Бекітемін: _________________________________
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Мектеп |
Қарағанды облысы білім басқармасының Приозерск қаласы білім бөлімінің «№ 1 жалпы білім беретін мектебі» КММ |
|
||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|
||||||||||||
|
Cынып |
5 « А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||
|
Күні: 16.10.2024 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Шакетова Назира Жарылкаповна |
|
||||||||||||
|
Бөлімі |
5.1С Жай бөлшектер |
|
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дұрыс және бұрыс жай бөлшектер |
|
||||||||||||
|
Оқу мақсаты/ ұзақ мерзім жоспардан |
5.1.1.10 дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажырату |
|
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты/ бағалау критерийлері |
Окушы: - дұрыс және бұрыс бөлшектер ұғымымен танысады және оларды ажырата біледі; - дұрыс бөлшектер және бұрыс бөлшектер ережелерін қолданып есептер шығарады. |
|
||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Бірлік және ынтымақ
Әділдік және жауапкершілік
|
|
||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақ басы 2 мин 4 мин 2 мин |
І.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың сабаққа қатысуын, сабаққа дайындығын тексеру. ІІ.
«Ой
қозғау»
ІІІ. «Кім жылдам» (топтық
жұмыс)
Берілген бөлшектердің айырмашылықтары бар ма? |
Сәлемдеседі, назарларын мұғалімге аударады. Топтарын анықтап, топ болып бірігеді Дөңгелек анықтаған оқушылар алдын ала дайындалған сұрақтарды алады, берілген сұрақтарға ойлана отырып жауап береді. Өтілген тақырыпты еске түсіреді, топтасып тапсырманы орындайды. Дескриптор: - жай бөлшектерді салыстырады; - айырмашылықтарын анықтайды. |
Мадақтау
Дұрыс жауапқа: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Слайд
https://ru.piliapp.com/random/wheel/ Слайд Сұрақтар топтамасы.
Смарт тақта |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
ІV.Жаңа тақырыпты түсіндіру «BILIM LAND» видео сабақ көрсетеді Тақырыпқа байланысты есептер шығарудың бірнеше тәсілдерін мысалдар арқылы орындап көрсетеді. Алымы бөлімінен кіші болатын бөлшекті дұрыс бөлшек деп атайды. Алымы бөлімінен үлкен немесе тең болатын бөлшекті бұрыс бөлшек деп атайды. V «Ең зейінді» әдіс .(Жеке жұмыс)
Оқулықпен
жұмыс «А» №
326 (Ауызша) Жай бөлшектердің қайсысы 1) дұрыс; 2) бұрыс жай бөлшектер болатынын анықтаңдар. (Жұптық ж)№334 1) алымы бөлімінен 4-ке артық; 2) бөлімі алымынан 15-ке артық; 3) алымы бөлімінен 5 есе артық; 4) бөлімі алымынан 3 есе артық үш бөлшекті жазыңыздар №338 (Т.ж) х- тің қандай мәнінде
І топ
ІІ топ
№339 n – нің қандай натурал мәнінде
ІІІ топ
ІV топ
VI. (Т.ж) «Бірге ойлаймыз, бірге талқылаймыз» әдісі Рhet -цифрлық платформасы арқылы топтық жұмыс..
Жеке.ж (Қосымша есептер беру)*** «Білімді тексеру» әдісімен оқушылардың «Рlickers» платформасында тест тапсырмаларын береді. |
Тақырыпқа байланысты видео сабақты қарайды Оқушылар керекті мағлұматтар алып, жаңа тақырыпты жұмыс парағына жазады.
Оқушылар жұмыс парағында және оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды ал, жылдам есептеп болғандар тақтада орындайды Дескриптор: бұрыс бөлшектерді анықтайды. Дескриптор: Дескриптор: бұрыс бөлшек үшін айнымалының мәнін табады Оқушылар білім деңгейлерін тексереді Оқушылар өздерінің кілттері арқылы жауап береді, өздерінің қанша пайыз жауап бергенін, есеп беру парақшасынан анықтайды. |
Мадақтау Асықпен бағалау Мадақтау Асықпен бағалау «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Асықпен бағалау «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы!» |
https://phet.colorado.edu/sims/html/build-a-fraction/latest/build-a-fraction_all.html?locale=kk Жұмыс парағы
Смартфон Жауап кілттері |
||||||||||
|
Сабақ соңы 7 мин |
«Бір сөйлеммен түйіндеу» Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, пікірін тыңдайды. Бүгінгі сабақта не үйрендіңдер? 1. Дұрыс жай бөлшектер. 2. Бұрыс жай бөлшектер. 3. Қай уақытта бөлшек 1-ге тең? Үй тапсырмасы: §18, № 332 есеп(112-бет) (үй тапсырмасына түсінік беру) Оқушыларды бағалау (жинаған асығының санына қарай оқушыларды бағалайды)
Рефлексия «ББҮ» кестесін
толтыру |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
Үйге тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады
Берілген кестені толтырады, өздерінің пікірлерін ауызша да айтады.
|
«Жарайсың! Өте жақсы! Талпын!»
