|
Сабақ:Қазақстан тарихы Күні:14.10.2018ж Сынып: 5«Г» |
№25 Г.Титов атындағы ЖОМ Мұғалімнің аты жөні:Кенжебекова Айбала Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ежелгі адамдардың өміріне саяхат |
||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
5.1.2.1алғашқы адамдардың тұрмыс –тіршілігін шығармашылық түрде көресту |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
1Ежелгі адамдардың өмірі туралы білу 2 Ежелгі адамдардың кәсібі туралы анықтау |
||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1Ежелгі адамдардың өмірі туралы біледі 2 Ежелгі адамдардың кәсібі туралы анықтайды |
||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге тән лексика мен терминология:терімшілік,тобыр |
||||||||||||||||||||
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Адамзаттың даму барысын анықтау? |
|||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік - Ел» ұлттық идеясы: тарихтың, мәдениет пен тілдің ортақтығы |
||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География |
||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Оқулық,стикерлер,смайликтер,карта |
||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Алғашқы адамның пайда болуы |
||||||||||||||||||||
|
Жоспарлан ған уақыт |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу Кезекші мәлімдемесі бойынша түгелдеу Психологиялық ахуал қалыптастыру,үй тапсырмасын бекітемін 1,2,3 сандарын санау арқылы 3-топқа бөлемін Өткенді еске түсіру «Ыстық орындық» әдісі арқылы топтар арсында уй тапсырмасын бекітемін Қ.Б « Бас бармақ» |
Карта, оқулық, стикерлер, смайликтер |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20мин |
Жаңа сабақ мақсатымен бағалау критерийлерімен таныстырамын 1тапсырма Мәтінмен жұмыс Алғашқы адамдардың даму сатысы Ежелгі адамдардың өмірі Алғашқы адамдардың кәсібі Дескриптор: Алғашқы адамдардың даму сатысын біледі Ежелгі адамдардың өмірі туралы анықтайды Алғашқы адамдардың кәсібін ажыратады Қ.Б « Бас бармақ» 2-тапсырма:Инсерт әдісі.Дәптермен жұмыс
Дескриптор: Адамның даму сатысын біледі Кәсібін анықтайды Қ.Б « Бас бармақ» 3-тапсырма «Кім жылдам»әдісі арқылы бекітемін 1Ең алғашқы адамадр қашан пада болды? 2 Алғашқы қауымдық қоғам қалай аталды? 3Терімшілік дегеніміз не? 4Аңшылықтың ең көне түрі? 5Қосымша қандай кәсібі болды? Дескриптор: Сұрақтарға нақты жауап береді Қ.Б « Бас бармақ» |
|
|||||||||||||||||||
|
Соңы (10мин) |
Үй тапсырмасы Тақырыпты Оқып келу |
|
|||||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау. Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Қауіпсіздік және қорғау ережелері АКТ –мен байланыс |
|||||||||||||||||||
|
Сұрақ, жауап |
«Бас бармақ» |
|
|||||||||||||||||||
|
Рефлексия (4мин) Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай өзгертулер енгіздім және неліктен? |
|||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 2.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды оқытуды да, оқуды да ескеріңіз ? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ежелгі адамдардың өміріне саяхат
Ежелгі адамдардың өміріне саяхат
|
Сабақ:Қазақстан тарихы Күні:14.10.2018ж Сынып: 5«Г» |
№25 Г.Титов атындағы ЖОМ Мұғалімнің аты жөні:Кенжебекова Айбала Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ежелгі адамдардың өміріне саяхат |
||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
5.1.2.1алғашқы адамдардың тұрмыс –тіршілігін шығармашылық түрде көресту |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
1Ежелгі адамдардың өмірі туралы білу 2 Ежелгі адамдардың кәсібі туралы анықтау |
||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1Ежелгі адамдардың өмірі туралы біледі 2 Ежелгі адамдардың кәсібі туралы анықтайды |
||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге тән лексика мен терминология:терімшілік,тобыр |
||||||||||||||||||||
|
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Адамзаттың даму барысын анықтау? |
|||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік - Ел» ұлттық идеясы: тарихтың, мәдениет пен тілдің ортақтығы |
||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География |
||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Оқулық,стикерлер,смайликтер,карта |
||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Алғашқы адамның пайда болуы |
||||||||||||||||||||
|
Жоспарлан ған уақыт |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу Кезекші мәлімдемесі бойынша түгелдеу Психологиялық ахуал қалыптастыру,үй тапсырмасын бекітемін 1,2,3 сандарын санау арқылы 3-топқа бөлемін Өткенді еске түсіру «Ыстық орындық» әдісі арқылы топтар арсында уй тапсырмасын бекітемін Қ.Б « Бас бармақ» |
Карта, оқулық, стикерлер, смайликтер |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20мин |
Жаңа сабақ мақсатымен бағалау критерийлерімен таныстырамын 1тапсырма Мәтінмен жұмыс Алғашқы адамдардың даму сатысы Ежелгі адамдардың өмірі Алғашқы адамдардың кәсібі Дескриптор: Алғашқы адамдардың даму сатысын біледі Ежелгі адамдардың өмірі туралы анықтайды Алғашқы адамдардың кәсібін ажыратады Қ.Б « Бас бармақ» 2-тапсырма:Инсерт әдісі.Дәптермен жұмыс
Дескриптор: Адамның даму сатысын біледі Кәсібін анықтайды Қ.Б « Бас бармақ» 3-тапсырма «Кім жылдам»әдісі арқылы бекітемін 1Ең алғашқы адамадр қашан пада болды? 2 Алғашқы қауымдық қоғам қалай аталды? 3Терімшілік дегеніміз не? 4Аңшылықтың ең көне түрі? 5Қосымша қандай кәсібі болды? Дескриптор: Сұрақтарға нақты жауап береді Қ.Б « Бас бармақ» |
|
|||||||||||||||||||
|
Соңы (10мин) |
Үй тапсырмасы Тақырыпты Оқып келу |
|
|||||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау. Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Қауіпсіздік және қорғау ережелері АКТ –мен байланыс |
|||||||||||||||||||
|
Сұрақ, жауап |
«Бас бармақ» |
|
|||||||||||||||||||
|
Рефлексия (4мин) Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай өзгертулер енгіздім және неліктен? |
|||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 2.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды оқытуды да, оқуды да ескеріңіз ? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














