«Павлодар ауданының Шақат орта жалпы білім беру мектебі»
(мекеменің атауы)
Білім беру мекемесі педогының қысқа мерзімді жоспары
|
Бөлім |
10.4А Тік бұрышты координаталар және кеңістіктегі векторлар |
|
|
Күні: 23.02.23 |
Мұғалімнің аты- жөні: Жусупова Ж.Т. |
|
|
Сынып: 10А |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Екі нүктенің арақашықтығы |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.4.7 – кеңістіктегі екі нүкте арасындағы арақашықтықты таба білу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Кеңістіктегі екі нүктенің арақашықтығын есептеп шығаруды үйренеді; Кеңістіктегі екі нүктенің арақашықтығын формулаларды күрделі есептер шығарғанда қолдана біледі; Кеңістіктегі екі нүктенің арақашықтығын формуласын біледі |
|
|
Бағалау критерийлері |
Оқушы оқу мақсаттарына жетеді, егер
|
|
Сабақ барысы
|
Сабақ этапы/уақыт |
Мұғалімнің іс – әрекеті |
Оқушының іс – әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сабақтың тақырыбын, мақсатын, жетістік критерийлерің анықтау. |
«Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
2. Бекіту сабағы
Сағат 3-тің тапсырмасы Тікбұрышты декарты жазықтықтың
жүйесінде екі нүкте Сағат 6-ның тапсырмасы Үш өлшемді кеңістікте екі
нүкте Сағат 9-дың тапсырмасы Берілгені : A(4; 4; 0), В(0; 0; 0), C(0;3;4), D(1; 4; 4). ABCD - теңбүйірлі трапеция екендігін дәлелдеңіздер. Сағат 12-нің тапсырмасы Кеңістікте A (1; – 3; 0), B (– 2; – 4; 1), C (– 3; 1; 1), D (0; 2; 0) координаталарымен ABCD параллелограммы берілген. Параллелограммның диагоналдарының ұзындығын табыңыздар. Қосымша тапырма Төбелерінің координаталары А(5; 2; -1), В(3; 1; -2), С(4; -2; 2) болатын ABC үшбұрышының ауданын табыңыздар. |
Сай деңгейіне есептерді шығарады |
10 балдық жүйе |
|
|
Сабақтың соны |
7. Үй тапсырмасы Үй жұмысы Төбелерінің координаталары А(1; 2; -3), В(0; 1; 2), С(2; 1; 1) болатын ABC үшбұрышының АВ және АС қабарғаларының ұзындықтарын және олардың периметрін, ауданын табыңыздар. 8. Рефлексия |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Екі нүктенің арақашықтығы 10 сынып
Екі нүктенің арақашықтығы 10 сынып
«Павлодар ауданының Шақат орта жалпы білім беру мектебі»
(мекеменің атауы)
Білім беру мекемесі педогының қысқа мерзімді жоспары
|
Бөлім |
10.4А Тік бұрышты координаталар және кеңістіктегі векторлар |
|
|
Күні: 23.02.23 |
Мұғалімнің аты- жөні: Жусупова Ж.Т. |
|
|
Сынып: 10А |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Екі нүктенің арақашықтығы |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.4.7 – кеңістіктегі екі нүкте арасындағы арақашықтықты таба білу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Кеңістіктегі екі нүктенің арақашықтығын есептеп шығаруды үйренеді; Кеңістіктегі екі нүктенің арақашықтығын формулаларды күрделі есептер шығарғанда қолдана біледі; Кеңістіктегі екі нүктенің арақашықтығын формуласын біледі |
|
|
Бағалау критерийлері |
Оқушы оқу мақсаттарына жетеді, егер
|
|
Сабақ барысы
|
Сабақ этапы/уақыт |
Мұғалімнің іс – әрекеті |
Оқушының іс – әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сабақтың тақырыбын, мақсатын, жетістік критерийлерің анықтау. |
«Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
2. Бекіту сабағы
Сағат 3-тің тапсырмасы Тікбұрышты декарты жазықтықтың
жүйесінде екі нүкте Сағат 6-ның тапсырмасы Үш өлшемді кеңістікте екі
нүкте Сағат 9-дың тапсырмасы Берілгені : A(4; 4; 0), В(0; 0; 0), C(0;3;4), D(1; 4; 4). ABCD - теңбүйірлі трапеция екендігін дәлелдеңіздер. Сағат 12-нің тапсырмасы Кеңістікте A (1; – 3; 0), B (– 2; – 4; 1), C (– 3; 1; 1), D (0; 2; 0) координаталарымен ABCD параллелограммы берілген. Параллелограммның диагоналдарының ұзындығын табыңыздар. Қосымша тапырма Төбелерінің координаталары А(5; 2; -1), В(3; 1; -2), С(4; -2; 2) болатын ABC үшбұрышының ауданын табыңыздар. |
Сай деңгейіне есептерді шығарады |
10 балдық жүйе |
|
|
Сабақтың соны |
7. Үй тапсырмасы Үй жұмысы Төбелерінің координаталары А(1; 2; -3), В(0; 1; 2), С(2; 1; 1) болатын ABC үшбұрышының АВ және АС қабарғаларының ұзындықтарын және олардың периметрін, ауданын табыңыздар. 8. Рефлексия |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














