Сабақтың мақсатымен
таныстыру
Видеокөрсетілім
«Салауатты
тамақтану ережелері»
1-тапсырма «Екі
түрлі себеп» әдісі (ТЖ)
Суреттер, ақпараттық
құралдар үлестіріледі.
Әр топ берілген
тағамның пайдасы мен зиянын анықтап, кестеге жазып
шығады.
-
топ ұн
тағамдары
-
топ сүт
тағамдары
-
сусындар
ЕБҚ Пайдалы тағамдарды көк
түспен,зиянды тағамдарды қызыл түспен боя.Бұл бала сурет салғанды
ұнатады.
ЖБҚ Пайдалы тағамдардан таңғы ас
мәзірін құра.
Сергіту сәті
«Банан биі»
(ЖЖ)
2-тапсырма
« Ойлан, жұптас,
талқыла»әдісі зерттеу
жұмысы
Әр жұп берілген
тағамдардың пайдасы мен зиянын зерттеп,айырмашылығын
анықтау
Ұн
Торт
Сүт
Йогурт
Су
Газдал
Тағам
ның
атауы
|
Жарамдылық
мерзімі
|
Құрамындағы
дәрумен
дер
|
Адам ағзасына
пайдасы
|
Айырмашылығы
|
|
|
|
|
|
ЕБҚ Жұбына ақпаратты тауып ауызша
айтып отырады. Жұбы жазып отрады.Себебі, бұл баланың жазылымы нашар
болғандықтан.
ЖБҚ «Жарнама»
жасау. Адам ағзасына пайдалы бір
тағамды таңдап алып,құрамындағы дәрумендерді айта отырып жарнама
жасайды.
(ЖЖ) «Сөйлемді
толықтыр»
Жемістердің
-----------ағзасына
-----------көп.
Ұннан
----------тағамдарды
----------тұтынба.
Уақытылы
------------
тамақтануды---------айналдыр.
Газдалған
------------адам
ағзасына--------.
Керекті
сөздер:адам,пайдасы,жасалған,жиі,дұрыс,
әдетке,сусындар,зиян.
Рефлексия
«Еркін микрофон»
әдісі
Сабақтан қандай әсер
алдың?
Сабақ барысында
қандай қиындық туындады?
Қай тапсырма қызық
болды?
Қай тапсырманы
орындағанда біліміңді толық жеткізе
алдың?
Нұсқаулық:Сабаққа
қорытынды шығарып, өз тұжырымын айтады
|