"Егіннің бастары". Әке өсиеті 5-сынып Қмж

Тақырып бойынша 11 материал табылды

"Егіннің бастары". Әке өсиеті 5-сынып Қмж

Материал туралы қысқаша түсінік
"Егіннің бастары". Әке өсиеті 5-сынып Қмж
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бекітемін:__________ Қысқа мерзімді сабақ жоспары 4-сабақ


Бөлім:

3-бөлім: Адамгершілік - асыл қасиет

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты :

Күні:

Сынып: 5

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

«Егіннің бастары». Әке өсиеті

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

5. 1. 4. 1 көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту

5. 2. 2. 1 эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтау;

Сабақтың мақсаты

Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқып, жатқа айта алады. Эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтай алады.

Құндылықтарға баулу

Ұлттық мүдде құндылығы: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту, Қазақстан мүддесіне қызмет етуге ұмтылу, қоғам игілігі үшін қызмет ету.

Ар-ұят құндылығы: адал еңбекті құрметтеу, сөзіне берік, ісіне адал болу, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну.

Талап құндылығы: білуге, жаңаны тануға құштарлық, сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Білім алушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басталуы

5 минут













Сабақтың ортасы

10 минут















5 минут










20 минут







Сабақтың соңы

5 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал

Есте қалған қызықты оқиға
Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийі айтылады.

Ойтүрткі

«Сұқтанба құр сорайған қарасына» деген сөз қандай мағынаны білдіреді?

Бидайдың сипаты арқылы берілген адамның мінез-құлқын қара сөзбен жазыңдар.

1-тапсырма

1)9 ромб әдісі бойынша шығармадағы автор МАҢЫЗДЫ және ОНША МАҢЫЗДЫ ЕМЕС деп санаған мәселелерді анықта. Жұбыңа анықталған мәселелердің неліктен маңызды және маңызды емес екенін түсіндір.

Мысалы: данышпан,.. - МАҢЫЗДЫ; тәкаппарлық, жаман .... - ОНША МАҢЫЗДЫ ЕМЕС.

Анықталған маңызды аспектілер арқылы автор бейнесін сипатта.


2) Тармақтардың мазмұны бойынша автор бейнесін сын есімдер арқылы аш.

DrawObject1

Oval 108

AutoShape 110 AutoShape 109 DrawObject2







2-тапсырма

Жұбыңмен өлеңнен үзіндіні таңдап, рөлдік ойын арқылы мәнерлеп жатқа айт.


Үйге: 8-тапсырма

Рефлексия


Плюс – оң әсер еткен жағдайды атаңыз.

Минус-қай тапсырма түсініксіз болды?

Барлығы түсінікті Жартылай түсінікті Түсініксіз



Психологиялық ахуал

Есте қалған қызықты оқиға
Топ дөңгеленіп отырып, қатысушыларға доп беріледі Допты бір - біріне кезектесіп беріп, есте қалған қызықты оқиғаларды айтады.


Бидайдың сипаты арқылы берілген адамның мінез-құлқын қара сөзбен жазады.




9 ромб әдісі бойынша шығармадағы автор МАҢЫЗДЫ және ОНША МАҢЫЗДЫ ЕМЕС деп санаған мәселелерді анықтайды.

Анықталған мәселелердің неліктен маңызды және маңызды емес екенін түсіндіреді.






Тармақтардың мазмұны бойынша автор бейнесін сын есімдер арқылы ашады.








Жұбымен өлеңнен үзіндіні таңдап, рөлдік ойын арқылы мәнерлеп жатқа айтады.














Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша

мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандыра

ды

Жарайсың!

Керемет шешім!
Ойлы шешім!

Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!


Дескриптор:

Білім алушы

-өлеңнен автордың маңызды деп санайтын 6 аспектісін анықтайды;

-3 маңызды емес аспектіні анықтайды;

-анықталған маңызды аспектілер негізінде автор бейнесін 2 сөйлеммен сипаттайды.

-тармақтар мазмұны бойынша автор бейнесіне қатысты сын есімдерді кластерге түсіреді.



Дескриптор

Білім алушы

-шығармадағы диалогтен үзінді таңдайды;

-үзіндіні жатқа оқып, рөлдік ойын арқылы көрсетеді.



Оқулық

Қазақ әдебиеті

«Атамұра» баспасы

2018 ж











Қалыптас

тырушы бағалау тапсырма

лары

5-сынып















































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
14.02.2024
365
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі