптор

-боялған бөліктерді жай бөлшек түрінде жазады;

-жай бөлшектерді қысқартады;

Жаңа сабақты түсіндіру.

«Дұрыс және бұрыс бөлшектер»

Жасанды интеллект көмегімен мектебіміздің ардагер ұстазы, математика пәні мұғалімі Утениязов Зареден Баубенұлынын жаңа сабаққа арналған видео ролигін тамашалау арқылы жаңа сабақты түсіндіру.


Оқушылар сәлемедеседі.Сабаққа дайындалады.


Оқушылар білім шамы арқылы 2 топқа бөлінеді.



Оқушылар топпен жұмыс жасай отырып, үйге берілген есепті «тарсия» әдісі арқылы орындайды.

Топта бірін бірі бағалайды.









Оқушылар видео роликті тамашалайды.

Оқушылар жаңа сабақты бекіту мақсатында төмендегі есептерді шығарады.














Ынталандыру.

Бағалау критерийі:

-боялған бөліктерді жай бөлшек түрінде жазады; 1 балл

-жай бөлшектерді қысқартады; 1 балл

Жалпы балл: 2



https://ru.piliapp.com/random/wheel








Оқулық

Дәптер














Оқулық, видео

https://www.d-id.com/photo-to-video/

Сабақтың

ортасы

7 мин
















5 мин
























5 мин

Тапсырма 1. Жеке жұмыс.

«Learningapps» платформасы арқылы есепті шығару

Дескриптор

  1. дұрыс;

  2. бұрыс жай бөлшектер болатының анықтаңдар.

Дескриптор

- дұрысы және бұрыс бөлшектердің анықтамасын пайдаланады;

- дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажыратады;


Тапсырма 2. Жұптық жұмыс

«Аквариум» әдісі

326 есеп

Жай бөлшектерінің қайсысы

  1. дұрыс;

  2. бұрыс жай бөлшектер болатының анықтаңдар.

Дескриптор

- дұрысы және бұрыс бөлшектердің анықтамасын пайдаланады;

- дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажыратады;



Тапсырма 3. Топтық жұмыс

«”Тулар” математикалық диктант» әдісі



Дескриптор

- тулардың қай мемлекеттің туы екенің ажыратады;

- Австрия туының қандай бөлігі ақ түсті екенің анықтайды және бөлшек түрін анықтайды;

- Украина туының қандай бөлігі көк түсті екенің анықтайды және бөлшек түрін ажыратады;

- Маврикий туының қандай бөлігі жасыл түсті екенің анықтайды және бөлшекті ажыратады

- Белгия туының қандай бөлігі қара түс екенің анықтайды және бөлшекті ажыратады.




Оқушылар жеке жұмыстанады. «Learningapps» платформасы арқылы есепті шығарады






Жұптасқан оқушылар су толтырылған құтының ішіндегі жай бөлшектердің түрлерін ажыратып тапсырманы орындайды.











Оқушылар топпен жұмыс жасайды.


Ынталандыру.


Бағалау критерийі:

-дұрыс бөлшектерді табады; 1 балл

-бұрыс бөлшектерді табады, 1 балл

Жалпы балл: 2 балл







Ынталандыру.

Бағалау критерийі:

-дұрыс бөлшектерді табады; 1 балл

-бұрыс бөлшектерді табады, 1 балл

Жалпы балл: 2 балл










Ынталандыру .

Бағалау критерийі:

- Австрия туының қандай бөлігі ақ түсті екенің және бөлшектін түрін анықтайды ; 1 балл

- Украина туының қандай бөлігі көк түсті екенің ажыратады және бөлшектін түрін табады; 1 балл

- Маврикий туының қандай бөлігі жасыл түсті екенің анықтайды және бөлшектін түрін табады. 1 балл

- Белгия туының қандай бөлігі қара түс екенің анықтайды және бөлшекті ажыратады. 1 балл.


Жалпы балл: 4 балл






https://learningapps.org/22674320


Оқулық,

дәптер,

стикерлер







Оқулық, су толтырылған құтылар.

















Стикерлер,

оқулық, дәптер


Сабақтың соңы

3 мин











5 мин

Сабақты бекітуге арналған сәйкестендіру тапсырмасы. «wordwall»


Бағалау

Оқушылар тапсырмаларды бағалау критерий бойынша «Домбыра» бағалауына салып есептейді.







Рефлекция

«Білім шамы» әдісі.


Үй тапсырмасы: №506,507 есептерді шығару.

405 ₸ - Сатып алу
Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!