|
Пәні: |
Математика қосымша |
||||
|
Бөлімі: |
Ауызша көбейту және бөлу |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі және үш таңбалы сандар |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.9 екі және үш таңбалы сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану 3.1.2.1 нөлдермен аяқталатын үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу тәсілін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
екі және үш таңбалы сандарды көбейту және бөлу |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 14 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Көбейту кестесін сұрау «Ой қозғау» әдісі Ежелгі және қазіргі уақыттағы ғимараттар неден тұрғызылғанын білесің бе? Есептеулерді орындап, олардың неден тұрғызылғанын анықта.
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Білімңді қолдан» әдісі Сандарды салыстыр : 446 399 145 245 25 24 457 356 400 400
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырма орындау барысында не білдің? |
\
Есептеулерді орындап, олардың неден тұрғызылғанын анықтайды
1. 10 –ға көбейтуді орындайды 2.10 –ға бөлуді орындайды 3.100 –ге көбейтуді орындайды 4.100 –ге бөлуді орындайды
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: Көбейту кестесін біледі Мадақтау Дескриптор: -10 –ға көбейтуді орындайды(1б) -10 –ға бөлуді орындайды(1б) -100 –ге көбейтуді орындайды(1б) -100 –ге бөлуді орындайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық №1, 61-бет Таратпа қаламсап |
|
|
15 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Есепті шығар Жеке жұмыс
Топтық жұмыс Есептер шығару 1-топ 649 - 205 96 + 778 560 – 206 450 : 9 6 • 80 956 - 509 129 + 377 521 + 209 2-топ 700 - 646 460 + 88 786 + 94 50 • 6 810 : 9 140 - 69 900 - 78 901 - 99
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырма орындау барысында не білдің? |
1. қысқаша шартын жазады 2.сұрақын анықтайды 3.өрнек құрады 4.мәнін есептейді 5.жауабын жазады
Сұрақтарға жауап береді
Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - қысқаша шартын жазады (1б) -есептің сұрағын анықтайды(1б) -өрнек құрады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б)
Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №7, 63-бет Дәптер қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
(Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6) Үйге тапсырма Көбейту кестесін жаттау |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
|
1-топ 1-есеп Сандарды салыстыр : 446 399 145 245 25 24 457 356 400 400 2-есеп
3-есеп 649 - 205 96 + 778 560 – 206 450 : 9 6 • 80 956 - 509 129 + 377 521 + 209 |
2-топ 1-есеп .Сандарды салыстыр : 446 399 145 245 25 24 457 356 400 400 2-есеп
3-есеп 700 - 646 460 + 88 786 + 94 50 • 6 810 : 9 140 - 69 900 - 78 901 - 99 |
|
1-топ 1-есеп Сандарды салыстыр : 446 399 145 245 25 24 457 356 400 400 2-есеп
3-есеп 649 - 205 96 + 778 560 – 206 450 : 9 6 • 80 956 - 509 129 + 377 521 + 209 |
2-топ 1-есеп .Сандарды салыстыр : 446 399 145 245 25 24 457 356 400 400 2-есеп
3-есеп 700 - 646 460 + 88 786 + 94 50 • 6 810 : 9 140 - 69 900 - 78 901 - 99 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Екі және үш таңбалы сандар математика факультатив ҚМЖ
|
Пәні: |
Математика қосымша |
||||
|
Бөлімі: |
Ауызша көбейту және бөлу |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі және үш таңбалы сандар |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.9 екі және үш таңбалы сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану 3.1.2.1 нөлдермен аяқталатын үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу тәсілін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
екі және үш таңбалы сандарды көбейту және бөлу |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 14 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Көбейту кестесін сұрау «Ой қозғау» әдісі Ежелгі және қазіргі уақыттағы ғимараттар неден тұрғызылғанын білесің бе? Есептеулерді орындап, олардың неден тұрғызылғанын анықта.
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Білімңді қолдан» әдісі Сандарды салыстыр : 446 399 145 245 25 24 457 356 400 400
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырма орындау барысында не білдің? |
\
Есептеулерді орындап, олардың неден тұрғызылғанын анықтайды
1. 10 –ға көбейтуді орындайды 2.10 –ға бөлуді орындайды 3.100 –ге көбейтуді орындайды 4.100 –ге бөлуді орындайды
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: Көбейту кестесін біледі Мадақтау Дескриптор: -10 –ға көбейтуді орындайды(1б) -10 –ға бөлуді орындайды(1б) -100 –ге көбейтуді орындайды(1б) -100 –ге бөлуді орындайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық №1, 61-бет Таратпа қаламсап |
|
|
15 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Есепті шығар Жеке жұмыс
Топтық жұмыс Есептер шығару 1-топ 649 - 205 96 + 778 560 – 206 450 : 9 6 • 80 956 - 509 129 + 377 521 + 209 2-топ 700 - 646 460 + 88 786 + 94 50 • 6 810 : 9 140 - 69 900 - 78 901 - 99
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырма орындау барысында не білдің? |
1. қысқаша шартын жазады 2.сұрақын анықтайды 3.өрнек құрады 4.мәнін есептейді 5.жауабын жазады
Сұрақтарға жауап береді
Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - қысқаша шартын жазады (1б) -есептің сұрағын анықтайды(1б) -өрнек құрады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б)
Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №7, 63-бет Дәптер қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
(Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6) Үйге тапсырма Көбейту кестесін жаттау |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
|
1-топ 1-есеп Сандарды салыстыр : 446 399 145 245 25 24 457 356 400 400 2-есеп
3-есеп 649 - 205 96 + 778 560 – 206 450 : 9 6 • 80 956 - 509 129 + 377 521 + 209 |
2-топ 1-есеп .Сандарды салыстыр : 446 399 145 245 25 24 457 356 400 400 2-есеп
3-есеп 700 - 646 460 + 88 786 + 94 50 • 6 810 : 9 140 - 69 900 - 78 901 - 99 |
|
1-топ 1-есеп Сандарды салыстыр : 446 399 145 245 25 24 457 356 400 400 2-есеп
3-есеп 649 - 205 96 + 778 560 – 206 450 : 9 6 • 80 956 - 509 129 + 377 521 + 209 |
2-топ 1-есеп .Сандарды салыстыр : 446 399 145 245 25 24 457 356 400 400 2-есеп
3-есеп 700 - 646 460 + 88 786 + 94 50 • 6 810 : 9 140 - 69 900 - 78 901 - 99 |
шағым қалдыра аласыз



