|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
|
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Екі таңбалы сандар |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы:№3 |
Екі таңбалы сандардың ондық құрамы. |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.5.2.1.Екі таңбалы сандардың графикалық моделін құру, разрядтық кестені қолдану |
|
|||||
|
Оқу мақсаты: |
Барлық оқушылар: екі таңбалы сандарды графикалық моделін құра алады, разрядтық кестені қолдана алады. Көптеген оқушылар: сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысымен ауыстыру жолын көрсетеді. Кейбір оқушылар: екі таңбалы сандар ондықтар және бірліктер разрядынан тұратыны туралы қорытынды жасайды. |
|
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
3 минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Өткен тақырыпты қайталау: «Математикалық диктант» әдісі арқылы жүреді. Аталған екі таңбалы сандарды жаз және оқы. -22, 35,47,15,9,61 тсс Оқу материалын жариялау: «Ой қозғау» әдісі. -Осы жазған сандардың ондығы мен бірлігін ата. Мысалы: 22 санында 2 ондық 2 бірлігі бар. Тсс -Ендеше бүгінгі сабағымыздың мақсаты не болады? |
Алдымен мұғалім атаған сандарды жазады. Сосын кезекпен жазған сандарды оқиды. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
Оқулық, |
|
|
|
35 минут |
Ортасы |
(Ұ) 1- тапсырма «Өз пікіріңді айт» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Санау таяқшаларын ал. Оларды қалай тез санауға болады? Санау таяқшаларын он-оннан жинақтап, буып байла. Неше таяқша қалды? Сенде барлығы неше санау таяқшасы бар? Ә) Кестеде бейнеленген сандарды оқы.
Сергіту сәті Сағаттың тіліндей Иіліп оңға бір, Сағаттың тіліндей Иіліп солға бір, Оң аяқ, сол аяқ Жаттығу оңай-ақ. (Д) 2- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Сандарды жаз: 7 онд.6 бірл.=76 8 онд.1бірл.=81 10 онд.0бірл.=10 Ә) Сандардың әртүрлі моделіне қара. Сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысымен ауыстыр. |
А) Оқушы он-оннан таяқшаларын буады, санайды. Ә) Кестеде бейнеленген 24,42,55 тб сандарды оқиды. Дескриптор: -Он-оннан таяқшаларын буады, санайды. - Кестеде бейнеленген 24,42,55 тб сандарды оқиды. Саралау тәсілі: «Диалог және қолдау білдіру» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: -Екі таңбалы сандар неден тұрады? Қорытынды жаса. Баяу оқушыларға: уақыт беріледі. Өлеңді дауыстап айтып, сергіту жаттығуларын жасайды Дескриптор: -Сандарды жазады - Сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысымен ауыстырады. - Есепті шығарады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе |
Оқулық, дәптер қалам |
|
|
|
5 минут |
бекіту |
4-тапсырма А) Сандарды жазады. Ә) Сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысымен ауыстырады. 99=90+9 42=40+2 35=30+5 тсс |
Дескриптор: -Сандарды жазады - Сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысымен ауыстырады. - Есепті шығарады |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе |
Оқулық, дәптер қалам |
|
|
|
2 минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. |
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Екі таңбалы сандардың ондық құрамы ҚМЖ
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
|
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Екі таңбалы сандар |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы:№3 |
Екі таңбалы сандардың ондық құрамы. |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.5.2.1.Екі таңбалы сандардың графикалық моделін құру, разрядтық кестені қолдану |
|
|||||
|
Оқу мақсаты: |
Барлық оқушылар: екі таңбалы сандарды графикалық моделін құра алады, разрядтық кестені қолдана алады. Көптеген оқушылар: сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысымен ауыстыру жолын көрсетеді. Кейбір оқушылар: екі таңбалы сандар ондықтар және бірліктер разрядынан тұратыны туралы қорытынды жасайды. |
|
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
3 минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Өткен тақырыпты қайталау: «Математикалық диктант» әдісі арқылы жүреді. Аталған екі таңбалы сандарды жаз және оқы. -22, 35,47,15,9,61 тсс Оқу материалын жариялау: «Ой қозғау» әдісі. -Осы жазған сандардың ондығы мен бірлігін ата. Мысалы: 22 санында 2 ондық 2 бірлігі бар. Тсс -Ендеше бүгінгі сабағымыздың мақсаты не болады? |
Алдымен мұғалім атаған сандарды жазады. Сосын кезекпен жазған сандарды оқиды. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
Оқулық, |
|
|
|
35 минут |
Ортасы |
(Ұ) 1- тапсырма «Өз пікіріңді айт» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Санау таяқшаларын ал. Оларды қалай тез санауға болады? Санау таяқшаларын он-оннан жинақтап, буып байла. Неше таяқша қалды? Сенде барлығы неше санау таяқшасы бар? Ә) Кестеде бейнеленген сандарды оқы.
Сергіту сәті Сағаттың тіліндей Иіліп оңға бір, Сағаттың тіліндей Иіліп солға бір, Оң аяқ, сол аяқ Жаттығу оңай-ақ. (Д) 2- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Сандарды жаз: 7 онд.6 бірл.=76 8 онд.1бірл.=81 10 онд.0бірл.=10 Ә) Сандардың әртүрлі моделіне қара. Сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысымен ауыстыр. |
А) Оқушы он-оннан таяқшаларын буады, санайды. Ә) Кестеде бейнеленген 24,42,55 тб сандарды оқиды. Дескриптор: -Он-оннан таяқшаларын буады, санайды. - Кестеде бейнеленген 24,42,55 тб сандарды оқиды. Саралау тәсілі: «Диалог және қолдау білдіру» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: -Екі таңбалы сандар неден тұрады? Қорытынды жаса. Баяу оқушыларға: уақыт беріледі. Өлеңді дауыстап айтып, сергіту жаттығуларын жасайды Дескриптор: -Сандарды жазады - Сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысымен ауыстырады. - Есепті шығарады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе |
Оқулық, дәптер қалам |
|
|
|
5 минут |
бекіту |
4-тапсырма А) Сандарды жазады. Ә) Сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысымен ауыстырады. 99=90+9 42=40+2 35=30+5 тсс |
Дескриптор: -Сандарды жазады - Сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысымен ауыстырады. - Есепті шығарады |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе |
Оқулық, дәптер қалам |
|
|
|
2 минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. |
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз



