Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Д.Исабеков және қазақ драматургиясы
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
3-бөлім. Махаббат пен абырой |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болғанжағдайда): |
Мұғалім: ЗейноловаГульназАмантаевна Машықтанушы: Алтаева Мадина Аманжолқызы |
|
|
Күні: |
06.02.2024ж. |
|
|
Сынып: 8Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтыңтақырыбы: |
Д.Исабеков және қазақ драматургиясы |
|
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары: |
8.2.2.1 автор бейнесі мен кейіпкерлер қарым-қатынасының тілдік көрінісін талдау; |
|
|
Сабақтыңмақсаты: |
-автор бейнесі мен кейіпкерлер қарым-қатынасының тілдік көрінісін талдайды |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы \ Қызығушылықты ояту 10 мин |
Қызығушылықты ояту. Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу (күлімсіреп қарау) |
|||
|
Үй тапсырмасын(нақыл сөздер) сұрау.
ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС. «Екі түрлі түсініктеме» әдісі
Тақырыпты болжау
Дулат Исабеков туралы не білесіздер?
Драматургия деген не? Қалай ойласыздар?
Ал ендеше, балалар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы – Д.Исабеков және қазақ драматургиясы
Оқу мақсатында түсініксіз сөздерді түсіндіреді Автор бейнесі, тілдік көрінісі
Автор бейнесі - әдеби шығармадағы жазушының өз тұлғасын көру қалпы. Әр жанрдағы шығармаларда автор бейнесі әр түрлі дәрежеде әр қырынан аңғарылады. Эпикалық шығармаларда автор негізінен алғанда оқиғаны баяндаушы болады. Ал драмалық шығармада автор оқиғаның даму барысынан мүлде сырт тұрады.
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. -Ал ендеше осы мақсатқа жету үшін келесі тапсырмаларды орындаймыз |
Үй жұмысын айтады; |
«Жарайсың» «Керемет» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
Кеспе қағазы Көрнекілік |
|
|
Сабақтың ортасы\ Мағынаны тану 30мин
|
Жаңа сабаққа кіріспе Д. Исабеков кім екенін білу үшін бейнероликке назар аударыңыздар. https://youtu.be/mOJUj1BX4vA?si=TTjD19d9PVfxcmMb 1,5минут Сұрақтар. 1. Д.Исабеков кім? 2. Д.Исабековтың қандай шығармасы туралы айтылды? |
Бейнероликті көреді. Түсінік қалыптастырады. Сұрақтарға жауап береді. |
|
|
|||
|
Жеке жұмыс. «Ассоциация» әдісі 1-тапсырма. Төмендегі тірек‑сыбаны толтырыңыз.
Тірек-сызбаға Д.Исабековтың шығармаларының атауын жазыңыздар. |
Сызбаны толтырып, дәптерге жазады |
|
Қазақ әдебиеті оқулығы, хрестоматия, жұмыс дәптері |
||||
|
2-тапсырма. Д.Исабековты неліктен қазақ драматургиясымен байланыстырған деп ойлайсыңдар және автор бейнесі мен кейіпкерлер қарым-қатынасын қалай қолдануға болады?Өз ойларыңды жеткізіңіздер. |
Өз ойларын жеткізеді. |
Дескриптор: -сұраққа жауап береді -өз ойын жеткізеді. |
Жұмыс дәптері |
||||
|
3- тапсырма Дулат Исабековтың өміріне байланысты хронологиялық кестені толтырыңыздар.
|
Кестені толтырады. |
Дескриптор -ақынның өміріне байланысты хронология лық кестені толтырады.
|
Жұмыс дәптері
|
||||
|
Сабақтың соңы/ 5 мин
|
«Инстаграм» әдісі.
