Бекітемін:
|
Мектебі: |
Әл-Фараби атындағы №201 мектеп - лицей |
||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
Қазақстан тарихы, 5 «В» |
||||||||||||||||||
|
Күні |
21.11.2024ж. |
||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
5. 2А Ежелгі көшпелілер өмірі |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ежелгі көшпелілердің материалдық мәдениеті. |
||||||||||||||||||
|
Зерттеу сұрағы |
Зерттеу сұрағы: Көшпелілер баспанасының ерекшелігі неде? |
||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.2.2.3 ежелгі тайпалардың
қолданбалы өнер ерекшеліктерін сипаттау; |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
*-Ежелгі тайпалардың
қолданбалы өнер ерекшеліктерін сипаттайды; |
||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жасампаздық және жаңашылдық (1-тапсырма)Ұлттық мұраға ұқыпты қарау, ұлттық мәдениетті дәріптеу. Көшпелі ата-бабамыздың әлемдік мәдениетке қосқан жетістігін мақтан тұту |
||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
10 минут |
Ұйымдастыру шаралары (сәлемдесу, оқушыларды
түгендеу) Тебіндеу - Ер – тоқым - 350 кг - Жем – шөп - Көктеу - Өнім айырбасы - Тянь – Шань, Алтай таулары – Батыс Қазақстан – Қыстау – Жартылай көшпелі – Жайлау дегеніміз -
Балалар бүгінгі сабақтын тақырыбы қандай болуы мүмкін? -Оқушыларды сабақтың тақырыбымен, оқу мақсаттарымен таныстыру. |
Оқушылар төменде берілген сөздер мен атауларға анықтама беріп, сағат тілі бойынша жалғастырады Суретке қарап сұрақтарға жауап береді |
|
Презентация № 1бет |
|||||||||||||||
|
15 минут 5 минут 5 минут 5 минут |
Мәтінмен
жұмыс. Оқушыларға бейне материал
көрсетіледіhttps://www.youtube.com/watch?v=5vTC7isnZCU
А)уық В)кереге С)шаңырақ Д)киіз
Е)есік А)үй В)өзен С)ошақ Д)тау Е)бұлт. 3.Керегеге байланып шаңырақты ұстап тұратын киіз үй бөлшегі А)уық В)туырлық С)таяқ Д)бақан Е)шаншық
4.Ерте темір дәуірінде тұрақты тұрғын үйлер, негізінен
салынды
6.Киіз үйдін үлкендігі ненің
санымен байланысты |
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор: Киіз үйдің негізгі, ағаш және киіз бөліктерін анықтайды
|
Бағалау.
Бағалау: 7 балл
3 балл
10
балл
|
Жалпы білім беретін мектептің 5 сыныбына арналған оқулық https://www.youtube.com/watch?v=5vTC7isnZCU
Тапсырма парақшасы |
|||||||||||||||
|
5 минут
|
Сурақ-жауап Кері байланыс
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
стикер |
|||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасы: зерттеу |
|
|
Презентация № 8 бет |
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ежелгі көшпелілердің материалдық мәдениеті
Ежелгі көшпелілердің материалдық мәдениеті
Бекітемін:
|
Мектебі: |
Әл-Фараби атындағы №201 мектеп - лицей |
||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
Қазақстан тарихы, 5 «В» |
||||||||||||||||||
|
Күні |
21.11.2024ж. |
||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
5. 2А Ежелгі көшпелілер өмірі |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ежелгі көшпелілердің материалдық мәдениеті. |
||||||||||||||||||
|
Зерттеу сұрағы |
Зерттеу сұрағы: Көшпелілер баспанасының ерекшелігі неде? |
||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.2.2.3 ежелгі тайпалардың
қолданбалы өнер ерекшеліктерін сипаттау; |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
*-Ежелгі тайпалардың
қолданбалы өнер ерекшеліктерін сипаттайды; |
||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жасампаздық және жаңашылдық (1-тапсырма)Ұлттық мұраға ұқыпты қарау, ұлттық мәдениетті дәріптеу. Көшпелі ата-бабамыздың әлемдік мәдениетке қосқан жетістігін мақтан тұту |
||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
10 минут |
Ұйымдастыру шаралары (сәлемдесу, оқушыларды
түгендеу) Тебіндеу - Ер – тоқым - 350 кг - Жем – шөп - Көктеу - Өнім айырбасы - Тянь – Шань, Алтай таулары – Батыс Қазақстан – Қыстау – Жартылай көшпелі – Жайлау дегеніміз -
Балалар бүгінгі сабақтын тақырыбы қандай болуы мүмкін? -Оқушыларды сабақтың тақырыбымен, оқу мақсаттарымен таныстыру. |
Оқушылар төменде берілген сөздер мен атауларға анықтама беріп, сағат тілі бойынша жалғастырады Суретке қарап сұрақтарға жауап береді |
|
Презентация № 1бет |
|||||||||||||||
|
15 минут 5 минут 5 минут 5 минут |
Мәтінмен
жұмыс. Оқушыларға бейне материал
көрсетіледіhttps://www.youtube.com/watch?v=5vTC7isnZCU
А)уық В)кереге С)шаңырақ Д)киіз
Е)есік А)үй В)өзен С)ошақ Д)тау Е)бұлт. 3.Керегеге байланып шаңырақты ұстап тұратын киіз үй бөлшегі А)уық В)туырлық С)таяқ Д)бақан Е)шаншық
4.Ерте темір дәуірінде тұрақты тұрғын үйлер, негізінен
салынды
6.Киіз үйдін үлкендігі ненің
санымен байланысты |
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор: Киіз үйдің негізгі, ағаш және киіз бөліктерін анықтайды
|
Бағалау.
Бағалау: 7 балл
3 балл
10
балл
|
Жалпы білім беретін мектептің 5 сыныбына арналған оқулық https://www.youtube.com/watch?v=5vTC7isnZCU
Тапсырма парақшасы |
|||||||||||||||
|
5 минут
|
Сурақ-жауап Кері байланыс
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
стикер |
|||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасы: зерттеу |
|
|
Презентация № 8 бет |
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















