|
Пәннің аты: әдебиеттік оқу 2 сынып |
Уақыты:16.02.2016 |
Кабинет: |
Мұғалім:Қауынбаева К.С. |
|
|
Сабақтың атауы |
Е.Ерботин.Даңғой |
|||
|
Мақсаты |
Мақсаты: Өлеңнің мағынасын түсіндіру, автор туралы мәлімет беру,сыни тұрғыдан ойлауын дамыту. Міндеттері: 1.Оқушыларға мәтіндегі негізгі ойды, идеяны ұғындыру. 2.Мысал соңындағы сөздік арқылы оқушылардың байланыстыра сөйлеу дағдыларын, мәнерлеп оқу және танымдық білімін арттыру, ой-өрісін жетілдіру. 3.Мақтаншақтықтың зиянын білгізіп, жақсыдан үйреніп, жаманнан жиренуге ой қорыту |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
1.Мәтіндегі негізгі ойды түсінеді 2.Автор туралы біледі 3.Өз бетінше ой тұжырымдайды 4.Сөздік қоры толығады 5.Шығармашылықпен жұмыс жасайды
Сабақтың түрі: ойын
сабақ Көрнекілігі: интербелсенді тақта, жұмбақ, слайдтар, ойын есеп, Е.Ерботин туралы мәлімет,топқа бөлуге арналған суреттер, қияр туралы суреттер |
|||
|
+Психологиялық ахуал |
4-слайд Күндей жадырап, Айдай арайлап, Жұлдыздай жарқырап, Судай мөлдір, таза көңілмен Бүгінгі сабағымызды бастаймыз.
5-слайд-Көңіл-күйлеріңіз қалай? 6-слайд.Үй тапсырмасын сұрау 7-слайд. Барлық оқушылар өз кезегімен
бір-бірімен амандасу салтын көрсетеді. |
Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. |
||
|
Қызығушылықты ояту |
8-слайд.Жұмбақ Дәмім тілді үйірген Мен тұздалған күйінде! Жаңа піскен кезінде, Жейді бәрі сүйсіне!
|
Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі. |
||
|
Мағынаны тану |
9-10
слайдта).1.Қияр туралы оқушыларға жаңа
мәліметтер беру. 2. Мысалды диктофоннан тыңдау.
3. Оқулықпен жұмыс.а) Іштей
оқу.ә) Әр топтан мәнерлеп оқу -Осыдан басқа қандай мысал оқыдық? -Естеріңе түсіріп мысалды айтып бере аласыңдар ма? (Сүт қалай ұйықтады 1-2 бала айтады)
-Мұнда қандай жаман
әдет туралы айтылған еді? 12-13-слайд . Мысалда
берілген сөздердің мағынасы |
|||
|
Сергіту сәті |
15-слайд.Бала, бала, баламыз |
|
||
|
Ой толғаныс |
8.16-слайд.Жұппен жұмыс. Мысалдан қиярдың сөзін тауып оқу
9.17, 18-слайд.
Жеке оқушыға үлестірме парақшасы ретінде беру
. 19-слайд.Топпен шығармашылық жұмыс І топ 5 жолды өлең құрастыру. ІІ топ Қияр туралы айту. ІІІ топ Қияр туралы мазмұндық сурет салу 20-слайд.«Ойнап ойлау» ойыны Базарға 1 кг қияр алуға келдің. Қолыңда 80 теңге ақша бар. Бір жерде біркелкі қияр сатылып жатыр. Бағасы-100 теңге. Екінші жерде үлкен-үлкен қияр сатылуда. Бағасы-70 теңге. Қайсысын аласың? Неліктен?
-Адамға қажетті
жақсы әдеттер: Талап, еңбек, терең ой, қанағат, рақым т.б. 21-слайд. -Адам бойындағы жақсы және жаман әдеттер туралы қандай ақынның өлеңінен білеміз? Кім сол өлеңді оқып бере алады? Ерботиннің мысалында қандай жаман әдет айтылған? Мақтаншақтық бұл жат қылықтардан аулақ болыңдар. |
|||
|
Үйге тапсырма |
1. Мысалды мәнерлеп
оқу |
Күнделіктеріне жазып алады |
||
|
Бағалау |
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Топ басшылары толтырған бағалау парақшаларындағы мәліметтермен таныстырады. |
Бағалау парақшасын толтырады. |
||
|
Кері байланыс |
Смайликтерге не жазғанын 4-5 оқушыға оқыту. |
Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
||
Кері байланыс.
*Сыныпта топқа бөлу кезеңінде оқушылар өз топтарын тез арада таба алмады.Осы кезеңде көп уақытымды жоғалтып алдым.
**Оқушылар сабаққа белсене қатысты.
*Топтық жұмыстарда бір уақытта жұмыстарын аяқтап отырды.
*Өздерінің тіл байлығын көрсете білді.
*Оқытуды бағалау және оқыту үшін бағалау кезеңінде бір-бірін, әр топқа баға дұрыс бағаланды.
*Сабақ барысында талантты және дарынды балалармен жұмыс қызықты болды.

