Бекітемін:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: 5 «В» |
Дүниежүзі тарихы, 5 сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
03.02.2025ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
7-бөлім. Ежелгі Грекия |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ежелгі Грекия өркениеті бастауын қайдан алады? |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.2.2.3 – ежелгі дүниенің өнеріне сипаттама беру |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат: |
Пәнге қатысты лексика мен терминология Тірек сөздер: Мәдениет- Культура-culture, Лабиринит-Шытырман-labyrinth Талқылауға арналған
сұрақтар: Сендер қалай ойлайсыңдар? Жазылымға арналған тапсырмалар Жазылым дағдысы: терминдік сөздер жаза отырып жазылым дағдысы қалыптасады. Оқылым дағдысы: мәтінмен жұмыс арқылы оқылым дағдысын қалыптастыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
7 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, сыныпты түгендеу. Оқушылардың назарын шоғырландыру ІІ. Өткен тақырыпты пысықтау
мақсатында «Қарлы кесек» әдісі. 2.Сыма Цяннің жазу ерекшелігі қандай? 3.Ежелгі Қытайдағы ғылыми өнертабыстардың маңызы қандай? 4.Қытайдағы терракоттық жауынгерлер туралы не білесіңдер? 5.Қытайда қағаз қай ғасырда пайда болды? «Суреттер сөйлейді» әдісі
арқылы жаңа сабабаққа өту Оқушылармен бірге сабақ тақырыбы мен оқу мақсаттарын айқындаймын |
Не меңгергенін білу
үшін Оқушылар берілген картаға байланысты сұрақтарға жауап береді |
Бағалау: мадақтау сөздерімен бағалау. |
Презентация № 1бет Карта |
|||||||||||||||||||||||||||
|
15 минут 5 минут 5 минут 2 минут 3 минут 5 минут |
ІІІ. Жаңа сабақ. Мәтінмен жұмыс І-топ. Крит ІІ- топ. Микены ІІІ-топ Гомер
2-тапсырма. Сөйлемді аяқта Ежелгі гректер өз елін ........................., ал өздерін ...........................деп атаған.Ежелгі грек тарихының алғашқы кезеңі ................................ деп аталады.Грек мәдениетінің гүлдену кезеңі қала – мемлекеттер - ......................өмір сүру уақытымен сәйкес келеді.Әйгілі жыршы – ақын Гомердің әлемге танымал ............................................поэмалары Ежелгі Грекия мәдениетінің дамуы жоғары дәрежеде болғанын дәлелдейді 3.Жеке жұмыс. Картамен жұмыс
1.Грекияның Пелопоннес аймағы орналасқан бөлігі А) Солтүстік В) Орта С)
Батыс Д)
Оңтүстік А) Б.з.д. ХVI ғасыр ортасы В)
Б.з.д. IХ ғасыр ортасы С) Б.з.д. ХVII ғасыр
ортасы А) Батыс
В)
Орта С)
Солтүстік Д) Шығыс
Е) Оңтүстік А) «Авеста» В) «Тарихи
жазбалар» С)
«Одиссея» Д)
«Энеида» Е) «Илиада» А) Ион
теңізі В)Каспий теңізі С)Қара
теңіз Д)Жерорта
теңізі Е)Эгей
теңізі А)Мохенджа Даро
В)Хараппа С)Крит
Д)Ахей Е)Спарта А)Микены В)Тир С)Сидон Д)Пилос Е)Тиринф 8.25.Микены қаласынан Арыстандар қақпасын тапқан археолог А)Генрих Флигел
В)Генрих Штрудел С) Генрих Боцман Д) Генрих
Шлиман |
Дескриптор: -Мәтінмен танысып түсінген ойын айтады. Дескриптор:
Дескриптор: - Оқушы мәтіндегі сөйлемді толықтырады - Ежелгі Грек елінің ерекшеліктерін анықтайды Дескриптор: -Картадан Крит аралын көрсетеді; -Картадан Микены қаласын көрсетеді Дескриптор: |
Екі жұлдыз, бір ұсыныс арқылы бағалау. 5 балл 5 балл
5 балл 10 балл
|
Презентация № 2 бет
Презентация № 3 бет Презентация № 4 бет Презентация № 5 бет |
|||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут |
«Шабадан, еттартқыш, қоқыс жәшігі» әдісі. Бұл жерде оқушылар керекті ақпаратты чемоданға, қайта өңдеу керек ақпаратты еттартқышқа, керек емес ақпаратты қоқыс жәшігіне салады. |
|
|
Презентация № 6 бет |
|||||||||||||||||||||||||||
|
1 минут |
Үйге тапсырма: Оқулық соңындағы сұрақтарға жауап беру |
|
|
Презентация № 7 бет |
|||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ежелгі Грекия өркениеті бастауын қайдан алады? қмж
