|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сейдахметова А.Т. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Екі таңбалы сандарды қосу және азайту. Жүздіктер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.5. **Бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу жəне азайтуды орындау. Жүздіктердіқосужəнеазайту. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
екі таңбалы сандарды баған түрінде қосып, азайта алады. екі таңбалы сандарды баған түрінде қосу жəне азайту тәсілін түсіндіре алады. әртүрлі өлшем бірліктеріне амалдар қолдануда өз пайымдауын айта алады. |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 3 минут 4 минут 2 минут 5 минут 3 минут 7 минут 2 минут 4 минут Сабақты қорыту 5мин |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Амандасу» әдісі Құшақтау Қолын қысу Бетін сүю Арқасынан қағу Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы. «2 минуттық сөйлем»арқылы үй тапсырмасын тексеру Топқа бөлу. «Жауын»әдісі 1 топ-Қуаныш 2 топ-Сәттілік Жаңа тақырып.Сабақ мақсатымен таныстыру 1-тапсырма.Топтық тапсырма. Салыстыру. №1 есеп 1 топ- 60 80 8 ондық 8 жүздік 800 600 2 топ- 6 8 60 ондық 6 жүздік 6 ондық 6 бірлік 2-тапсырма. Есептеуді баған түрінде орында. №2 Есеп 63+26= 100-38= Сергіту сәті. «Түрлі түстер» Оқушы алдында түрлі түсті қағаздар болады.Оқушы мұғалімнің нұсқауымен түстерді табу керек. Мақсаты:Зейінін шоғырландырады. Мұқияттылықққа үйретеді 3 тапсырма.Жұптық тапсырма. «Асықтар»әдісі. №4 есеп 4-тапсырма. №5 Есеп Жеке тапсырма. «Wordwall»әдісі ЕБҚ Есепті шығар 12+34= 14+12 10-8=. 5-тапсырма . «Бинго»ойыны арқылы тақырыпты қорытындылау №6 Есеп 6 тапсырма. Ауызша орында Заңдылық қай жерде бұзылған? №7 есеп 7 тапсырма. Теңдеуді шеш №8 есеп Х+27=100 72-У=46 Үйге тапсырма Өрнектердің мәнін тап №3 есеп, 86 бет Кері байланыс.Ватсап әдісі Бағалау.» «Қорап»әдісі Мұғалім әр оқушыны жеке-жеке шақырып,қолындағы қорапта бүгінгі сабақта белсене қатысқан,бойында жақсылық қасиеті бар оқушының суреті бар екендігін айтады.Оқушылар қораптың ішін ашқанда айнадан өздерін көреді.
|
Амандасу түрлерін көрсетеді -Үй тапсырмасын берілген параққа жазады. Оқушылар сынып ішінде қозғала жүріп, жасырылған қағаздарды тауып,ондағы жазылған сөйлемдердің мағынасын ашады -Оқушылар топқа тамшылар арқылы бөлінеді Асықтарды таңдап, берілген есепті бағандап шығарады -Әр топ өздеріне берілген есепті шығарады, және әр топ бір-біріне шығарған есептерімен алмастырып, тексеру жұмысын жүргізеді Бинго сандарынан шыққан сұрақтарға жауап береді «Таза тақта» қағазына бүгінгі сабақ туралы ойларын жазады |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Өткен тақырыпты қайталайды-2б Үй жұмысын тексереді-2б Қб: « Киіз үй» әдісі
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Есепті шығара отырып,дұрыс/бұрысын тексереді-1б Қб: « Киіз үй» әдісі
Дескриптор: Берілген есептерді бағандап шығарады-2б « Киіз үй» әдісі
Дескриптор Сұрақтарға жауап береді-1б Тамаша! Дескриптор Сұрақтарға жауап береді-1б Жарайсыңдар |
Бейнебаян https://www.youtube.com/watch?v=nGAksy8f3h0 Суреттер оқулық оқулық Асықтың суреттері Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/80855367 Интербелсенді тақта Жұмыс дәптері |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Екі таңбалы сандарды қосу және азайту
