|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Мультимедиа |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Аманжол Қарақат |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 2 |
Қатысушалыр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дыбыстың жазу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.1 енгізу шығару құрылғыларын ажырату; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Компьютерде дыбыс жазатын программалармен танысады |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут 3 минут |
Амандасу Оқушыларды түгендеу Ребус арқылы тақырыпты ашу
Сабақтың тақырыбы: Дыбыс жауз Сабақтың мақсаты: Компьютерде дыбыс жазатын программалармен танысады Ойлан сұрақтары: • Саған қандай әндерді тыңдаған ұнайды? • Дыбыс тыңдайтын құралдар мен құрылғыларды даму кезеңіне қарай сипатта (1-сурет) . • Дыбыс жазбасын қандай құрылғылардың (2-сурет) көмегімен тыңдап, сақтайсың? Компьютерде дыбыстарды тыңдауға, жазуға және сақтауға болады. Дыбысты тыңдауға, сақтауға арналған программаның бірі – WavePad (3-сурет, көшіріп алу а сілтеме https://wavepad.ru/). Компьютерге дыбыстық жазбаны микрофон арқылы енгіземіз. Ал дыбысты динамик, колонка немесе құлаққап арқылы тыңдаймыз. Сонымен бірге дыбыстың белгілі бір бөлігін жоюға немесе өңдеуге болады.
Жаңбыр сергіту сәті Жаңбыр жай жауды (екі алақанын үйкелейді) Жаңбыр қатты жауа бастады (иығын шапалақтайды) Жаңбыр үдетті (тізелері) Жаңбыр қатты үдетіп жауды ( аяқтарымен жерді ұрады) |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Сұраққа жауап береді |
|
Сандар |
|
Сабақтың ортасы 5 минут 10 минут 15 минут |
Жұмыс дәптерімен тапсырмалар ұсыну 1 тапсырма
3 тапсырма Практикалық тапсырма
|
Дескриптор: Кестедегі мәлімметердің дұрыс бұрысын анықтайды Дескриптор:
Дескриптор:
|
|
Компьютер Оқулық Даптер |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты бекіту «Серпілген сұрақтар » әдісі бүгінгі терминдерді қайталайды • Микшер программасының қызметі не? Дыбысты компьютерде тыңдау үшін командаларды қандай реттілікпен орындау керек? • Табиғи және жасанды дыбыс көздеріне үш мысалдан келтір. • Жазық далада жаңғырық шығуы мүмкін бе? Неге? Ережелерді есіне түсіреді
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
дыбыс жазу
дыбыс жазу
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Мультимедиа |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Аманжол Қарақат |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 2 |
Қатысушалыр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дыбыстың жазу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.1 енгізу шығару құрылғыларын ажырату; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Компьютерде дыбыс жазатын программалармен танысады |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут 3 минут |
Амандасу Оқушыларды түгендеу Ребус арқылы тақырыпты ашу
Сабақтың тақырыбы: Дыбыс жауз Сабақтың мақсаты: Компьютерде дыбыс жазатын программалармен танысады Ойлан сұрақтары: • Саған қандай әндерді тыңдаған ұнайды? • Дыбыс тыңдайтын құралдар мен құрылғыларды даму кезеңіне қарай сипатта (1-сурет) . • Дыбыс жазбасын қандай құрылғылардың (2-сурет) көмегімен тыңдап, сақтайсың? Компьютерде дыбыстарды тыңдауға, жазуға және сақтауға болады. Дыбысты тыңдауға, сақтауға арналған программаның бірі – WavePad (3-сурет, көшіріп алу а сілтеме https://wavepad.ru/). Компьютерге дыбыстық жазбаны микрофон арқылы енгіземіз. Ал дыбысты динамик, колонка немесе құлаққап арқылы тыңдаймыз. Сонымен бірге дыбыстың белгілі бір бөлігін жоюға немесе өңдеуге болады.
Жаңбыр сергіту сәті Жаңбыр жай жауды (екі алақанын үйкелейді) Жаңбыр қатты жауа бастады (иығын шапалақтайды) Жаңбыр үдетті (тізелері) Жаңбыр қатты үдетіп жауды ( аяқтарымен жерді ұрады) |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Сұраққа жауап береді |
|
Сандар |
|
Сабақтың ортасы 5 минут 10 минут 15 минут |
Жұмыс дәптерімен тапсырмалар ұсыну 1 тапсырма
3 тапсырма Практикалық тапсырма
|
Дескриптор: Кестедегі мәлімметердің дұрыс бұрысын анықтайды Дескриптор:
Дескриптор:
|
|
Компьютер Оқулық Даптер |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты бекіту «Серпілген сұрақтар » әдісі бүгінгі терминдерді қайталайды • Микшер программасының қызметі не? Дыбысты компьютерде тыңдау үшін командаларды қандай реттілікпен орындау керек? • Табиғи және жасанды дыбыс көздеріне үш мысалдан келтір. • Жазық далада жаңғырық шығуы мүмкін бе? Неге? Ережелерді есіне түсіреді
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















