Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Дулат Исабеков «ӘПКЕ» драмасы . Кейіпкерлер галериясы .
|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 5 жалпы білім беретін орта мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Махаббат және абырой |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Багиева Гульзат Амангельдиновна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
14.03.2023 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: 24 |
Қатыспағандар саны:0 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дулат Исабеков «ӘПКЕ» драмасы . Кейіпкерлер галериясы . |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу; 8.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: кейіпкерлерге портреттік мінездеме береді. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: кейіпкерлер бейнесін ашады, тура және жанама мінездеулерге жіктейді. Кейбір оқушылар орындай алады: көркем шығармадан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру: басы 1-6 минут
Ортасы
7-30 минут
Соңы . Қорытынды 31-40 минут
|
QR код арқылы оқушылар 4 топқа бөлінеді. Топтың аты:
Амандасу. Сабақта жағымды эмоционалды атмосфераны қалыптастыру мақсатында амандасудың түрлерін ұсыну. Амал мерекесіне орай төс қағысып амандасады.(2мин) Қызығушылықты ояту. Тақырыпты ашу. Бейне қоңырау шалу. (2 мин) «Ой қозғау» «Әпке» драмасы туралы Д.Исабековтің пікірі. Бейне материал (Мәлімет Білім және Мәдениет арнасынан алынды) (2 мин)
Бейне материалдан кейін оқушыларға бағалау парағы мен Әр оқушыға 10 асық салынған қоржын беріледі.
Тапсырмалармен жұмыс. Шығарма кейіпкерлерін еске түсіру мақсатында «Тарсия» әдісі орындалады.(5мин)
Тапсырма -2 Оқушылар оқулықтан жұмыс жүргізеді. 5- тапсырма 150 бет Оқушылар оқулықтан үзінділер арқылы кейіпкер мінезіне талдау жасайды. (6мин)
Дескриптор: -кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктей алады; -кейіпкерлерге мінездеме бере алады; -шығарма кейіпкерлеріне талдау жасай алады
Тапсырма -3 Жеке жұмыс(6 мин) Wordwall бағдарламасы арқылы кейіпкерлерге талдау. Рөлдік оқу. Қамажай +Қабен, Қамажай +көрші әйел , Қамажай +Нәзила, Қамажай +Ермек, Омар +Тимур
Тапсырма -4 «Шынайы көзілдірік» әдісі. Жұптық жұмыс. (6 мин )
Ақ көзілдірік-шығарманың үлгі алар тұстарын айту; Қара көзілдірік-шығармадағы көлеңкелі тұстарға сыни көзқарас білдіру. Дескриптор: - әр оқушы кейіпкер туралы өз пікірін жазады; - пікірлерді саралап, жұп ортақ идеяға келеді; - жұптық жұмыс жасай алады. Түйін сөз . «Микрафон» әдісі Көзбен не көрдім ? Құлақпен не естідім? Жүрекпен не сездім? (6 мин)
Барша әпке- бауырлардың құрметіне әнші Бекзат Қунанбайдың орындауындағы «Бауыр Керек» әнін бірге орындау ұсынылады. (1мин)
Үй тапсырмасы: «Отбасы – кішігірім мемлекет. Оны басқару үшін жалғыз махаббат жеткіліксіз» тақырыбында шығарма жазу (2 мин)
Бағалау |
Ұялы телефон арқылы топтың атын анықтайды.
Оқушылар бір- бірімен төс қағысып амандасады
Оқушылар тапсырма орындау барысында асықтан алып отырады. Сабақ аяғында жинаған асық санына қарай балл жинайды
Дайын қағаз қиындыларын сөйлем мен кейіпкерге сәйкестендіріп қою.
Оқушылар тура және жанама мінездеудің анықтамасын дәптерге жазады.
Оқулықпен жұмыс . Топпен жұмыс жасайды.
Оқушылар кейіпкерлерді рөлге бөліп оқиды
Берілген мәтінмен жұмыс жасайды. Арнайы көзілдірік арқылы мәтіндегі ойға өз көзқарасын білдіреді.
Оқушылар сабақ барысы бойынша түйген ойларын ортаға салу
Әнді бірге орындайды
Үй тапсырмасын күнделікке жазады.
Қоржындағы асықтардың санына қарай балл анықталады
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Багиева Гульзат АмангельдиновнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Дулат Исабеков "Әпке" драмасы
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Дулат Исабеков "Әпке" драмасыМатериал туралы қысқаша түсінік
Дулат Исабеков "Әпке" драмасы бойынша сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы
Қысқа мерзімді сабақ жоспары Сабақтың тақырыбы: Дулат Исабеков «ӘПКЕ» драмасы . Кейіпкерлер галериясы .
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