Екі таңбалы сандарды қосу және азайту
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сейдахметова А.Т. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Екі таңбалы сандарды қосу және азайту. Жүздіктер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.5. **Бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу жəне азайтуды орындау. Жүздіктердіқосужəнеазайту. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
екі таңбалы сандарды баған түрінде қосып, азайта алады. екі таңбалы сандарды баған түрінде қосу жəне азайту тәсілін түсіндіре алады. әртүрлі өлшем бірліктеріне амалдар қолдануда өз пайымдауын айта алады. |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 3 минут 4 минут 2 минут 5 минут 3 минут 7 минут 2 минут 4 минут Сабақты қорыту 5мин |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Амандасу» әдісі Құшақтау Қолын қысу Бетін сүю Арқасынан қағу Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы. «2 минуттық сөйлем»арқылы үй тапсырмасын тексеру Топқа бөлу. «Жауын»әдісі 1 топ-Қуаныш 2 топ-Сәттілік Жаңа тақырып.Сабақ мақсатымен таныстыру 1-тапсырма.Топтық тапсырма. Салыстыру. №1 есеп 1 топ- 60 80 8 ондық 8 жүздік 800 600 2 топ- 6 8 60 ондық 6 жүздік 6 ондық 6 бірлік 2-тапсырма. Есептеуді баған түрінде орында. №2 Есеп 63+26= 100-38= Сергіту сәті. «Түрлі түстер» Оқушы алдында түрлі түсті қағаздар болады.Оқушы мұғалімнің нұсқауымен түстерді табу керек. Мақсаты:Зейінін шоғырландырады. Мұқияттылықққа үйретеді 3 тапсырма.Жұптық тапсырма. «Асықтар»әдісі. №4 есеп 4-тапсырма. №5 Есеп Жеке тапсырма. «Wordwall»әдісі ЕБҚ Есепті шығар 12+34= 14+12 10-8=. 5-тапсырма . «Бинго»ойыны арқылы тақырыпты қорытындылау №6 Есеп 6 тапсырма. Ауызша орында Заңдылық қай жерде бұзылған? №7 есеп 7 тапсырма. Теңдеуді шеш №8 есеп Х+27=100 72-У=46 Үйге тапсырма Өрнектердің мәнін тап №3 есеп, 86 бет Кері байланыс.Ватсап әдісі Бағалау.» «Қорап»әдісі Мұғалім әр оқушыны жеке-жеке шақырып,қолындағы қорапта бүгінгі сабақта белсене қатысқан,бойында жақсылық қасиеті бар оқушының суреті бар екендігін айтады.Оқушылар қораптың ішін ашқанда айнадан өздерін көреді.
|
Амандасу түрлерін көрсетеді -Үй тапсырмасын берілген параққа жазады. Оқушылар сынып ішінде қозғала жүріп, жасырылған қағаздарды тауып,ондағы жазылған сөйлемдердің мағынасын ашады -Оқушылар топқа тамшылар арқылы бөлінеді Асықтарды таңдап, берілген есепті бағандап шығарады -Әр топ өздеріне берілген есепті шығарады, және әр топ бір-біріне шығарған есептерімен алмастырып, тексеру жұмысын жүргізеді Бинго сандарынан шыққан сұрақтарға жауап береді «Таза тақта» қағазына бүгінгі сабақ туралы ойларын жазады |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Өткен тақырыпты қайталайды-2б Үй жұмысын тексереді-2б Қб: « Киіз үй» әдісі
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Есепті шығара отырып,дұрыс/бұрысын тексереді-1б Қб: « Киіз үй» әдісі
Дескриптор: Берілген есептерді бағандап шығарады-2б « Киіз үй» әдісі
Дескриптор Сұрақтарға жауап береді-1б Тамаша! Дескриптор Сұрақтарға жауап береді-1б Жарайсыңдар |
Бейнебаян https://www.youtube.com/watch?v=nGAksy8f3h0 Суреттер оқулық оқулық Асықтың суреттері Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/80855367 Интербелсенді тақта Жұмыс дәптері |
||
шағым қалдыра аласыз