|
«Инстаграм» әдісі арқылы сабаққа өз пікірін білдіреді
|
Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады |
|
|||
|
Үй тапсырмасы
|
Д.Исабековтың Әпке драмасын оқып келу(97-100) бб |
Үй тапсырмасын келесі сабақ күніне дайындап әкеледі |
|
Жұмыс дәптері |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дулат Исабеков және қазақ драматургиясы
Дулат Исабеков және қазақ драматургиясы
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Д.Исабеков және қазақ драматургиясы
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
3-бөлім. Махаббат пен абырой |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болғанжағдайда): |
Мұғалім: ЗейноловаГульназАмантаевна Машықтанушы: Алтаева Мадина Аманжолқызы |
|
|
Күні: |
06.02.2024ж. |
|
|
Сынып: 8Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтыңтақырыбы: |
Д.Исабеков және қазақ драматургиясы |
|
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары: |
8.2.2.1 автор бейнесі мен кейіпкерлер қарым-қатынасының тілдік көрінісін талдау; |
|
|
Сабақтыңмақсаты: |
-автор бейнесі мен кейіпкерлер қарым-қатынасының тілдік көрінісін талдайды |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы \ Қызығушылықты ояту 10 мин |
Қызығушылықты ояту. Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу (күлімсіреп қарау) |
|||
|
Үй тапсырмасын(нақыл сөздер) сұрау.
ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС. «Екі түрлі түсініктеме» әдісі
Тақырыпты болжау
Дулат Исабеков туралы не білесіздер?
Драматургия деген не? Қалай ойласыздар?
Ал ендеше, балалар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы – Д.Исабеков және қазақ драматургиясы
Оқу мақсатында түсініксіз сөздерді түсіндіреді Автор бейнесі, тілдік көрінісі
Автор бейнесі - әдеби шығармадағы жазушының өз тұлғасын көру қалпы. Әр жанрдағы шығармаларда автор бейнесі әр түрлі дәрежеде әр қырынан аңғарылады. Эпикалық шығармаларда автор негізінен алғанда оқиғаны баяндаушы болады. Ал драмалық шығармада автор оқиғаның даму барысынан мүлде сырт тұрады.
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. -Ал ендеше осы мақсатқа жету үшін келесі тапсырмаларды орындаймыз |
Үй жұмысын айтады; |
«Жарайсың» «Керемет» деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
Кеспе қағазы Көрнекілік |
|
|
Сабақтың ортасы\ Мағынаны тану 30мин
|
Жаңа сабаққа кіріспе Д. Исабеков кім екенін білу үшін бейнероликке назар аударыңыздар. https://youtu.be/mOJUj1BX4vA?si=TTjD19d9PVfxcmMb 1,5минут Сұрақтар. 1. Д.Исабеков кім? 2. Д.Исабековтың қандай шығармасы туралы айтылды? |
Бейнероликті көреді. Түсінік қалыптастырады. Сұрақтарға жауап береді. |
|
|
|||
|
Жеке жұмыс. «Ассоциация» әдісі 1-тапсырма. Төмендегі тірек‑сыбаны толтырыңыз.
Тірек-сызбаға Д.Исабековтың шығармаларының атауын жазыңыздар. |
Сызбаны толтырып, дәптерге жазады |
|
Қазақ әдебиеті оқулығы, хрестоматия, жұмыс дәптері |
||||
|
2-тапсырма. Д.Исабековты неліктен қазақ драматургиясымен байланыстырған деп ойлайсыңдар және автор бейнесі мен кейіпкерлер қарым-қатынасын қалай қолдануға болады?Өз ойларыңды жеткізіңіздер. |
Өз ойларын жеткізеді. |
Дескриптор: -сұраққа жауап береді -өз ойын жеткізеді. |
Жұмыс дәптері |
||||
|
3- тапсырма Дулат Исабековтың өміріне байланысты хронологиялық кестені толтырыңыздар.
|
Кестені толтырады. |
Дескриптор -ақынның өміріне байланысты хронология лық кестені толтырады.
|
Жұмыс дәптері
|
||||
|
Сабақтың соңы/ 5 мин
|
«Инстаграм» әдісі.
|
«Инстаграм» әдісі арқылы сабаққа өз пікірін білдіреді
|
Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады |
|
|||
|
Үй тапсырмасы
|
Д.Исабековтың Әпке драмасын оқып келу(97-100) бб |
Үй тапсырмасын келесі сабақ күніне дайындап әкеледі |
|
Жұмыс дәптері |
шағым қалдыра аласыз















