Бекітемін:
|
Бөлімі: Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
Мектеп: Б.Қаратаев атындағы ЖОББМ |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Орынбасар А.Ж. |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дұрыс және бұрыс бөлшектер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.1.10. дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажырату |
|
Сабақтың мақсаты: |
- дұрыс және бұрыс бөлшектердің анықтамаларын қолданып, дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажыратады; |
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
Топқа бөлу(білім шамы арқылы ) І топ: Дұрыс бөлшектер ІІ топ : Бұрыс бөлшектер
II.Үй тапсырмасын тексеру Берілген фигуралардың боялған бөлігін жай бөлшек түрінде жазып қысқартыңдар.
Дескриптор -боялған бөліктерді жай бөлшек түрінде жазады; -жай бөлшектерді қысқартады; Жаңа сабақты түсіндіру. «Дұрыс және бұрыс бөлшектер» «Жасанды интеллект» көмегімен мектебіміздің ардагер ұстазы, математика пәні мұғалімі Утениязов Зареден Баубенұлынын жаңа сабаққа арналған видео ролигін тамашалау арқылы жаңа сабақты түсіндіру. |
Оқушылар сәлемедеседі.Сабаққа дайындалады. Оқушылар білім шамы арқылы 2 топқа бөлінеді. Оқушылар топпен жұмыс жасай отырып, үйге берілген есепті «тарсия» әдісі арқылы орындайды. Топта бірін бірі бағалайды.
Оқушылар видео роликті тамашалайды. Оқушылар жаңа сабақты бекіту мақсатында төмендегі есептерді шығарады. |
Ынталандыру. Бағалау критерийі: -боялған бөліктерді жай бөлшек түрінде жазады; 1 балл -жай бөлшектерді қысқартады; 1 балл Жалпы балл: 2 |
https://ru.piliapp.com/random/wheel оқулық дәптер
оқулық, видео |
|
Сабақтың ортасы 7 мин |
Тапсырма 1. Жеке жұмыс. «Learningapps» платформасы арқылы есепті шығару.
Дескриптор -жай бөлшектерді көбейту ережесін біледі; -жай бөлшектерді көбейтіп, жауабын жазады. |
Оқушылар жеке жұмыстанады. Оқулықта берілген №504 есепті жай бөлшектерді көбейту ережесін қолданып,есепті шығарады. |
Ынталандыру. Бағалау критерийі: - жай бөлшектерді көбейту ережелерін қолданып, есепті шығарады. (әр есепке 1 баллдан беріледі) Жалпы балл-3 |
https://learningapps.org/22674320 оқулық, дәптер, стикерлер
|
|
10 мин 8 мин |
Тапсырма 2. Жұптық жұмыс «Аквариум» әдісі №326 есеп
Жай бөлшектерінің қайсысы
Дескриптор - дұрысы және бұрыс бөлшектердің анықтамасын пайдаланады; - дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажыратады; Тапсырма 3. Топтық жұмыс «”Тулар” математикалық диктант» әдісі
Дескриптор - тулардың қай мемлекеттің туы екенің ажыратады; - Австрия туының қандай бөлігі ақ түсті екенің анықтайды және бөлшек түрін анықтайды; - Украина туының қандай бөлігі көк түсті екенің анықтайды және бөлшек түрін ажыратады; - Маврикий туының қандай бөлігі жасыл түсті екенің анықтайды және бөлшекті ажыратады |
Жұптасқан оқушылар су толтырылған құтының ішіндегі жай бөлшектердің түрлерін ажыратып тапсырманы орындайды. Оқушылар топпен жұмыс жасайды. |
Ынталандыру. Бағалау критерийі: -дұрыс бөлшектерді табады; 1 балл -бұрыс бөлшектерді табады, 1 балл Жалпы балл: 2 балл Ынталандыру . Бағалау критерийі: - Австрия туының қандай бөлігі ақ түсті екенің және бөлшектін түрін анықтайды ; 1 балл - Украина туының қандай бөлігі көк түсті екенің ажыратады және бөлшектін ттүрін табады; 1 балл - Маврикий туының қандай бөлігі жасыл түсті екенің анықтайды және бөлшектін түрін табады. 1 балл Жалпы балл: 3 балл |
оқулық, су толтырылған құтылар
стикерлер, оқулық, дәптер |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақты бекітуге арналған сәйкестендіру тапсырмасы. «wordwall» Бағалау Оқушылар тапсырмаларды бағалау критерий бойынша «Домбыра» бағалауына салып есептейді. Рефлекция «Білім шамы» әдісі. Үй тапсырмасы: №506,507 есептерді шығару. |
Оқушылар «білім шамы» әдісі арқылы сабақтан алған білімдерін, әсерлерін шам стикерне жазып, шамдарды өз орынына орналастырады. |
Ынталандыру. Бағалау критерийлері бойынша жалпы ұпай есептелінеді. |
Стикерлер |
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
||
|
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені,оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілет- терін ескере отырып әзірлеуді қамтуы мүмкін (Гарднер бойынша көптік зият теориясы).Уақытты тиімді пайдалана отырып, саралауды сабақтың кез келген кезеңінде қолдануға болады. |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ кезінде нені үйренгендерін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдерді жазыңыз. |
Математика кабинетіндегіқауіпсіздікережесіескесалынады. |
||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дұрыс және бұрыс бөлшектер(ашық сабақ)
Дұрыс және бұрыс бөлшектер(ашық сабақ)
Бекітемін:
|
Бөлімі: Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
Мектеп: Б.Қаратаев атындағы ЖОББМ |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Орынбасар А.Ж. |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дұрыс және бұрыс бөлшектер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.1.10. дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажырату |
|
Сабақтың мақсаты: |
- дұрыс және бұрыс бөлшектердің анықтамаларын қолданып, дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажыратады; |
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
Топқа бөлу(білім шамы арқылы ) І топ: Дұрыс бөлшектер ІІ топ : Бұрыс бөлшектер
II.Үй тапсырмасын тексеру Берілген фигуралардың боялған бөлігін жай бөлшек түрінде жазып қысқартыңдар.