10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. |
Слайд
|
||||||||||
Қарағанды облысы білім басқармасы Приозерск қаласы білім бөлімінің «№ 1 жалпы білім беретін мектебі» КММ
Тақырыбы: Дұрыс және бұрыс жай бөлшектер
Математика
5 сынып
Математика пәні мұғалімі: Шакетова Назира Жарылкаповна
2024-2025 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дұрыс және бұрыс жай бөлшектер
Дұрыс және бұрыс жай бөлшектер
Бекітемін: _________________________________
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Мектеп |
Қарағанды облысы білім басқармасының Приозерск қаласы білім бөлімінің «№ 1 жалпы білім беретін мектебі» КММ |
|
||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|
||||||||||||
|
Cынып |
5 « А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||
|
Күні: 16.10.2024 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Шакетова Назира Жарылкаповна |
|
||||||||||||
|
Бөлімі |
5.1С Жай бөлшектер |
|
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дұрыс және бұрыс жай бөлшектер |
|
||||||||||||
|
Оқу мақсаты/ ұзақ мерзім жоспардан |
5.1.1.10 дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажырату |
|
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты/ бағалау критерийлері |
Окушы: - дұрыс және бұрыс бөлшектер ұғымымен танысады және оларды ажырата біледі; - дұрыс бөлшектер және бұрыс бөлшектер ережелерін қолданып есептер шығарады. |
|
||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Бірлік және ынтымақ
Әділдік және жауапкершілік
|
|
||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақ басы 2 мин 4 мин 2 мин |
І.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың сабаққа қатысуын, сабаққа дайындығын тексеру. ІІ.
«Ой
қозғау»
ІІІ. «Кім жылдам» (топтық
жұмыс)
Берілген бөлшектердің айырмашылықтары бар ма? |
Сәлемдеседі, назарларын мұғалімге аударады. Топтарын анықтап, топ болып бірігеді Дөңгелек анықтаған оқушылар алдын ала дайындалған сұрақтарды алады, берілген сұрақтарға ойлана отырып жауап береді. Өтілген тақырыпты еске түсіреді, топтасып тапсырманы орындайды. Дескриптор: - жай бөлшектерді салыстырады; - айырмашылықтарын анықтайды. |
Мадақтау
Дұрыс жауапқа: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Слайд
https://ru.piliapp.com/random/wheel/ Слайд Сұрақтар топтамасы.
Смарт тақта |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
ІV.Жаңа тақырыпты түсіндіру «BILIM LAND» видео сабақ көрсетеді Тақырыпқа байланысты есептер шығарудың бірнеше тәсілдерін мысалдар арқылы орындап көрсетеді. Алымы бөлімінен кіші болатын бөлшекті дұрыс бөлшек деп атайды. Алымы бөлімінен үлкен немесе тең болатын бөлшекті бұрыс бөлшек деп атайды. V «Ең зейінді» әдіс .(Жеке жұмыс)
Оқулықпен
жұмыс «А» №
326 (Ауызша) Жай бөлшектердің қайсысы 1) дұрыс; 2) бұрыс жай бөлшектер болатынын анықтаңдар. (Жұптық ж)№334 1) алымы бөлімінен 4-ке артық; 2) бөлімі алымынан 15-ке артық; 3) алымы бөлімінен 5 есе артық; 4) бөлімі алымынан 3 есе артық үш бөлшекті жазыңыздар №338 (Т.ж) х- тің қандай мәнінде
І топ
ІІ топ
№339 n – нің қандай натурал мәнінде
ІІІ топ
ІV топ
VI. (Т.ж) «Бірге ойлаймыз, бірге талқылаймыз» әдісі Рhet -цифрлық платформасы арқылы топтық жұмыс..
Жеке.ж (Қосымша есептер беру)*** «Білімді тексеру» әдісімен оқушылардың «Рlickers» платформасында тест тапсырмаларын береді. |
Тақырыпқа байланысты видео сабақты қарайды Оқушылар керекті мағлұматтар алып, жаңа тақырыпты жұмыс парағына жазады.
Оқушылар жұмыс парағында және оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды ал, жылдам есептеп болғандар тақтада орындайды Дескриптор: бұрыс бөлшектерді анықтайды. Дескриптор: Дескриптор: бұрыс бөлшек үшін айнымалының мәнін табады Оқушылар білім деңгейлерін тексереді Оқушылар өздерінің кілттері арқылы жауап береді, өздерінің қанша пайыз жауап бергенін, есеп беру парақшасынан анықтайды. |
Мадақтау Асықпен бағалау Мадақтау Асықпен бағалау «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Асықпен бағалау «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы!» |
https://phet.colorado.edu/sims/html/build-a-fraction/latest/build-a-fraction_all.html?locale=kk Жұмыс парағы
Смартфон Жауап кілттері |
||||||||||
|
Сабақ соңы 7 мин |
«Бір сөйлеммен түйіндеу» Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, пікірін тыңдайды. Бүгінгі сабақта не үйрендіңдер? 1. Дұрыс жай бөлшектер. 2. Бұрыс жай бөлшектер. 3. Қай уақытта бөлшек 1-ге тең? Үй тапсырмасы: §18, № 332 есеп(112-бет) (үй тапсырмасына түсінік беру) Оқушыларды бағалау (жинаған асығының санына қарай оқушыларды бағалайды)
Рефлексия «ББҮ» кестесін
толтыру |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
Үйге тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады
Берілген кестені толтырады, өздерінің пікірлерін ауызша да айтады.
|
«Жарайсың! Өте жақсы! Талпын!»
10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. |
Слайд
|
||||||||||
Қарағанды облысы білім басқармасы Приозерск қаласы білім бөлімінің «№ 1 жалпы білім беретін мектебі» КММ
Тақырыбы: Дұрыс және бұрыс жай бөлшектер
Математика
5 сынып
Математика пәні мұғалімі: Шакетова Назира Жарылкаповна
2024-2025 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз




















