Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Ежелгі Грекия мәдениеті |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ежелгі Грекия өнері қандай болды? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.3 ежелгі дүние өнеріне сипаттама беру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Неліктен ежелде мифологиялық түсінік болғанын 2-3 себеппен түсіндіру; Ежелгі грек өнеріне мифологияның ықпалын 2-3 мысалмен келтіру; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Ой қозғау Олимпиада алауының Грекиядан кезекті Олимпиада өтетін елге эстафетасы туралы бейнероликтен үзінді көрсету Бұдан соң олимпиада ойындарының тарихы және аңыздардың Ежелгі Грекия мәдениетіне ықпалы туралы әңгіме жүргізіледі.. Олимп құдайларының суреттері көрсетіледі. Оқушылар бұл суреттері құдайлардың аттарымен сәйкестендіруі қажет.
|
Оқушылар суретпен танысып,сұрақтарға жауап береді |
мадақтау |
«Олимпиада алауының эстафетасы» бейнеролигі http://www.olympic.org/olympic-torch-relay |
|
Жаңа сабақ |
Мәтінмен жұмыс Зерттеу мен талдау 1-тапсырма Оқушыларға мифологиялық кейіпкерлерді атауды ұсыныңыз. Оқушыларға мифологиялық кейіпкерлердің қайсысы оларға жақынырақ; неліктен адамдар грек мифологиясына әлі күнге дейін қызығушылық танытады деген сұрақтар қойыңыз. 2-тапсырма Оқушыларға құдайлардың бірін таңдап алып, онымен ойша сұхбат жүргізу немесе өздері басты кейіпкер болғысы келетін бір аңызды таңдап, сол аңыздың жаңа нұсқасын жасауұсынылады. Аңыз кейіпкерлеріне қойылатын сұрақ үлгілері: - Сіз не істей аласыз? - Сіз адамдарға не үйреттіңіз? - Құдай болу оңай ма? - Сіз қандай адамдарға көмектесесіз? - Сіздің ішіңіз пысатын кезіңіз бола ма? осы өнер түрлеріне аңыздардың ықпалын дәлелдеу Жұмыстың таныстырылымын түрлі форматта жүзеге асыруға болады, оларды өзара бағалау үшін критерийлер әзірлеу қажет.
|
Оқушыларға мифологиялық кейіпкерлерді атайды,сұрақтарға жауа береді Оқушыларға құдайлардың бірін таңдап алып, онымен ойша сұхбат жүргеді |
|
Ақпараттық мәтін Құдайлардың суреттері: Зевс: http://kolobuga.ru/2013/05/18/vlast-olimpa-bogov-i-vlast-pravitelstv/ Аполлон: http://atlanticgrail.com/page183 Посейдон: http://murzim.ru/mif/antichnaja-mifologija/6749-poseydon.html Дионис: http://www.mifinarodov.com/d/dionis.html Аид: http://900igr.net/kartinki/geografija/Bog/012-Aid-bog-tsarstva-mertvykh.html Афина: http://nado.znate.ru/%D0%90%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B0
Оқулық
|
|
Қорытынды |
Оқушыларға мифтердің ежелгі грек өнеріне ықпалы туралы қорытынды жазуды ұсыныңыз. ) Оқушылар эллиндердің түсінігі мифологиялық сипатта болғаны туралы шешімге келіп, қазіргі заманғы адамдар үшін ғылыми дүниетанымның маңыздылығы туралы қорытынды жасайды Кері байланыс « Білімді стикер». Мына сұрақтар бойынша жауап береді. - Не білдім? - Не білемін? - Не білгім келеді? |
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
кесте |
|
Оқу тапсырмасы |
Ежелгі Грекия өнері қандай болды? |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Ежелгі Грекия мәдениеті"
"Ежелгі Грекия мәдениеті"
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Ежелгі Грекия мәдениеті |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ежелгі Грекия өнері қандай болды? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.3 ежелгі дүние өнеріне сипаттама беру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Неліктен ежелде мифологиялық түсінік болғанын 2-3 себеппен түсіндіру; Ежелгі грек өнеріне мифологияның ықпалын 2-3 мысалмен келтіру; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Ой қозғау Олимпиада алауының Грекиядан кезекті Олимпиада өтетін елге эстафетасы туралы бейнероликтен үзінді көрсету Бұдан соң олимпиада ойындарының тарихы және аңыздардың Ежелгі Грекия мәдениетіне ықпалы туралы әңгіме жүргізіледі.. Олимп құдайларының суреттері көрсетіледі. Оқушылар бұл суреттері құдайлардың аттарымен сәйкестендіруі қажет.
|
Оқушылар суретпен танысып,сұрақтарға жауап береді |
мадақтау |
«Олимпиада алауының эстафетасы» бейнеролигі http://www.olympic.org/olympic-torch-relay |
|
Жаңа сабақ |
Мәтінмен жұмыс Зерттеу мен талдау 1-тапсырма Оқушыларға мифологиялық кейіпкерлерді атауды ұсыныңыз. Оқушыларға мифологиялық кейіпкерлердің қайсысы оларға жақынырақ; неліктен адамдар грек мифологиясына әлі күнге дейін қызығушылық танытады деген сұрақтар қойыңыз. 2-тапсырма Оқушыларға құдайлардың бірін таңдап алып, онымен ойша сұхбат жүргізу немесе өздері басты кейіпкер болғысы келетін бір аңызды таңдап, сол аңыздың жаңа нұсқасын жасауұсынылады. Аңыз кейіпкерлеріне қойылатын сұрақ үлгілері: - Сіз не істей аласыз? - Сіз адамдарға не үйреттіңіз? - Құдай болу оңай ма? - Сіз қандай адамдарға көмектесесіз? - Сіздің ішіңіз пысатын кезіңіз бола ма? осы өнер түрлеріне аңыздардың ықпалын дәлелдеу Жұмыстың таныстырылымын түрлі форматта жүзеге асыруға болады, оларды өзара бағалау үшін критерийлер әзірлеу қажет.
|
Оқушыларға мифологиялық кейіпкерлерді атайды,сұрақтарға жауа береді Оқушыларға құдайлардың бірін таңдап алып, онымен ойша сұхбат жүргеді |
|
Ақпараттық мәтін Құдайлардың суреттері: Зевс: http://kolobuga.ru/2013/05/18/vlast-olimpa-bogov-i-vlast-pravitelstv/ Аполлон: http://atlanticgrail.com/page183 Посейдон: http://murzim.ru/mif/antichnaja-mifologija/6749-poseydon.html Дионис: http://www.mifinarodov.com/d/dionis.html Аид: http://900igr.net/kartinki/geografija/Bog/012-Aid-bog-tsarstva-mertvykh.html Афина: http://nado.znate.ru/%D0%90%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B0
Оқулық
|
|
Қорытынды |
Оқушыларға мифтердің ежелгі грек өнеріне ықпалы туралы қорытынды жазуды ұсыныңыз. ) Оқушылар эллиндердің түсінігі мифологиялық сипатта болғаны туралы шешімге келіп, қазіргі заманғы адамдар үшін ғылыми дүниетанымның маңыздылығы туралы қорытынды жасайды Кері байланыс « Білімді стикер». Мына сұрақтар бойынша жауап береді. - Не білдім? - Не білемін? - Не білгім келеді? |
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
кесте |
|
Оқу тапсырмасы |
Ежелгі Грекия өнері қандай болды? |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