Ежелгі Грекия өркениеті бастауын қайдан алады? қмж
Бекітемін:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: 5 «В» |
Дүниежүзі тарихы, 5 сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
03.02.2025ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
7-бөлім. Ежелгі Грекия |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ежелгі Грекия өркениеті бастауын қайдан алады? |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.2.2.3 – ежелгі дүниенің өнеріне сипаттама беру |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат: |
Пәнге қатысты лексика мен терминология Тірек сөздер: Мәдениет- Культура-culture, Лабиринит-Шытырман-labyrinth Талқылауға арналған
сұрақтар: Сендер қалай ойлайсыңдар? Жазылымға арналған тапсырмалар Жазылым дағдысы: терминдік сөздер жаза отырып жазылым дағдысы қалыптасады. Оқылым дағдысы: мәтінмен жұмыс арқылы оқылым дағдысын қалыптастыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
7 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, сыныпты түгендеу. Оқушылардың назарын шоғырландыру ІІ. Өткен тақырыпты пысықтау
мақсатында «Қарлы кесек» әдісі. 2.Сыма Цяннің жазу ерекшелігі қандай? 3.Ежелгі Қытайдағы ғылыми өнертабыстардың маңызы қандай? 4.Қытайдағы терракоттық жауынгерлер туралы не білесіңдер? 5.Қытайда қағаз қай ғасырда пайда болды? «Суреттер сөйлейді» әдісі
арқылы жаңа сабабаққа өту Оқушылармен бірге сабақ тақырыбы мен оқу мақсаттарын айқындаймын |
Не меңгергенін білу
үшін Оқушылар берілген картаға байланысты сұрақтарға жауап береді |
Бағалау: мадақтау сөздерімен бағалау. |
Презентация № 1бет Карта |
|||||||||||||||||||||||||||
|
15 минут 5 минут 5 минут 2 минут 3 минут 5 минут |
ІІІ. Жаңа сабақ. Мәтінмен жұмыс І-топ. Крит ІІ- топ. Микены ІІІ-топ Гомер
2-тапсырма. Сөйлемді аяқта Ежелгі гректер өз елін ........................., ал өздерін ...........................деп атаған.Ежелгі грек тарихының алғашқы кезеңі ................................ деп аталады.Грек мәдениетінің гүлдену кезеңі қала – мемлекеттер - ......................өмір сүру уақытымен сәйкес келеді.Әйгілі жыршы – ақын Гомердің әлемге танымал ............................................поэмалары Ежелгі Грекия мәдениетінің дамуы жоғары дәрежеде болғанын дәлелдейді 3.Жеке жұмыс. Картамен жұмыс
1.Грекияның Пелопоннес аймағы орналасқан бөлігі А) Солтүстік В) Орта С)
Батыс Д)
Оңтүстік А) Б.з.д. ХVI ғасыр ортасы В)
Б.з.д. IХ ғасыр ортасы С) Б.з.д. ХVII ғасыр
ортасы А) Батыс
В)
Орта С)
Солтүстік Д) Шығыс
Е) Оңтүстік А) «Авеста» В) «Тарихи
жазбалар» С)
«Одиссея» Д)
«Энеида» Е) «Илиада» А) Ион
теңізі В)Каспий теңізі С)Қара
теңіз Д)Жерорта
теңізі Е)Эгей
теңізі А)Мохенджа Даро
В)Хараппа С)Крит
Д)Ахей Е)Спарта А)Микены В)Тир С)Сидон Д)Пилос Е)Тиринф 8.25.Микены қаласынан Арыстандар қақпасын тапқан археолог А)Генрих Флигел
В)Генрих Штрудел С) Генрих Боцман Д) Генрих
Шлиман |
Дескриптор: -Мәтінмен танысып түсінген ойын айтады. Дескриптор:
Дескриптор: - Оқушы мәтіндегі сөйлемді толықтырады - Ежелгі Грек елінің ерекшеліктерін анықтайды Дескриптор: -Картадан Крит аралын көрсетеді; -Картадан Микены қаласын көрсетеді Дескриптор: |
Екі жұлдыз, бір ұсыныс арқылы бағалау. 5 балл 5 балл
5 балл 10 балл
|
Презентация № 2 бет
Презентация № 3 бет Презентация № 4 бет Презентация № 5 бет |
|||||||||||||||||||||||||||
|
3 минут |
«Шабадан, еттартқыш, қоқыс жәшігі» әдісі. Бұл жерде оқушылар керекті ақпаратты чемоданға, қайта өңдеу керек ақпаратты еттартқышқа, керек емес ақпаратты қоқыс жәшігіне салады. |
|
|
Презентация № 6 бет |
|||||||||||||||||||||||||||
|
1 минут |
Үйге тапсырма: Оқулық соңындағы сұрақтарға жауап беру |
|
|
Презентация № 7 бет |
|||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