Дескриптор -боялған бөліктерді жай бөлшек түрінде жазады; -жай бөлшектерді қысқартады; Жаңа сабақты түсіндіру. «Дұрыс және бұрыс бөлшектер» «Жасанды интеллект» көмегімен мектебіміздің ардагер ұстазы, математика пәні мұғалімі Утениязов Зареден Баубенұлынын жаңа сабаққа арналған видео ролигін тамашалау арқылы жаңа сабақты түсіндіру. |
Оқушылар сәлемедеседі.Сабаққа дайындалады. Оқушылар білім шамы арқылы 2 топқа бөлінеді. Оқушылар топпен жұмыс жасай отырып, үйге берілген есепті «тарсия» әдісі арқылы орындайды. Топта бірін бірі бағалайды.
Оқушылар видео роликті тамашалайды. Оқушылар жаңа сабақты бекіту мақсатында төмендегі есептерді шығарады. |
Ынталандыру. Бағалау критерийі: -боялған бөліктерді жай бөлшек түрінде жазады; 1 балл -жай бөлшектерді қысқартады; 1 балл Жалпы балл: 2 |
https://ru.piliapp.com/random/wheel оқулық дәптер
оқулық, видео |
|
Сабақтың ортасы 7 мин |
Тапсырма 1. Жеке жұмыс. «Learningapps» платформасы арқылы есепті шығару.
Дескриптор -жай бөлшектерді көбейту ережесін біледі; -жай бөлшектерді көбейтіп, жауабын жазады. |
Оқушылар жеке жұмыстанады. Оқулықта берілген №504 есепті жай бөлшектерді көбейту ережесін қолданып,есепті шығарады. |
Ынталандыру. Бағалау критерийі: - жай бөлшектерді көбейту ережелерін қолданып, есепті шығарады. (әр есепке 1 баллдан беріледі) Жалпы балл-3 |
https://learningapps.org/22674320 оқулық, дәптер, стикерлер
|
|
10 мин 8 мин |
Тапсырма 2. Жұптық жұмыс «Аквариум» әдісі №326 есеп
Жай бөлшектерінің қайсысы
Дескриптор - дұрысы және бұрыс бөлшектердің анықтамасын пайдаланады; - дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажыратады; Тапсырма 3. Топтық жұмыс «”Тулар” математикалық диктант» әдісі
Дескриптор - тулардың қай мемлекеттің туы екенің ажыратады; - Австрия туының қандай бөлігі ақ түсті екенің анықтайды және бөлшек түрін анықтайды; - Украина туының қандай бөлігі көк түсті екенің анықтайды және бөлшек түрін ажыратады; - Маврикий туының қандай бөлігі жасыл түсті екенің анықтайды және бөлшекті ажыратады |
Жұптасқан оқушылар су толтырылған құтының ішіндегі жай бөлшектердің түрлерін ажыратып тапсырманы орындайды. Оқушылар топпен жұмыс жасайды. |
Ынталандыру. Бағалау критерийі: -дұрыс бөлшектерді табады; 1 балл -бұрыс бөлшектерді табады, 1 балл Жалпы балл: 2 балл Ынталандыру . Бағалау критерийі: - Австрия туының қандай бөлігі ақ түсті екенің және бөлшектін түрін анықтайды ; 1 балл - Украина туының қандай бөлігі көк түсті екенің ажыратады және бөлшектін ттүрін табады; 1 балл - Маврикий туының қандай бөлігі жасыл түсті екенің анықтайды және бөлшектін түрін табады. 1 балл Жалпы балл: 3 балл |
оқулық, су толтырылған құтылар
стикерлер, оқулық, дәптер |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақты бекітуге арналған сәйкестендіру тапсырмасы. «wordwall» Бағалау Оқушылар тапсырмаларды бағалау критерий бойынша «Домбыра» бағалауына салып есептейді. Рефлекция «Білім шамы» әдісі. Үй тапсырмасы: №506,507 есептерді шығару. |
Оқушылар «білім шамы» әдісі арқылы сабақтан алған білімдерін, әсерлерін шам стикерне жазып, шамдарды өз орынына орналастырады. |
Ынталандыру. Бағалау критерийлері бойынша жалпы ұпай есептелінеді. |
Стикерлер |
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
||
|
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені,оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілет- терін ескере отырып әзірлеуді қамтуы мүмкін (Гарднер бойынша көптік зият теориясы).Уақытты тиімді пайдалана отырып, саралауды сабақтың кез келген кезеңінде қолдануға болады. |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ кезінде нені үйренгендерін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдерді жазыңыз. |
Математика кабинетіндегіқауіпсіздікережесіескесалынады. |
||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||||
шағым қалдыра аласыз

















