|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
|
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Екі таңбалы сандар |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы:№ 1 |
0-ден 10-ға дейінгі сандар. 11-ден 20-ға дейінгі сандар.Толық ондықтар.100 саны. |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.1.1 100-ге дейінгі сандардың құрылу жолын түсіну; 100 көлеміндегі сандарды тура және кері санау; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау |
|
|||||
|
Оқу мақсаты: |
Барлық оқушылар: 20 көлеміндегі сандар, толық ондықтар, 100 санын біледі, тура және кері санай алады. Көптеген оқушылар: натурал сандар қатарындағы орнын талдап салыстырады. Кейбір оқушылар: Екі таңбалы сандар ондықтар және бірліктер разрядынан тұратыны туралы қорытынды жасайды. |
|
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
5 минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: «Сан құра» әдісі. Берілген цифрлардан аталған сандарды құра. -2 ондықтан тұратын санды құр. -5 жүздіктен тұратын санды құр. -1 ондық 7 бірліктен тұратын санды құр. -1 ондық 9 бірліктен тұратын санды құр. тсс Оқу материалын жариялау: «Ой қозғау» әдісі. -Мен қандай сандарды құруды тапсырдым? -20-ға дейін тура және кері сана. -Толық ондықтар дегенді қалай түсінесің? -Толық ондықтармен кері сана. -100 қандай сан? -Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болады? |
Цифрлардан аталған сандарды құрады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Бірнеше 10 көлеміндегі цифрлар |
|
|
|
35 минут |
Ортасы |
(Ұ) 1- тапсырма «Өз пікіріңді айт» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Балалар екі командаға бөлінді. Бірінші командадағы балалар 12, 14, 16, 18, 20 нөмірлерін тақты. Қандай заңдылықты байқадың? Ал егер екінші командадағы балалардың нөмірлері 11 мен 20 арасындағы сандар болса, онда олардың нөмірлері қандай болатынын айт. Сергіту сәті Біз бір үйде нешеуміз? Кел санайық ,екеуміз. Бас бармағым - атам, Балан үйрек-апам. Ортан терек –әкем, Шылдыр шүмек анам. Кішкентай бөбек - мен. Біз бір үйде нешеуміз? Біз бұл үйде бесеуміз. (Д) 2- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Есепті шығар. Спорт жарысына 20 ұл және 30 қыз қатысты. Жарысқа барлығы неше бала қатысты? |
Оқушы тапсырмаларды түсініп оқиды, орындайды. А)1-командада: 11,13,15,17,19. Жұп және тақ сандар. Дескриптор: -Екінші командадағы нөмірлерді анықтайды. -Заңдылықты анықтайды Өлеңді дауыстап айтып, сергіту жаттығуларын жасайды. А)Есепті шығарады. Ш: 20+30=50 Ж: Жарысқа барлығы 50 бала қатысты. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағалау |
|
|
|
|
5 минут |
бекіту |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. 4-тапсырма Салыстыр:
|
Сандарды салыстырады. Дескриптор: - Есепті шығарады. -Сандарды салыстырады |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе |
Оқулық, дәптер қалам |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Екі таңбалы сандар, 2-ші сынып
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
|
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Екі таңбалы сандар |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы:№ 1 |
0-ден 10-ға дейінгі сандар. 11-ден 20-ға дейінгі сандар.Толық ондықтар.100 саны. |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.1.1 100-ге дейінгі сандардың құрылу жолын түсіну; 100 көлеміндегі сандарды тура және кері санау; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау |
|
|||||
|
Оқу мақсаты: |
Барлық оқушылар: 20 көлеміндегі сандар, толық ондықтар, 100 санын біледі, тура және кері санай алады. Көптеген оқушылар: натурал сандар қатарындағы орнын талдап салыстырады. Кейбір оқушылар: Екі таңбалы сандар ондықтар және бірліктер разрядынан тұратыны туралы қорытынды жасайды. |
|
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
5 минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: «Сан құра» әдісі. Берілген цифрлардан аталған сандарды құра. -2 ондықтан тұратын санды құр. -5 жүздіктен тұратын санды құр. -1 ондық 7 бірліктен тұратын санды құр. -1 ондық 9 бірліктен тұратын санды құр. тсс Оқу материалын жариялау: «Ой қозғау» әдісі. -Мен қандай сандарды құруды тапсырдым? -20-ға дейін тура және кері сана. -Толық ондықтар дегенді қалай түсінесің? -Толық ондықтармен кері сана. -100 қандай сан? -Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болады? |
Цифрлардан аталған сандарды құрады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Бірнеше 10 көлеміндегі цифрлар |
|
|
|
35 минут |
Ортасы |
(Ұ) 1- тапсырма «Өз пікіріңді айт» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Балалар екі командаға бөлінді. Бірінші командадағы балалар 12, 14, 16, 18, 20 нөмірлерін тақты. Қандай заңдылықты байқадың? Ал егер екінші командадағы балалардың нөмірлері 11 мен 20 арасындағы сандар болса, онда олардың нөмірлері қандай болатынын айт. Сергіту сәті Біз бір үйде нешеуміз? Кел санайық ,екеуміз. Бас бармағым - атам, Балан үйрек-апам. Ортан терек –әкем, Шылдыр шүмек анам. Кішкентай бөбек - мен. Біз бір үйде нешеуміз? Біз бұл үйде бесеуміз. (Д) 2- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Есепті шығар. Спорт жарысына 20 ұл және 30 қыз қатысты. Жарысқа барлығы неше бала қатысты? |
Оқушы тапсырмаларды түсініп оқиды, орындайды. А)1-командада: 11,13,15,17,19. Жұп және тақ сандар. Дескриптор: -Екінші командадағы нөмірлерді анықтайды. -Заңдылықты анықтайды Өлеңді дауыстап айтып, сергіту жаттығуларын жасайды. А)Есепті шығарады. Ш: 20+30=50 Ж: Жарысқа барлығы 50 бала қатысты. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағалау |
|
|
|
|
5 минут |
бекіту |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. 4-тапсырма Салыстыр:
|
Сандарды салыстырады. Дескриптор: - Есепті шығарады. -Сандарды салыстырады |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе |
Оқулық, дәптер қалам |
|
|
шағым қалдыра аласыз


