Тексерілді:
ДОЖЖО: О.Баймуратов
«Абай атындағы жалпы білім беретін мектеп» КММ
|
Сабақ тақырыбы: |
Дұрыс және бұрыс жай бөлшектер |
||||||
|
Күні: 16.10 |
Мұғалімнің аты-жөні: Исатаева Ф.С |
||||||
|
Сынып: 5 « _В_» |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.1.1.10 дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажырату; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тақырып аясында берілген есептерді шығара алады, яғни теориялық алған білімін практикада қолдана алады. |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басы 5 минут |
Ұйымдастыру сәті а) сәлемдесу; ә)сыныпты түгендеу; б)назарларын сабаққа аудару Сыныпты топқа бөлу түрлі түсті асық бойынша 1-топ, 2-топ, 3-топ Үй жұмысын тексеру № «Көршіңді тексер!» әдісі |
Әркім өз көршісін дәптер алмастырып тексеріп, бағалайды. Соған қарай дұрыс жауапқа 1 асық беріледі |
Әр дұрыс жауапқа 1 асық |
Презентация, асық |
|||
|
Тақырыпты ашу |
«Таза тақта» әдісі Мұғалім: Кім тақтаны тазалайды? Тақтада тақырып жазылып, үстіне өткен тақырып бойынша сұрақтар жазылған қағаз төңкеріліп тұрады. 1-сұрақ: Натурал сан дегеніміз не? 2-сұрақ: Жай және құрама сандар дегеніміз не? 3-сұрақ: Санды және әріпті өрнек дегеніміз не? 4-сұрақ: Жай бөлшек неден тұрады? Жаңа тақырып: Дұрыс және бұрыс жай бөлшектер Жай бөлшектің алымы бөлімінен кіші болуы, тең болуы немесе үлкен болуы мүмкін. Мұндағы
Алымы бөлімінен кіші бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады. Мысалы,
Алымы бөлімінен үлкен немесе оған тең бөлшек бұрыс бөлшек деп аталады. Мысалы, Кез келген бұрыс бөлшек 1-ден үлкен немесе 1-ге тең. |
Әр оқушы тақтаны тазалау арқылы сұраққа жауап береді. Жаңа тақырып ашылады 1-с:Заттарды санауда қолданылатын сандар 2-с: 1-ге және өзіне; 2 не одан да көп бөлгіші бар сандар 3-с: Тек қана саннан құралған; құрамында әріпі бар өрнек 4-с: Бөлшек сызығы, алымы және бөлімінен |
Әр дұрыс жауапқа 1 асық |
Презентация Оқулық (1.Алдамұратова Т.А., Байшоланов Е.С. Математика: Жалпы білім беретін мект. 5-сыныбына арн. / Т. Алдамұратова, Е. Байшоланов. 4-басылымы. - Алматы: Атамұра, 2017) |
|||
|
Негізгі бөлім |
Оқулықпен жұмыс «Кім жылдам?» Топқа бөлшектер жазылған парақтар таратылады.Дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажыратып жазады. №396 мен №397 Топтық жұмыс:
Тақтамен жұмыс:№398
№401
Word wall- да сәйкестендіру 1. Алымы бөлімінен кіші бөлшек- 2.
3.Алымы бөлімінен үлкен бөлшек- 4.Бөлшекті
қысқартыңыз: |
Топтық жұмыс: 1-топ:
Д.б: Б.б:
2-топ :
Д.б: Б.б:
3-топ:
Д.б: Б.б:
Дәптерге жазады №398 1)
№401 Ш: Ж: Дұрыс бөлшек |
Әр дұрыс жауапқа 1 асық |
Презентация Оқулық, дәптер, тақта |
|||
|
Соңы 5 минут |
Үйге тапсырма: №402 Рефлексия Әр оқушы сабақтан алған әсерін білдіреді Бағалау:әр оқушының жинаған асықтарына байланысты бағалаймын.
