Басы
|
Оқушыларды сапқа тұрғызып
сәлемдесу, түгелдеу. Спорттық киімдеріне назар
аудару. Оқушылар өздерін қалай сезініп
тұрғандарына аса мән беру. Қауіпсіздік ережесін
таныстыру, қайталау.
Бүгінгі сабақтың
тақырыбы және мақсатымен таныстыру. Алдағы жұмыстармен
таныстыру.
Оқушыларға бүгінгі сабақ
мақсатынабайланысты сұрақтар қою (миға
шабуыл)!!! Слайдтар мен жұмыс
орындау.
-
Командалық ойындарда не үшін
тактикалық амалдарды
қолданамыз?
-
Тактика амалдар қаншалықты
маңызды?
-
Командаларда тактиканы
кім ұсынады?
-
Үлкен және кіші футболда
қандай тактикалық комбинацияларды
білесіңдер?
Денені қыздыру
жаттығулары:
Спорт зал бойынша айнала арнайы жүгіру
жаттығуларын орындау. Шеңбер жасап тұру: мойын бұлшық еттерінен
бастап жаттығу жасау. Иық, қол, аяқ буындарына жаттығу
жасау.
|
Оқушы өз жұбын табады
Әдіс арқылы қайталау
Сұрақ жауап орындайды
|
Қол шапалақ
|
АКТ http://tankaz.kz
Электронды оқулық
|
Ортасы
|
Оқушылар футбол добын конустар арасынан алып
жүреді. Әр оқушыда бір доптан. Бұл жаттығуда оқушылар допты жақсы
сезінуімен қатар аяқ буынын қыздырады. Конустар арасынан асықпай
бір қалыпты дұрыс допты алып жүреді.Допты алып жүргенде аяқтың сыртқы немесе ішкі
жағымен өз қалауларынша қолданады

Оқушылар бір-біріне допты еден арқылы пас
алмасады. Жаттығуды орындауда доптың дұрыс қарсы тұрған оқушыға
бағыттауын қадағалайды. Допты табан арқылы тоқтатып, аяқтың сыртқы
жағымен апереді.


Оқушылар алаңның ортасында 3-2 не болмаса, 4-1
болып квадрат ойнайды. Бұл жаттығуда оқушылар жылдам допты
бір-біріне әперу болып табылады. Оқушылардың жеке шеберліктері
жақсы көрінеді.

Оқушыларға мұғалімнің допты беру арқылы қақпаға
допты тебу жаттығуы
|
|

Екі
жақты футбол ойынын көрсету (ойында қайта қарау)

|
ойын барысында тактикалық әрекеттерді дұрыс
қолданды
қандай стратегиялар қолданатын ойын барысында
көрсетеді
ойын жағдайында барлығы жүзеге асатын тактикалық
тәсілдерді көрсетеді
Жүріп, арақашықтықты сақтап, жүгіруді толық,
дұрыс орындау керек, тоқырыптық негізгі жаттығуларын көрсетіп,
түсіндіреді.
Жаттығу әрбір екі жұп тізбектер арасында
жүргізіледі, яғни төрт тізбек бір-біріне
қарама-қарсы
5-6 м арасында тұрады.
|
Смаликтер арқылы
ҚБ өзін өзі бағалау
ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай»
Бағалау парақшасын толтырады.
ҚБ Бағдаршам
|
Әр
әрекет үшін үлкен бос кеңістік.
Ноутбуктар. Баскетбол
ойынның
үзіндісіне
сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=efNUV8l5FVc_
Файл: №1-карточка, файл: №2-
|
Сабақтыңсоңы
|
Қорытынды.
-Бүгінгі сабақтан не
білдіңдер?
-Сендер үшін не маңызды
болды?
-Сабақтың басында
айтылған мақсатымызға жеттік пе?
-
(ҚБ)Бүгінгі сабаққа барлығымыз
жақсы қатыстық. Бас бармақ арқылы озімізді
бағалайық.
Рефлексия: Балалар алған білімдері
бойынша өздерін өздері бағалайды. Бағалаудың үш сатысына стикерлер
жапсырады.1.
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына
байланысты кері байланыс жасайды.
|

|
Рефлексия парағы
|