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Е.Ерботин.Даңғой
|
Пәннің аты: әдебиеттік оқу 2 сынып |
Уақыты:16.02.2016 |
Кабинет: |
Мұғалім:Қауынбаева К.С. |
|
|
Сабақтың атауы |
Е.Ерботин.Даңғой |
|||
|
Мақсаты |
Мақсаты: Өлеңнің мағынасын түсіндіру, автор туралы мәлімет беру,сыни тұрғыдан ойлауын дамыту. Міндеттері: 1.Оқушыларға мәтіндегі негізгі ойды, идеяны ұғындыру. 2.Мысал соңындағы сөздік арқылы оқушылардың байланыстыра сөйлеу дағдыларын, мәнерлеп оқу және танымдық білімін арттыру, ой-өрісін жетілдіру. 3.Мақтаншақтықтың зиянын білгізіп, жақсыдан үйреніп, жаманнан жиренуге ой қорыту |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
1.Мәтіндегі негізгі ойды түсінеді 2.Автор туралы біледі 3.Өз бетінше ой тұжырымдайды 4.Сөздік қоры толығады 5.Шығармашылықпен жұмыс жасайды
Сабақтың түрі: ойын
сабақ Көрнекілігі: интербелсенді тақта, жұмбақ, слайдтар, ойын есеп, Е.Ерботин туралы мәлімет,топқа бөлуге арналған суреттер, қияр туралы суреттер |
|||
|
+Психологиялық ахуал |
4-слайд Күндей жадырап, Айдай арайлап, Жұлдыздай жарқырап, Судай мөлдір, таза көңілмен Бүгінгі сабағымызды бастаймыз.
5-слайд-Көңіл-күйлеріңіз қалай? 6-слайд.Үй тапсырмасын сұрау 7-слайд. Барлық оқушылар өз кезегімен
бір-бірімен амандасу салтын көрсетеді. |
Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. |
||
|
Қызығушылықты ояту |
8-слайд.Жұмбақ Дәмім тілді үйірген Мен тұздалған күйінде! Жаңа піскен кезінде, Жейді бәрі сүйсіне!
|
Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі. |
||
|
Мағынаны тану |
9-10
слайдта).1.Қияр туралы оқушыларға жаңа
мәліметтер беру. 2. Мысалды диктофоннан тыңдау.
3. Оқулықпен жұмыс.а) Іштей
оқу.ә) Әр топтан мәнерлеп оқу -Осыдан басқа қандай мысал оқыдық? -Естеріңе түсіріп мысалды айтып бере аласыңдар ма? (Сүт қалай ұйықтады 1-2 бала айтады)
-Мұнда қандай жаман
әдет туралы айтылған еді? 12-13-слайд . Мысалда
берілген сөздердің мағынасы |
|||
|
Сергіту сәті |
15-слайд.Бала, бала, баламыз |
|
||
|
Ой толғаныс |
8.16-слайд.Жұппен жұмыс. Мысалдан қиярдың сөзін тауып оқу
9.17, 18-слайд.
Жеке оқушыға үлестірме парақшасы ретінде беру
. 19-слайд.Топпен шығармашылық жұмыс І топ 5 жолды өлең құрастыру. ІІ топ Қияр туралы айту. ІІІ топ Қияр туралы мазмұндық сурет салу 20-слайд.«Ойнап ойлау» ойыны Базарға 1 кг қияр алуға келдің. Қолыңда 80 теңге ақша бар. Бір жерде біркелкі қияр сатылып жатыр. Бағасы-100 теңге. Екінші жерде үлкен-үлкен қияр сатылуда. Бағасы-70 теңге. Қайсысын аласың? Неліктен?
-Адамға қажетті
жақсы әдеттер: Талап, еңбек, терең ой, қанағат, рақым т.б. 21-слайд. -Адам бойындағы жақсы және жаман әдеттер туралы қандай ақынның өлеңінен білеміз? Кім сол өлеңді оқып бере алады? Ерботиннің мысалында қандай жаман әдет айтылған? Мақтаншақтық бұл жат қылықтардан аулақ болыңдар. |
|||
|
Үйге тапсырма |
1. Мысалды мәнерлеп
оқу |
Күнделіктеріне жазып алады |
||
|
Бағалау |
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Топ басшылары толтырған бағалау парақшаларындағы мәліметтермен таныстырады. |
Бағалау парақшасын толтырады. |
||
|
Кері байланыс |
Смайликтерге не жазғанын 4-5 оқушыға оқыту. |
Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
||
Кері байланыс.
*Сыныпта топқа бөлу кезеңінде оқушылар өз топтарын тез арада таба алмады.Осы кезеңде көп уақытымды жоғалтып алдым.
**Оқушылар сабаққа белсене қатысты.
*Топтық жұмыстарда бір уақытта жұмыстарын аяқтап отырды.
*Өздерінің тіл байлығын көрсете білді.
*Оқытуды бағалау және оқыту үшін бағалау кезеңінде бір-бірін, әр топқа баға дұрыс бағаланды.
*Сабақ барысында талантты және дарынды балалармен жұмыс қызықты болды.

шағым қалдыра аласыз