Сабақ аяқталды.Сау болыңыздар! |
|
|
Оқулық (1.Алдамұратова Т.А., Байшоланов Е.С. Математика: Жалпы білім беретін мект. 5-сыныбына арн. / Т. Алдамұратова, Е. Байшоланов. 4-басылымы. - Алматы: Атамұра, 2015) |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дұрыс және бұрыс жай бөлшектер
Дұрыс және бұрыс жай бөлшектер
Тексерілді:
ДОЖЖО: О.Баймуратов
«Абай атындағы жалпы білім беретін мектеп» КММ
|
Сабақ тақырыбы: |
Дұрыс және бұрыс жай бөлшектер |
||||||
|
Күні: 16.10 |
Мұғалімнің аты-жөні: Исатаева Ф.С |
||||||
|
Сынып: 5 « _В_» |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.1.1.10 дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажырату; |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тақырып аясында берілген есептерді шығара алады, яғни теориялық алған білімін практикада қолдана алады. |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Басы 5 минут |
Ұйымдастыру сәті а) сәлемдесу; ә)сыныпты түгендеу; б)назарларын сабаққа аудару Сыныпты топқа бөлу түрлі түсті асық бойынша 1-топ, 2-топ, 3-топ Үй жұмысын тексеру № «Көршіңді тексер!» әдісі |
Әркім өз көршісін дәптер алмастырып тексеріп, бағалайды. Соған қарай дұрыс жауапқа 1 асық беріледі |
Әр дұрыс жауапқа 1 асық |
Презентация, асық |
|||
|
Тақырыпты ашу |
«Таза тақта» әдісі Мұғалім: Кім тақтаны тазалайды? Тақтада тақырып жазылып, үстіне өткен тақырып бойынша сұрақтар жазылған қағаз төңкеріліп тұрады. 1-сұрақ: Натурал сан дегеніміз не? 2-сұрақ: Жай және құрама сандар дегеніміз не? 3-сұрақ: Санды және әріпті өрнек дегеніміз не? 4-сұрақ: Жай бөлшек неден тұрады? Жаңа тақырып: Дұрыс және бұрыс жай бөлшектер Жай бөлшектің алымы бөлімінен кіші болуы, тең болуы немесе үлкен болуы мүмкін. Мұндағы
Алымы бөлімінен кіші бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады. Мысалы,
Алымы бөлімінен үлкен немесе оған тең бөлшек бұрыс бөлшек деп аталады. Мысалы, Кез келген бұрыс бөлшек 1-ден үлкен немесе 1-ге тең. |
Әр оқушы тақтаны тазалау арқылы сұраққа жауап береді. Жаңа тақырып ашылады 1-с:Заттарды санауда қолданылатын сандар 2-с: 1-ге және өзіне; 2 не одан да көп бөлгіші бар сандар 3-с: Тек қана саннан құралған; құрамында әріпі бар өрнек 4-с: Бөлшек сызығы, алымы және бөлімінен |
Әр дұрыс жауапқа 1 асық |
Презентация Оқулық (1.Алдамұратова Т.А., Байшоланов Е.С. Математика: Жалпы білім беретін мект. 5-сыныбына арн. / Т. Алдамұратова, Е. Байшоланов. 4-басылымы. - Алматы: Атамұра, 2017) |
|||
|
Негізгі бөлім |
Оқулықпен жұмыс «Кім жылдам?» Топқа бөлшектер жазылған парақтар таратылады.Дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажыратып жазады. №396 мен №397 Топтық жұмыс:
Тақтамен жұмыс:№398
№401
Word wall- да сәйкестендіру 1. Алымы бөлімінен кіші бөлшек- 2.
3.Алымы бөлімінен үлкен бөлшек- 4.Бөлшекті
қысқартыңыз: |
Топтық жұмыс: 1-топ:
Д.б: Б.б:
2-топ :
Д.б: Б.б:
3-топ:
Д.б: Б.б:
Дәптерге жазады №398 1)
№401 Ш: Ж: Дұрыс бөлшек |
Әр дұрыс жауапқа 1 асық |
Презентация Оқулық, дәптер, тақта |
|||
|
Соңы 5 минут |
Үйге тапсырма: №402 Рефлексия Әр оқушы сабақтан алған әсерін білдіреді Бағалау:әр оқушының жинаған асықтарына байланысты бағалаймын.
Сабақ аяқталды.Сау болыңыздар! |
|
|
Оқулық (1.Алдамұратова Т.А., Байшоланов Е.С. Математика: Жалпы білім беретін мект. 5-сыныбына арн. / Т. Алдамұратова, Е. Байшоланов. 4-басылымы. - Алматы: Атамұра, 2015) |
|||
шағым қалдыра аласыз
–




=
=





















