Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
ІІІ бөлім. Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет. Тілдік жүйе және норма |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова М. Т. |
|
|
Күні: |
18.11. 24ж |
|
|
Сынып: |
10Б |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Егемен әліпбиі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.5.1 - мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастыру және бағалау 10.4.2.1. - сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
-мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастырады және бағалайды; - сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады; -грамматикалық талдаулар жасайды. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Өмір бойы оқуға, еңбек етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту. А. Оқылым алды тапсырма. 3 топ болып, Латын жазуына негізделген егемен әліпби қандай болу керек.
1-тапсырма. Мәтінді мұқият оқып, көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастырыңыз. Үлгі: 1. Ұлттық әліпби құрастыру неліктен қиын? 2. Жүйелі жазу қалай шығады? 3. Әліпбиді жасауда нені ескеру қажет? Ә) қарамен берілген сөздердің мәнін ашыңыз. танып біліп, жиып-теріп, өлшеп пішіп, қазақ тіліне лайықты. кірме әріп әліпби артикуляциясы |
мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастырады және бағалайды; қарамен берілген сөздердің мәнін ашады. |
ҚБ. Дұрыс! Дескриптор: -3 сұрақ құрау 3 ұ; -қарамен берілген сөз мәні 1 Барлығы 4 ұпай |
Оқулық «Мектеп» 46-бет. |
|
Оқулық 47-бет. Есте сақта! айдарын оқыңыз. Қарқындылық 2-тапсырма. Дыбыс қарқындылығына мән беріп «Ер Қармыс» батырлық дастанынан үзінді оқыңдар. Бұрынғы өткен заманда, Дін мұсылман аманда, Сегіз арыс Сейілхан, Сейілханның баласы Хорезмде бас қосып, Ақылдасып, кеңесіп, «Құлақшынды қазақтан Мал мен жесір алам» деп, Арғымақ мінді жемдесіп, Ала қоржын теңдесіп. |
- сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады; -сауатты жазады; |
Дескриптор: -леп белгісі 1; сұрау белгісі1; «»қойылуы1 орф қатесіз1 Барлығы 4 ұпай |
44-бет |
|
|
3-тапсырма. Берілген сөздерге, фонетикалық, фонологиялық, математикалық талдау жасаңыз. дыбыс, әліпбиі, егемен Тақтамен жұмыс. Морфологиялық, синтаксистік талдау. Бұл кез келген адамның қолынан келе бермейді. ол үшін жоба жасаушы маманфонетис болу керек. |
Талдаулар жасайды; |
Дескриптор: - фонеткалық талдау 2 ұпай. Дескриптор: сөйлем мүшелері 1; Барлығы 2 ұпай. |
Қосымша материалдар |
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. Сабақтың екі сәтті тұсын ата, бір ұсыныс айту. Үйге тапсырма. 3-тапсырма. А. Қолхат жазып келу |
Екі жұлдыз, бір тілек.
|
|
50- бет |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Егемен әліпбиі
Егемен әліпбиі
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
ІІІ бөлім. Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет. Тілдік жүйе және норма |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова М. Т. |
|
|
Күні: |
18.11. 24ж |
|
|
Сынып: |
10Б |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Егемен әліпбиі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.5.1 - мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастыру және бағалау 10.4.2.1. - сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
-мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастырады және бағалайды; - сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады; -грамматикалық талдаулар жасайды. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Өмір бойы оқуға, еңбек етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту. А. Оқылым алды тапсырма. 3 топ болып, Латын жазуына негізделген егемен әліпби қандай болу керек.
1-тапсырма. Мәтінді мұқият оқып, көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастырыңыз. Үлгі: 1. Ұлттық әліпби құрастыру неліктен қиын? 2. Жүйелі жазу қалай шығады? 3. Әліпбиді жасауда нені ескеру қажет? Ә) қарамен берілген сөздердің мәнін ашыңыз. танып біліп, жиып-теріп, өлшеп пішіп, қазақ тіліне лайықты. кірме әріп әліпби артикуляциясы |
мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастырады және бағалайды; қарамен берілген сөздердің мәнін ашады. |
ҚБ. Дұрыс! Дескриптор: -3 сұрақ құрау 3 ұ; -қарамен берілген сөз мәні 1 Барлығы 4 ұпай |
Оқулық «Мектеп» 46-бет. |
|
Оқулық 47-бет. Есте сақта! айдарын оқыңыз. Қарқындылық 2-тапсырма. Дыбыс қарқындылығына мән беріп «Ер Қармыс» батырлық дастанынан үзінді оқыңдар. Бұрынғы өткен заманда, Дін мұсылман аманда, Сегіз арыс Сейілхан, Сейілханның баласы Хорезмде бас қосып, Ақылдасып, кеңесіп, «Құлақшынды қазақтан Мал мен жесір алам» деп, Арғымақ мінді жемдесіп, Ала қоржын теңдесіп. |
- сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады; -сауатты жазады; |
Дескриптор: -леп белгісі 1; сұрау белгісі1; «»қойылуы1 орф қатесіз1 Барлығы 4 ұпай |
44-бет |
|
|
3-тапсырма. Берілген сөздерге, фонетикалық, фонологиялық, математикалық талдау жасаңыз. дыбыс, әліпбиі, егемен Тақтамен жұмыс. Морфологиялық, синтаксистік талдау. Бұл кез келген адамның қолынан келе бермейді. ол үшін жоба жасаушы маманфонетис болу керек. |
Талдаулар жасайды; |
Дескриптор: - фонеткалық талдау 2 ұпай. Дескриптор: сөйлем мүшелері 1; Барлығы 2 ұпай. |
Қосымша материалдар |
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. Сабақтың екі сәтті тұсын ата, бір ұсыныс айту. Үйге тапсырма. 3-тапсырма. А. Қолхат жазып келу |
Екі жұлдыз, бір тілек.
|
|
50- бет |
шағым қалдыра аласыз














